Ford Mondeo - zapne sa chladenie zrejme ventilator motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

marcel15
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 16.03.2018 09:13
Zdieľať na Facebook

Ford Mondeo - zapne sa chladenie zrejme ventilator motora

Príspevok od používateľa marcel15 »

Ahojte. Pred pol rokom som kupil auto Ford Mondeo 2002,MK1,Benzin,107KW,Manual. Na aute mi vymenili dost vela veci proste mi ho dali do kopy auto pol roka slapalo ako ma proste vsetko dobre. Pred tyzdnom mi odisla baterka, auto nenastartovalo tak som su zobral nabit. Po nabiti auto slapalo dalej ale stym ze mi svietila kontrolka motoru, tak som sa rozhodol ze kupim novu baterku, pozeral som si na internete vhodne baterky na moje auto. Kupil som taku co odporuca vyrobca auta, lenze auto sa nejako cudne chova nehovorim o vykone, vykon ma taky isty slape ako ma ale problem je ten ze po otoceny klucikom sami rozsvietia kontrolky a po nastarovani zhasnu ´´klasika´´ lenze po nejakej tej minute sa mi zapne ventilator alebo chladenie motora ´´nevyznam sa velmi do aut-cize neviem presne´´ a huci mi to asi nejaku tu minutu, pozeral som na panel a ked sa mi zapne to chladenie alebo co to je tak rucicka teploty motora mi padne az uplne dole pod ciarku a ked to prestane hucat tak rucicka sa mi vrati do povodneho stavu. Uz sa mi stalo ze to ani nezaplo to chaldenie a vsetko pohode. Ale ked mi zapne to chladenie a prestane tak sa mi rozviesti kontrolka motora. Neviete co to moze byt? . Dakujem za pomoc
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Ak ti auto pred odpojením baterky šlapalo, tak to môže byť aj tým že si ho odpojil od prúdu. Niektoré autá možno aj tvoje pri znova pripojení prúdu treba reinicializovať. Potom by to malo byť O.K.
marcel15
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 16.03.2018 09:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marcel15 »

Fero 321. To myslis ako ze reinicializovat ? To ho mam zobrat niekomu napojit na pocitac nech mi resetuje chybu alebo ako to myslis ?
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Je na to taký postup, len neviem aký je v tvojom aute. Netreba to dávať na pc. Ja mám Nissan Q a tam je postup pri znovu pripojení batérie nasledovný. Na strane vodiča stiahneš okno jediným nepretržitým posuvom až nadol potom pustíš ovládač a následne jedným nepretržitým posuvom ho vytiahneš hore a ovládač ťahu hore ešte po dovretí okna držíš min, 5-sekúnd. Potom je auto reinicializované. Ak to nepomôže, u mojho auta je ešte aj iný postup, no ty musíš zistiť aký je u tvojho auta ak vôbec nejaký je. Tento postup nájdeš v návode na obsluhu auta, ak ho nemáš obráť sa na nejaký Ford club tam ti určite poradia.
marcel15
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 16.03.2018 09:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marcel15 »

Okej vyskúšam . Zatiaľ ďakujem
indi4n
Príspevky: 1898
Dátum registrácie: 10.01.2013 14:16
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa indi4n »

suhlas s Lakinom
Mondeo 2002 je MK3. Na dieslovom MK3 nic inicializovat netreba, nezda sa mi ze by bol benzin iny. Po odpojeni baterky len nahodit kod na radio, nastavit okna a vsetko ostatne musi slapat ako predtym.
marcel15
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 16.03.2018 09:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marcel15 »

Bol som na diagnostike. Kamarát sa vedel pripojiť na všetko ale nevedel sa pripojiť na motor.
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Mam to auto a baterku odpajam bezne a nic take ako opisujes sa mi nedeje.Skoda,ze ti pri diagnostike nevycital teplotu chlad.zmesi,motora...
Na meranie chl.zmesy tam mas dva snimace:jeden z boku motora na pravej strane a druhy spojeny s termostatom a nachadza sa s predu motora na lavo dole/pri demontazi treba vybrat svetlomet/.Napis mi odkial si tie snimace mam kdesi v pivnici nahradne.
marcel15
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 16.03.2018 09:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marcel15 »

Som z mesta Levice . Bol som ešte aj v servise tam som im opísal môj problém a tiež vybehol na mňa že to môže byť snímač teploty. A tiež som mu povedal že kamarát sa mi nevedel napojiť na RJ motora a tam mi povedali že jedine do fordu ist. Tak fakt neviem
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Ja som riesil zle starty a v mojom okoli mi dokazali mechanici len precitat chyby z diagnostiky a ziadne tam neboli zapisane.V Martine vo forde sa pripajal na tri krat a jedine co mi povedal,ze mam bohatu zmes/vycital z lambdy/ a ze moze prepustat-kvapkat vstrekovac.Nakoniec to prepustal benzin regulator tlaku benzinu na vstrekovacej liste do sania.
V tvojom pripade by som isiel asi na tu diagnostiku.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

marcel -otazka ty si isto morgos vsak ?
marcel15
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 16.03.2018 09:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marcel15 »

no okej tak nabehnem do fordu nech sa nato kuknu ..a braga nie niesom morgos
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Klasika dostal si RJ do ,, slucky,, niecim a musis nanovo vsetko resetovat alebo nejako sa dostat spat.To ze ti ide vetrak je dosledok toho ze RJ nie je si ista niecim a otvorila vsetko naplno aby si neprehrial auto.Resetovat jednotky aj budiky.Nepoznam mondeo ale ak maju cidlo a este na termostate dalsie cidlo tak ono bude zadrhel nevie sa pohybovat.Cidlo kvapaliny pochybujem lebo aj keby ukazovalo -50 stupnov auto musi ist.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

lubos zimovcak napísal:niekde som čítal, že takéto šarapaty-záhady dokáže narobiť kostra a hrdza:(, ale najskôr Ti odišiel nejaký snímač teploty.
Zdá sa ,že je to ono ,

podobné problémy som mal aj ja na svojom aute,že pri zopnutí
vetráka /sahary/ sa zatriasol motor a niekedy aj zdochol...

je treba vedieť, že ventilator je prepojený z kompresorom klimy a väčšinou sa zapínajú súčasne , čo sposobuje prúdový náraz, a keď je nejaká chyba v el.inštalacii, može to byť aj naooko dobre fungujuce čidlo teploty, ale v skutočnosti nefunguje na 100 % tak to ma priznaky vypadávania chodu motora na voľnobehu....dokonca vysvieti chybu ako sa to stalo na mojom motore P0365 ...:3c90:

Lubos zimovčak , ďakujem za zverejnenie dobrého postrehu k veci... :28b7: :300f:
marcel15
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 16.03.2018 09:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marcel15 »

Chalani. Ďakujem za pomoc auto zoberiem kamarátovi nech mi vymení ten snímač hádam to pomoze
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných