Potrebna STK a EK na vozidlo mladsie ako 4r pri dovoze?

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

valter
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 04.11.2010 14:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa valter »

mastik29 napísal:Zakon 725/2004 §50 odstavec 1

"V lehote od šiestich mesiacov do štyroch rokov PODLIEHA technickej kontrole pravidelnej vozidlo, ktoré je evidované v Slovenskej republike, a nie je dočasne vyradené z evidencie podľa osobitného predpisu a JEDNOTLIVO DOVEZENE VOZIDLO z členského štátu alebo iného zmluvného štátu podľa § 16a, ktoré nemá platný doklad o vykonaní technickej kontroly, pred jeho prihlásením do evidencie vozidiel v Slovenskej republike a jednotlivo dovezené motorové vozidlo z tretieho štátu podľa § 16b pred jeho prihlásením do evidencie vozidiel v Slovenskej republike a opätovne schvaľované vozidlo podľa § 16d. Lehoty technických kontrol pravidelných pre jednotlivé kategórie vozidiel ustanoví všeobecne záväzný právny predpis vydaný na vykonanie tohto zákona."

Tos je pisane a dane.
Nic v zlom, len ostáva dufat ze nie si právne vzdelaný. Lehota a vek vozidla sú dve úplne odlišné veci....
valter
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 04.11.2010 14:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa valter »

Aby som teda upresnil, co si Mastik29 zle vysvetlil, alebo precital. V lehote do styroch rokov musi nove vozidlo absolvovat STK, teda ak je to normalne osobne auto schvalene pre prevadzku v krajinach EU. Odpoved je vlastne v tej jeho citacii zakona, keby mal cas citat vsetko... :zg282:

Cize odpoved pre zadavatela otazky. Nie nepotrebujes STK, ak dovazas auto mladsie ako 4 roky. Ak to teda nieje specialne auto. Pretoze potom by sa dalo hladat v zakonoch dalej...
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

oco13 napísal:Presne ako píšeš kartičky a nálepky . No a pred nalepením porovnal vin číslo. To je obsahom administratívnej stk, v cz sa to volá evidenčná stk.
- no čiže žiadnu STK som fyzicky nerobil ani pri starom aute.... a pri novom tobôž....
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

A kartičky a nálepky ti kde dali??? priniesol ti ich poštový holub??
Administratívna znamená že ideš na stanicu STK a tam ti pri okienku zoberú doklady , von vyjde technik a nalepí ti nové, u nás aj pozrie vinko ,ale to nemusí platiť všade. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
alterego
Príspevky: 289
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

Načo sú komu kartičky na aute mladšom ako 4 roky?
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

zatial nikto nepolozil otazku o ake auto sa jedna, lebo ked je to MV nad 3500kg, a nie je to nic z kategoie T, tak je lehota prvej TK/EK 1 rok od prveho uvedenia do evidencie...ked to je vozidlo kategorie M1, N1 tak 4 roky...pri dovoze takehoto vozidla a po vykonani KO nie je potrebne podrobit vozidlo ani technickej, ani emisnej kontrole...
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

uwa0944710873 napísal:Načo sú komu kartičky na aute mladšom ako 4 roky?
Pretože nálepky bez kartičiek sú ti na dve veci. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
fkk
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 06.08.2017 23:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fkk »

Načo sú komu kartičky na aute mladšom ako 4 roky?
Pretože nálepky bez kartičiek sú ti na dve veci.
Neviem či sú tú niektorí menej chápaví, alebo len majú potrebu trollovať (strašne zábavné :40bd:). Je snaď úplne každému jasné, že otázka "Načo sú komu kartičky na aute mladšom ako 4 roky?" bola myslená v zmysle "Načo je komu EK a TK na aute mladšom ako 4 roky?".

Ja keď som prihlasoval dovezené auto z ČR (v čase dovozu malo 3 roky a 11 mesiacov) mi na KO (tí istí robia aj EK a TK) povedali že EK a TK nepotrebujem, stačí to urobiť až keď uplynú 4 roky - teda že mi stačí spraviť EK a TK až za mesiac, čím by som ušetril peniaze za administratívnu kontrolu.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

To ako si myslíte že budem utekať 50km aby som odfotil nálepky KO,EK,STK na aute čo nemá ani rok?????? :40bd: :40bd: :40bd: Dobre všetci viete ,že na slovensku každý DI žije vlastným životom a čo platí v NZ v NR môže byť celkom neprijatelné.
Inak mal som tu tému či môžem kombinovať C a klasické značky. Na túto otázku mi nedokázalo odpovedať ani samotné ministerstvo dopravy. Vraj zákon s takouto požiadavkou nepočítal. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

tym padom mozes :-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Načo ťahať tigra za fúzy , už hladám na bazoši korbu z dodávky a takú vlečku so štiepkovačom postavím že chlpatým padne sánka lol Samozrejme že to švihnem na C tabule a ťahať to budem traktorom. Na inom fore riešim práve spojenie benzínového turbomotora s traktorovou prevodovkou a diferákom. Takže juh slovenska ešte bude valiť bulvy. Ako starý terorista predsa nehodím flintu do žita. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
dragoo
Príspevky: 346
Dátum registrácie: 08.06.2008 15:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dragoo »

Takze STK a EK nebola potrebna a ano jedna sa o klasicke M1 :)

inak, ako nahle budem mat auto na znackach tak mozem odlepit zo skla KO, nie?
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

Keď tam tu nálepku nechces, môžeš ju odlepiť hneď

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných