Zaseknute tazne zariadenie

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

eaten
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 23.01.2017 11:42
Zdieľať na Facebook

Zaseknute tazne zariadenie

Príspevok od používateľa eaten »

Zdravim,
dnes som asi druhy krat pouzil odnimatelne tazne na aute typu VW AG a vsetko islo fajn az pokym som ho nevytiahol a packa nezostala zaseknuta. Prakticky je to teraz uvolnene (t.j. bajonet sa da zasadit) ale nezatvori sa to a vypadne to. Skusal som s tym kadejak kyvat ale vyzera ze nieco to tam blokuje. Nemate s tym niekto skusenost resp. radu co by som s tym mal robit? Je to uplne nove, takze zhrdzavene by to nemalo byt.

Takisto nejde vytiahnut ani klucik, kedze ten sa da vytiahnut len ked je bajonet zaisteny.

Obrazok tu:

http://www.skodaoctavia.cz/sites/defaul ... ajonet.jpg
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Keď to je skoro nové, treba to reklamovať. Nerozoberaj, zanes im to tam, dnes už takmer každú druhú vec riešim reklamáciou, kvalita kur-/maria trošková/-va klesa a klesa. :4012:
eaten
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 23.01.2017 11:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eaten »

No ono to bolo v aute, ktore som kupil pouzite :). Ale z toho ako to bolo namazane a ako t ovyzeralo sa to zrejme nikdy nepouzilo. Takze uplne nove bol otrosku zavadzajuce. :)
speedy123456
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 08.04.2013 16:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa speedy123456 »

Tiež mám tento typ ťažného zariadenia na Fabii III. A keď dávam dole ťažné tiež mi občas páčka zostane dole a nejde vybrať kľúč, vtedy to ťažné dám nazad na auto a znova dolu. Musíš nato prísť ako moc stlačiť tú páčku aby nezostala dole.

Ja keď som ho skúšal prvýkrát, 15 minút som sa s tým sr*l ako nato a teraz v pohode ho namontujem aj odmontujem. Chce to zvyk ako nato :)
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Stiahni si navod na pouzitie davnejsie sa mi stalo take nieco na tomto taznom az kym si neprecitas nebudes vediet
66QUATTRO
Príspevky: 662
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Občas pomôže trhnúť s tým smerom hore ako celkom, a potlačiť tú páčku pritom smerom hore.... funguje to aspoň pri mne bez problému,toto mi príde ako keby bolo z FABIE 2, tam platí čo som písal vyššie, treba s tým trochu trhnúť inak to funguje ok.... resp ešte pomôže potlačiť tú páčku pri tom najprv dole a tak... a skontrolovať či je zámok v správnej polohe, nesmie byť ani ako keby polozavretý.... pozor aj na ruky tá malá páčka vie perfektne trafiť prst.... za mňa zlaté staré ťažné na pevno... žiadne boľavé kríže pri vyberaní ťažného z rezervy a neustále hore dole ....
eaten
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 23.01.2017 11:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eaten »

No uz som na to prisiel, teda na dovod, nie na riesenie.
Kluc je otoceny v polohe "zamknuty" aj ked tazne je "otvorene". Absolutne netusim ako sa mi to do tej polohy podarilo dostat a ked tu packu podvihnem (vypacim) tak sa klucik da pohnut o cosi dalej ale nepretocim ho na tu spravnu polohu. Nechcem to zlomit tak musim premysliet ako to spravit.
marikapu
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 29.11.2011 12:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marikapu »

Trucker kľúuud... je to moja susedka :41c2:
eaten
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 23.01.2017 11:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eaten »

Edit 2: Klucom to nebude, mylil som sa a takto to ma byt. Zasekol sa pravdepodobne ten kolik ktory to uvolnuje, aj ked netusim ako je to mozne. :)
66QUATTRO
Príspevky: 662
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

eaten : Skúste ho nasadiť a akokeby aretovať alebo dať dole, vtedy by sa malo odblokovať.... ideálne je stiahnuť si aj návod, či náhodou nerobíte niečo zle....
eaten
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 23.01.2017 11:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eaten »

Ja som sa snazil pokyvat vsetkym co sa tma dalo ale ta packa ktora to ma uzamknut nejde hore. Nie je tam okrem jedneho gombika a tej packy ziadna mechanicka cast, ktorou by som mohol pohnut.
Navod k tomu nevime najst, je to VW AG UV7, jedine co som nasiel je jeden inzerat na nemeckom ebayi :) .
Dnes tam skusim dat WD40 mozno tam nieco povoli, inak fakt netusim.

Zboku je gombik ktory ked stlacim (a je to odomknute) tak mozem dat packu dole a odomknut ten bajonet. Ked dam packu naspat dole tak ten gombik sa zase vytiahne von (kovovy kolik ho vytlaci) a je to zamknute. Teraz je to v stave ze je to stale odomknute, packa je dole a nejde naspat hore (aj ked zjavne ten kolik je stlaceny).
Tazko vysvetlit , tazko popisat, ked jedine co vidim dnu je len ked zapacim tu packu do inej osi :) .
66QUATTRO
Príspevky: 662
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

No a presne to čo popisujete skúste robiť vtedy ako sa ho snažíte dať do ten diery v úchyte...obidve krytky máte von predpokladám... prvý x som to mal tak isto a odvtedy to ide v pohode, netreba veľa sily skôr vedieť ako nato.... návod Vám odfotím keď budem doma ak bude treba...ale nie je tam nič extra popísané... ten gombík sa tuším stláča len ak sa dáva dole...hore by to malo samo skočiť...
eaten
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 23.01.2017 11:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eaten »

Nerozumiem presne. Myslim ze by to malo fungovat takisto ci to davam do tej diery na tazne v aute alebo na volno. Aspon predtym to tak fungovalo, jediny rozdiel je ze teraz mi to zostane v ruke ci? :)

Hore by to malo samo skocit, ale mne to zostalo dalo, takze hore to nie len ze nechce skocit, ale ani mi packa nepovoli ist hore. Ako keby ju nieco drzalo dole, ale to nedava zmysle uplne :).

Sorry, ze mi to asi pomaly mysli :D .

A kludne mi tykajte :).
66QUATTRO
Príspevky: 662
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Pokiaľ viem tak to nie je jedno...práve preto hovorím aby si to skúšal priamo tam v tej diere.... jednoducho s tým pokývať a hrať sa s tou páčkou a má to tam zaskočiť.... ale to zaskočí len vtedy ak je tá páka v správnej polohe...a preto som písal aby si to skúsil aj hore aj dole...uistil sa že kľúč je tak ako má byť... ostáva to vybratí tak že tá páčka je ako keby natiahnutá ako spúšť a skočí zas keď sa to dáva hore... napíš odkiaľ si a možno sa nájde niekto priamo kto vie pomôcť...
eaten
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 23.01.2017 11:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eaten »

No prave ked som to vytiahol z kufra tak to bolo normalne zamknute a packa hore. Tiez ked som to prvy krat skumal tak to tak bolo. Preto mi to teraz nejde do hlavy, ako inak by som to mohol zamknut bez toho aby som to mal na aute.
Ale mozem to ist este vyskusat teda.
A mal si presne tento isty typ?

Zijem vo Viedni, takze nepredpokladam ze tu najdem vela ludi z tohto okolia :) .

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: encore16V, kalopis a 42 neregistrovaných