Honda Accord 2007 , 2,2 iCTDi - remenica

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rvt-dsgn
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 15.07.2016 18:45
Zdieľať na Facebook

Honda Accord 2007 , 2,2 iCTDi - remenica

Príspevok od používateľa rvt-dsgn »

Zdravím vospolok,

má niekto z vás skúsenosti s výmenou remenice na kľukovom hriadeli? Menili ste to už niekto? Kedy je to potrebné meniť, resp. mal niekto z vás nejaký problém kvôli ktorému ju bolo potrebné vymeniť?
Auto má najazdené 205000km a jeho chod sa mi zdá trochu divný. V Honde mi povedali že remenica robí "hurhaj" a že sa môže rozpadnúť, že by ju bolo dobré vymeniť.
Mne sa však zdá celkovo chod auta trochu divný, nie len hluk ale akoby aj trošku ináč ťahalo. Ani nie že slabšie, ale trošku ináč. Možno som len ovplyvnený obavami...
Ako by sa prejavovala remenica pred koncom životnosti? Má s tým niekto z vás skúsenosti?
Akože... idú sviatky a ja potrebujem znova dačo precestovať, tak by som nerád zostal niekde na pol cesty stáť s nepojazdným autom...
rvt-dsgn
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 15.07.2016 18:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rvt-dsgn »

Doplním: pri otvorenej kapote na parkovisku veľký rozdiel vo zvuku motora nepočujem. To skôr pri jazde, ale zase... je ťažké to pre laika rozoznať keďže vonku je kopa iných zvukov z okoloidúcich áut a pod.
meeo
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 26.02.2009 09:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa meeo »

ahoj kolego,mam v garazi presne ten isty kociar ako ty a presne ten isty problem som riesil nedavno.remenicu sikovno vymen,koltura chodu sa zmeni dost zasadne,a odporucam dat skontrolovat aj volnobezku(remenicu)alternatora - mne odisli postupne,v cca 200km odstupe.inak volnobezka sa "odmontovala" uplne,spadol remen a auto mat dalej od garaze asi by som mal problem.takto uz viem,ze hondicka zvlada 5km aj bez chladenia a dobijania. p.s. ohladom tej hlavnej remenice - v honde si pytaj opravnu sadu remenice.nie samotnu hlav.remenicu! ked si zists ceny.pochopis.(opravna sada obsahuje kompletnu novu remenicu ,par stuplikov a krytku co nikam nepasuje)
rvt-dsgn
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 15.07.2016 18:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rvt-dsgn »

No super, presne takéto info som potreboval.
Ďakujem ti!
Btw, volnobežku alternátora som mal menenú v Septembri. Aj s novým remeňom. Mám model po FL ale ešte tam bol ten starý rozvod, s napinákom, takže aj ten bol v Septembri menený. Ale to všetko nie v original servise. Nedávno som bol v Honde vymeniť olej v prevodovke a chlapík pozrel na to a hovorí že je tam starý rozvod a že to začína robiť problémy... Tak sme ten napinák vyhodili a dali ten kratší remeň.
No a teraz teda tá remenica... V Honde mi to nacenili na 350e + práca. No...
Ale čo som pozeral ceny za remenicu na webe, tak tá stojí okolo 100e (teda sú aj lacnejšie). Preto sa mi cena z originál servisu nejako nezdala. Preto zháňam viac info o tomto probléme.
Odporúčaš to dať robiť do originál servisu alebo v pohode aj bežný mechanik?
meeo
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 26.02.2009 09:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa meeo »

remenicu kup origo v honde,mala by sa ti podarit cena podobna internetovej,v tom je kuzlo tej sady.samotna remenica cez 350 bez dane. vymenit by ju mal dokazat kazdy dielnamajster.mne to robil kamos pred dielnou na parkovisku.ani nedaval auto do dielne.Neviem ci mu to trvalo 7 minut aj so zhananim pomocnika.P.S. Pozor,nemyl si rozvody s drazkovym remenom na altik,klimu,vodu.... toto nieje ROZVOD! nase tatose maju retazovy rozvod,skryty v motore a pokial mas po fl model,pravdepodobne nikdy o nom nebudes pocut.
rvt-dsgn
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 15.07.2016 18:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rvt-dsgn »

Aha, no to je prave to co si mylim. Lebo tiez ma upozornoval mechanik v Honde ale potom ked som hladal na webe tak som nasiel len tu jednu remenicu v cene okolo 100e.
Takze 350e je cena za opravnu sadu?
Pracu mi tam ocenili tiez na jednu hodinu. Teda roboty s tym vela nie je.
meeo
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 26.02.2009 09:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa meeo »

V honde,autorizaku,cena za sadu nieco cez 110e (remenica,dva plastove stuple,krytka),cena za SAMOTNU remenicu 350+dph (tu istu ako v sade!). Ceny bez prace,len nakup nahradneho dielu! Pokial by boli este nejake nejasnosti,dovez auto do PN,za dve kilecka ti to vymenim osobne. :4090: No,ale znova vazne - myslim,ze kupovat cez net macku vo vreci pri uspore mozno 10-15e je chyba.Poucil som sa na prednych ramenach - noname z netu odislo do polroka - a to nebolo najlacnejsie.sice som vyreklamoval,ale zbytocna milovacka.Teda ak mas zastupenie honda v dosahu...ono inak ta remenica (original) ma v sebe tlmic razov,preto by som kvalitu nepodcenoval,vplyv na kulturu chodu ma prekvapivy.
rvt-dsgn
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 15.07.2016 18:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rvt-dsgn »

heh, no nechapem teda rozdiel cien... 110e vs. 350e. Dost nelogicke... Takze mam pytat v autorizaku celu sadu, hovoris. Tak?
Lebo chlapik mi rovno ponukal len moznost 350e, a teda podla tvojho len samotnu remenicu.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Mi sme to riešili na crv ten istý motor pri 190 tis. Cena remenice okolo 200 Eur v Honde Žilina ,keď prdla tak to bol iný rachot
rvt-dsgn
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 15.07.2016 18:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rvt-dsgn »

aj to malo iný výkon? Lebo dnes rano ked som siel do roboty tak sa mi zdalo ze lenivejsie taha do kopca.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

auta je otcove tak ti neviem povedat len naraz rachot ako hovado ,remenica sa rozsypala -bola to vada tychto motorov ,ale s vykonom to nema nic spolocne neviem daj to vymenit uvidis
meeo
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 26.02.2009 09:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa meeo »

heh.je to absolutne nelogicke,viem.tiez som kukal ako puk...typek v honde za pultom sa zabaval na mne neskutocne,ked som tam bol.A bavime sa o zastupeni honda Trnava,uz viackrat mi pomohli neuveritelnym sposobom,takym nekapitalistickym,ludskym.Samozrejme,musis ratat aj s tym,ze to casom vyhodnotili ako chybu a nemusia to mat takto v ponuke,cela prihoda je cca 7-8 mesiacov stara,v kazdom pripade drzim palce.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

neviem odkial si ale skusil by som sa opytat aj v cechach na starsieho accorda som chodil do Trinca
rvt-dsgn
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 15.07.2016 18:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rvt-dsgn »

BA.
Z ojazdeneho by som taketo nieco neriesil. Taketo veci radsej nove, a kvalitne.
Zajtra rano to veziem do servisu tak uvidim ako to bude s tou "opravnou" sadou vs. "len remenica". Cenovo.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Pre uvolnenie remenice na kľuke treba rázový uťahovák, v tomto prípade "povoľovák" ,lebo ten uťahovak jednoducho len prepneš na opačný chod, bez tohto špecialneho náradia tu remenicu NEPOVOLÍŠ ...

Najlacnejší elektrický 500 Nm stoji okolo 100 €

teda si zváž, čo sa Ti viac oplatí, či kupiť uťahovák za 100€, alebo dať to do servisu...

Ja som volil alternatívu, kupiť uťahovak za 100 €, ale z tým bonusom, že to čo si sám opravím, mám opravené, to, čo sám do**bem. mam do*ebané... :40bd:

Ale v mojom prípade bola vážna obava, že mi to v servise viac do**bú, ako opravia, preto som volil tuto možnosť.

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných