Toyota Auris - motorizácia

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

andy500
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 13.03.2018 08:32
Zdieľať na Facebook

Toyota Auris - motorizácia

Príspevok od používateľa andy500 »

Zdravím,

po veľkom sklamaní jazdenky VW Golf V (1,6 FSI) by som chcel kúpiť Toyotu Auris. Dilema ale je, či naftu alebo benzín. Priznám sa, nie som autíčkar, do aút alebo teda motorov sa veľmi nevyznám, jedine čo mi zostáva je čítať recenzie alebo ako aj teraz, napísať sem a spýtsť sa skúsenejších. Ide mi (samozrejme) o spoľahlivosť a dobrú spotrebu.
Čo sa týka kilometrov, do páce to mám 30 Km po diaľnici. Takže aj 30 domov = 60 km len práca za deň, priateľku mám takisto 30 Km od domu.
Za mesiac to robí 1200 km len do práce, keď pripočítam jazdy za priateľkou a nejaký ten víkend na cestách, za mesiac spravim cca 1600 km. Ročne okolo tých 17 000 max.
Oplatí sa mi už nafta alebo stále ten benzín? Ak benzín tak 1.4 alebo 1.6 Valvematic a ak naftu tak ktorú kubatúru?
Poprosil by som vás o rady, prípadne skúsenosti ak máte niektorý z týchto motorov alebo podobne.
Fakt už som zúfalý z momentálnej situácie, golf sa rozpadá, žere aj trávu popri ceste len čo trošku pridám plyn a už chcem mať konečne pokoj - presnejšie - sadať si do auta bez strachu, že sa mi zas rozsvieti nejaká kontrolka motoru alebo podobne. :zga27:
A ešte niečo - kúpiť fungel nové priamo od Toyoty alebo nejaké ročné/dvojročné od súkromného predajcu?
Vďaka všetkým za rady. :3906:
Andy
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Toyota diesel zbytočne problémy....Od toyoty klasika 1.6 benzin a máš kľud. Rokmi overený moto. .. ak nie si pretekár tých 97 kw úplne stací..neviem či chceš krátku alebo dlhú verziu alebo skus pozrieť corollu za 16000 eur máš plnú výbavu aj s led svetlami úplne novú...neviem ako ti to ponáhľa ale v Geneve ukázali nový auris- pecka ...neviem o koľko však príde k nám :2f93:
Naposledy upravil/-a cobo77 v 13.03.2018 10:16, upravené celkom 1 krát.
lkopcansky
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 25.02.2013 14:09
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lkopcansky »

Ahoj, ideálna by bola kúpa jazdeného priamo od predajcu Toyota, majú na svojej stránke aj svoj "bazár." Ako sa hovorí, do japonca len benzín, tá 1,6 Valmematic by mohla byť rozumná voľba.

Ohľadom toho Golfa, čo sa s ním deje? Akú tam máš spotrebu?

len pre info: https://www.spritmonitor.de/de/uebersic ... owerunit=2
andy500
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 13.03.2018 08:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy500 »

cobo77 napísal:Toyota diesel zbytočne problémy....Od toyoty klasika 1.6 benzin a máš kľud. ..neviem či chceš krátku alebo dlhú verziu ale skus pozrieť corolla za 16000 máš plnú výbavu s led svetlami...
Vďaka za odpoveď. Chcel by som krátku verziu, nakoľko to je podobné golfu.
andy500
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 13.03.2018 08:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy500 »

lkopcansky napísal:Ahoj, ideálna by bola kúpa jazdeného priamo od predajcu Toyota, majú na svojej stránke aj svoj "bazár." Ako sa hovorí, do japonca len benzín, tá 1,6 Valmematic by mohla byť rozumná voľba.

Ohľadom toho Golfa, čo sa s ním deje? Akú tam máš spotrebu?

len pre info: https://www.spritmonitor.de/de/uebersic ... owerunit=2
Ahoj, vďaka za odpoveď. Všetci ma od diesla odhovárajú a ako píšeš aj ty, radia mi benzín. Len čo spotreba?
Čo sa golfa týka, doteraz to boli len také prkotinky ako rozsypaný katalyzátor, odišli postupne cievky na valcoch (ale boli ešte od výroby) no teraz odišla spojka napríklad.
Spotreba okolo 8,5 l/100km. Raz sa mi podarilo 6,1 l/100 km ale to som sa tahal 90kou za kamiónom na dialnici a na plyn som tlačil minimálne. To bola taká jazda za trest".
mám tam našlahané 180 000 no neviem či to nieje stočené.
Kúpa bola bez rozmýšľania, neuvedomil som si kopu vecí.
Sadám si do toho auta s malou dušičkou a čakám, aká ďalšia kontrolka sa mi rozsvieti.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

prva vec, najprv si do toho sadni, az ti nebude nic vadit /lebo japonec postavou neni podobny ako europan lol/

tak si kup benzin :41c2: , oni tie dechtove serble robia len pre EU trh, na celom ostatnom svete to nikto nikde nechce !!!
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Kamarat čo ma vedľa garáž ma aurisa s 1.6 benzínom a žiadna sťažnosť. ...vedľa našej firmy mal kolega funglovku landcruisera a v rámci záruky mu menili vstreky takže diesel určite nie aj keď je to iný motor ako dávajú do aurisa...skus pozrieť novú mazdu 3 hatchback s 88kw a 2.0 benzínom. ..Najlepšie sa chod previesť a porovnaj si to v čom sa ti lepšie sedí :2f93:
cervinka
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 17.01.2009 21:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cervinka »

Pekný deň prajem. Ak by som hľadal riešenie ako si písal, tak nové od Toyoty - teraz majú rôzne jarné akcie, zľavy, s možnosťami financovania a vybral by som si jednoznačne hybrid. Spoľahlivá a rokmi vyskúšaná technológia od Toyoty, pri normálnej jazde spotreba porovnateľná s dieselom a nehrozia zákazy vjazdu do EU metropol pre diesle - pozor, čoskoro asi aj Viedeň a tá nie je ďaleko.
andy500
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 13.03.2018 08:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy500 »

Páni, ďakujem za odpovede. Pretekár nie som, nepotrebujem silný výkon, ale zase ani "zdechliaka", veď treba aj obiehať :-)
Pozvali ma do Toyoty, vyskúšať si práve 1,6 Valvematic, majú ho tam na predajni, na testovaciu jazdu. Zatiaľ som v tom sedel len ako spolujazdec, takže teraz si vyskúšam aj pozíciu šoféra.
Teraz ešte otázka, či jazdenku s málo km, alebo fungel? Kolegovia čo sa atám trochu venujú, ma od fungláa odrádzajú - vraj tohneď na druhý deň stráca hdonotu, tea vyhodené peniaze za nové... aj keď zase záruka a pod.
Och bože, toľká veda pri kúpe auta... :38eb:
@cervinka aj nad hybridom som premýšľal. Ale zase veci navyše = problémy navyše? Či? :zg282:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

hybrid neni zly, pokial ho vyuzijes :41c2: to znamena jazdis prevazne mesto...az jazdis okresky, alebo dialnice, cely hybrid zabudni, je to zbytocne ! fyziku neoblafnes...kamarat kupil na okresky yaris hybrid - hovoril som mu, ze nic neziska proti cistemu benzinu co uz ma doma...nedal si povedat a jazdi za 5,5 litra, tolko male jaris spravi aj bez hybridu ! technologicky sa neni coho bat, je to 20+ rokov stary system, vyskusany, osvedceny

jazdenka, predvadzacka, fungel...za mna rocna predvadzacka :2f93: , potom jazdenka
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

cobo77 napísal:...neviem ako ti to ponáhľa ale v Geneve ukázali nový auris- pecka ...neviem o koľko však príde k nám :2f93:
Novy Auris sice ukazali, ale iba zvonku. Interier este videli len japonski inzinieri, a sami povedali ze na trh to pride az zaciatkom 2019.
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II
smakoun
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 21.03.2017 12:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smakoun »

v tomto smere benzin, diesel by som uz neriesil v dnesnej dobe, treba sa pozriet na to ako sa to vsetko vyvija, ako tie dieslove motory su na ustupe, s benzinom budes mat aj menej problemov :40bd:
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

bajo777 napísal:hybrid neni zly, pokial ho vyuzijes :41c2: to znamena jazdis prevazne mesto...az jazdis okresky, alebo dialnice, cely hybrid zabudni, je to zbytocne ! fyziku neoblafnes...kamarat kupil na okresky yaris hybrid - hovoril som mu, ze nic neziska proti cistemu benzinu co uz ma doma...nedal si povedat a jazdi za 5,5 litra, tolko male jaris spravi aj bez hybridu ! technologicky sa neni coho bat, je to 20+ rokov stary system, vyskusany, osvedceny

jazdenka, predvadzacka, fungel...za mna rocna predvadzacka :2f93: , potom jazdenka
- neni to pravda lebo hlavna uspora majitela hsd su prevadzkove naklady. Nebudem ratat co som za 170000km nepotreboval riesit, ziadne auto s automatom nebude tak lacne na prevadzku ako hsd od toyoty. Spotrebu beriem uz len ako bonus. A to jazdim dialnicu plus mesto i medzimesto zhruba rovnako.
K teme: 1.33 zvyknu zacat brat olej, dizel je nepodareny a asi ho ani nevymyslela toyota takze zla volba.
Ostava 1.6, 1.2 turbo ci hsd.
andy500
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 13.03.2018 08:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy500 »

Vyzerá to tak, že voľba je podľa komentárov a názorov jednoznačná - 1.6 Valvematic. Ak je tu niekto kto vlastní toto vozidlo, prípadne niekto niekoho pozná, zaujímala by ma reálna spotreba. Dúfam, že do takých 6,5 l/100 km maximálne sa dá dostať. :-\
tudzo
Príspevky: 221
Dátum registrácie: 01.04.2009 13:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tudzo »

Nemám síce Toyotu, ale Hondu Civic 1.8 VTEC 104kW a jazdím za 6.5 l/100. V Toyote to bude podobné.

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní