Nemci rozsiruju uzemie,kde nesmu stare auta...

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

blaho3
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 15.05.2007 11:06
Zdieľať na Facebook

emisi

Príspevok od používateľa blaho3 »

Dakujem RUDI za info .este ze ta mame.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Je to obyčajná šaškáreň... Ak by išlo naozaj o množstvá emisií vypúšťaných do ovzdušia, museli by sme brať do úvahy aj počet najazdených kilometrov, nie?
Prečo by nemohol ísť raz za rok do centra niekto so starým autom s katom, ktoré má "závadne veľké" emisie, ak tam niekto s novým autom s Euro 48 môže chodiť každý deň?

Logiku vidím len v obmedzení áut bez katalyzátora. Ak ale auto kat má, ak ich zaujíma len množstvo vypúšťaných emisií, tak nech láskavo berú do úvahy aj POČET tých kilometrov.
Inak nejde o nijakú ekológiu, len o vykazovanie činnosti politikov a lobbing výrobcov áut, ktorí potrebujú tie svoje nové somarinami prepchaté zázraky predať za každú cenu.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Sliedic napísal:15 najväčších lodí znečistí životné prostredie viac ako všetky autá sveta
A tých 15 lodí uvezie koľko nákladu na akú vzdialenosť?
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

Ono s tými loďami, kamionmy, autami atď je to vždy diskutabilné. Loď znečistí viac ŽP samozrejme ako auto, no kde sa loď pohybuje, na mori tam neplatia žiadne eco zákony, prípadne tie zóny ako sú v Nemecku.
Vždy ked bude nejaký ten automobil bude vypúšťať nejaké tie plyny, aj elektromobil sa musí z niečoho nabiť, no málo kedy je to čistá slnečná energia, čiže vždy to auto bude mať nejaké emisie, buď priamo alebo nepriamo.
Ja niesom proti nejakým emisným normám atď. veď povedzte kto z Vás by chcel aby namiesto moderných áut chodili staré pr. škody, trabanty, moskviče, v3s, tatry? Nemyslím dizajnovo skôr motorovo, nikto by nechcel bývať či len byť v takom začudenom ovzduší..
Ja sa ako som spomínal skôr priklaniam k emisným normám, som za pr. močovinu do dieslakov, niesom žiadny odborník na ŽP, prípadne na problémy ale malo by sa s tým niečo robiť, čo bude to bude mi tuna to neovplyvníme, to je jasné, ale niečo robiť či zlepšiť to musíme...
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

http://www.radio.cz/de/rubrik/tagesecho ... -galiciens

..co sa tyka lodi..len pre zaujimavost...3 mesiace som bol jednym z kordinatorov pri zachrannych pracach tankera Prestige,ktory stroskotal na severe Spanielska...a bol to humus...
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

prehlad krajin a miest v Europe, kde uz existuju nizkoemisne zony plus popis podmienok vstupu do jednotlivych zon:

http://www.lowemissionzones.eu/
soto19
Príspevky: 657
Dátum registrácie: 23.09.2008 15:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa soto19 »

Caute pani,
nemate nejaky tip na viacdnove parkovanie v Mnichove mimo zelenej zony. Totizto cestujeme do Mnichova v nedelu a nestihame si objednat zelenu nalepku. Taktiez na mieste som nenasiel miesto, kde by sa ta nalepka dala kupit v nedelu vecer.
Hladam nejeky parkovaci dom v Mnichove pri metre/alebo S-ku (potrebujeme priame spojenie do centra), kde by sa dalo parkovat viac ako 24 hodin a nepotrebujem zelenu nalepku. Na cene nezalezi. Vdaka.
alterego
Príspevky: 289
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

Prečo si ju nekúpiš tu? Dnes je streda.
soto19
Príspevky: 657
Dátum registrácie: 23.09.2008 15:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa soto19 »

Porad please kde sa to da dnes v Bratislave kupit?
alterego
Príspevky: 289
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

soto19
Príspevky: 657
Dátum registrácie: 23.09.2008 15:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa soto19 »

Vdaka, pojdem tam.

Ak by niekto mal skusenost s parkovanim napriklad na

http://www.apcoa.de/en/parking-in/munic ... t-ost.html

potesilo by to.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: pidizvi a 44 neregistrovaných