Kia Sportage - nove versus jazdené

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

hosi sedel so v novej Kiii a klepal volant auto najzdene 0000 cela nula km bolo to na autosalone v BA a volant mal volu co dodat
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Ak berieš na leasing, tak by som určite išiel do lacnejšieho !!! Nie je rozdiel 7 tisíc. Ale keď si zarátaš, komplet aj splátky a koľko preplatíš, tak budeš na vyššej sume ako na 7 tis.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Trošku som ostal prekvapený z cien Kie a Hyundai-u. Stoja už takmer toľko čo honda CRV, Nissan X-trail alebo Toyota RAV. Donedávna boli zaujímavý svojou cenou, teraz sa mi to tak výhodné nezdá :-(
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

konjunktura, masinky sa predavaju, nemaju byt dovod lacnejsie na posledny cent. Proste firmy si tolko mozu vypytat a dostanu, tak si pytaju. Ked budu mat plne stadiony aut ako v 2007, 2008, ceny pojdu dole. Jednoduchy zakon.


Autolaik : plna zaruka nie je ako plna zaruka. Zrovna Kia ma taxativne vymenovane na svojej stranke co konkretne pada pod "plnu" zaruku 7 rokov / 150k km, pozri ani tebe nevymenili DPF "na zaruku". Je tam zahrnuty napriklad OBAL PREVODOVKY, avsak nie prevodovka samotna. Co sa stane obalu ? Nic. Bud ho prerazis alebo sa pokazit nemoze.

Tolko strucne k nejakym fintam s PLNOU zarukou 150k km od Kie. Velmi zaujimavy pripad je Hyundai, tam mas naozaj nelimitovane kilometre a 5 rokov, vratane prevodu na novych majitelov. Znovu podotykam ze som plne presvedceny ze ani Hyundai by nevymenil padnute DPF po 80.000km a 4 rokoch, pretoze by to mozno skuhrali na prirodzene opotrebenie ale jednym duchom teda dychom dodam ze nemam osobne skusenosti a ziadnu relevantnu informaciu.
stefanecpeter
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 15.02.2010 19:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefanecpeter »

To ty si sa klepal ked si z tej novej kie vysiel a sadol do starej embéčky co ta viezla domov.
Taketo hovadiny trepu len curaci co chodia po vystavach ,slintaju a ked zistia ze na take auto nemaju love tak zacnu hladat chybu.Nove auto je NOVE ci je kia,renault,alebo bmw.Nove je voňave,bez vrzgania,bez klepania volantu.Iba zakomplexovany trapko co si nemoze dovolit kupit nove auto bude pisat take píčoviny.
Hondar
Príspevky: 504
Dátum registrácie: 24.02.2015 18:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hondar »

stefanecpeter napísal:To ty si sa klepal ked si z tej novej kie vysiel a sadol do starej embéčky co ta viezla domov.
Taketo ho*** trepu len curaci co chodia po vystavach ,slintaju a ked zistia ze na take auto nemaju love tak zacnu hladat chybu.Nove auto je NOVE ci je kia,renault,alebo bmw.Nove je voňave,bez vrzgania,bez klepania volantu.Iba zakomplexovany trapko co si nemoze dovolit kupit nove auto bude pisat take píčoviny.
Štefanec uz ti nacisto zadrbava?
Sak pis k veci, hlavne ked tato tema ma takmer rok... :b:
Naposledy upravil/-a Hondar v 17.03.2018 10:38, upravené celkom 1 krát.
mattesss
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 16.02.2015 22:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mattesss »

stefanecpeter napísal:To ty si sa klepal ked si z tej novej kie vysiel a sadol do starej embéčky co ta viezla domov.
Taketo ho*** trepu len curaci co chodia po vystavach ,slintaju a ked zistia ze na take auto nemaju love tak zacnu hladat chybu.Nove auto je NOVE ci je kia,renault,alebo bmw.Nove je voňave,bez vrzgania,bez klepania volantu.Iba zakomplexovany trapko co si nemoze dovolit kupit nove auto bude pisat take píčoviny.
Nove auto financne gramotny clovek nekupi nikdy. A nesuvisi to s tym ci na neho ma alebo nie. Ak by som chcel nove, tak kupim tak 3 rocne, to je nove auto. Chapem, ze ta mozno stve ako preplacas nove auta a my ostatni to potom kupujeme o tisice lacnejsie.

Vonave a bez vrzgania ? To co je prosim ta. Niekoho vzrusuju zeny, niekoho muzi a ako vidim niekto dosahuje vrcholy aj na autach ???? Moje auto ma inak 300k km a nesmrdi a ani nic neklepe, asi robim nieco zle.
stefanecpeter
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 15.02.2010 19:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefanecpeter »

Ale dnes ma to 3 rocne auto uz 150000 km a to uz nie je nove.A tie tisice co si pri kupe usetril das o chvilu do servisu.
mattesss
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 16.02.2015 22:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mattesss »

Ze preplati clovek pri jazdenke tie usetrene tisice nie je pravda, pokial si da pre kupou samozrejme zalezat na vybere auta, motorizacie a aj konkretneho kusu. A pri takom benzinovom aute tie naklady su fakt male.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

no ked uz sme ozivili tu rok staru temu, prepac kaaamo ale 2-3rocne auto nesmie vrzgat, neviem ake auta si kupujes.

Navyse, nejak nemam dojem ze by vsetky alebo vacsina 3rocnych aut musela mat zrovna 150.000km alebo viac. V neposlednej rade normalny voz vydrzi ukrutne viac nez 150k km, takze iba musis kupovat normalne auta a potom sa nemusis bat vrzgania a kazenia (rozmyslam ci mame v rodine akykolvek voz s menej ako 300.000km, mojej zeny Voyager ma 245.000, inak vsetko 300k a viac, samozrejme tie auta su daleko starsie nez 3 roky a nejako si nevsimam ze by boli stale v servise).



Co ale chcem zareagovat, nejako som to prehliadol rok dozadu :

"Samozrejme autá kupujem na splátky , tak navýšiť leasing cca o 100€ mesačne"...

autor temy hovori o rozdiele 7.000 eur medzi autami a len cca. 100 eur mesacnom navyseni leasingu. Neviem ako vam, ale mne to pri 4 rokoch splacania nevychadza ani nahodou.

Nepomoze ani hruba matematika ze 7000/48 sa rovna 146 eur, lebo to je bez zohladnenia urokov v case atd. Som v zivote leasing nemal, tak neviem. 100 eur ale nevychadza ani matematicky.

"cca 100" eur by tak prakticky mohlo znamenat 170 eur a to uz je ina kava. A zaver, neviem si predstavit co sa na 4 rocnom aute V ZARUKE (ano, 4rocna Kia/Hjundaj so 44.000km su v zaruke) moze pokazit za 7.000 eur...

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných