BRC - skore bezprostredne prepinanie na lpg

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

risofarago
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 31.03.2010 18:13
Zdieľať na Facebook

BRC - skore bezprostredne prepinanie na lpg

Príspevok od používateľa risofarago »

Ahojte, poprosil by som poradit. Z nicoho nic mi jedno rano zacal bezprostredne po starte prepinat na lpg studeny motor. T.j. do 5 sekund. Samozrejme nasledne motor hned zhasol, kus nim este trhalo. Vymenil som cidlo teploty vody, napojili s otcom-mechanikom na diagnostiku a nic sa neukazalo. Auto funguje na benzin aj lpg v norme. Vyzera to na problem lpg? Dakujem za rady. Event na koho by som sa mal z lpg odbornikov obratit. Renault rx4 244 000 km.
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Najlepšie je sa obrátiť na firmu ktorá LPG montovala.
risofarago
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 31.03.2010 18:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa risofarago »

Bohuzial, lpg bolo montovane v Taliansku v 2007 a auto tak dovezene na SR. Asi 50 000 km jadene mnou bez problemov.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ides smer zvolen, alebo sturovo, alebo korejovce a domov s opravenym ;-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
trasky
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 18.08.2009 12:14
Zdieľať na Facebook

BRC - skore bezprostredne prepinanie na lpg

Príspevok od používateľa trasky »

Skontroluj snímač teploty na reduktore - splynovači. Ja som mal opačný problém, vypínalo mi lebo snímač dával signál -50 stupňov. Tebe možno dáva signál, že teplota je napr. +50 a preto ti hneď po naštartovaní prepne do LPG. Skús prepínať manuálne, nechaj zohriať a potom hoď do LPG. Ešte by pomohla diagnostika LPG riadiacej jednotky tá ma samostatný konektor, cez OBD ho nenačíta ale to len v LPG Servise.
Daxisko
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 30.11.2010 12:49
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Daxisko »

Urcite chod do servisu LPG. Len si nenapisal odkial si, tak podla polohy si vyber kam pojdes. Bud zvolen, korejovce, hlohovec alebo sturovo... nazov dielni si dohladaj :) rozhodne si usetris kopu casu ked to zveris odbornikom nez ked budes tipovat a sparat sa v tom sam. LPG system podlieha nejakej legislativnej norme a aj preto by mal byt opravovany u oficialnych montaznych servisov to je moj nazor. lol
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ved to je ok tak to ma byt hned po starte to ide na lpg.korejovce obist na daleko.nic nevedia ucia sa na peniazoch zakaznika.polovicu vychodu uz oblafli.tak mas na vyber este troch.
jankode
Príspevky: 682
Dátum registrácie: 21.02.2008 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jankode »

Šikovných dielni je viac,len 3-4 sa tu dookola spomínajú. Základ je ale napísať odkiaľ som,aké mám auto keď očakávam pomoc. Vtejto situácii sa dá max odporučiť seriózna dielňa podľa lokality,nič viac. Diagnostika na diaľku je nemožná,neviem čo ine panko očakáva.
risofarago
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 31.03.2010 18:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa risofarago »

Dakujem za odpovede, som z LC, takze zavolam do Zvolena. Auto je scenic 2.0 rx4 r.v. 2000. Samozrejme sparat sa v tom nebudem ani nahodou. Ta porucha nastala teraz po tych mrazoch. Doteraz krasnw prepinalo podla teploty vody. Len v sobotu rano pri 0 st vonku studeny motor do 5 s prepol hned na plyn a samozrejme zdochol. Dakujem. Smer Zv.
pedro25
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 24.12.2014 20:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro25 »

máš odtrhnuté kábliky na snímači teploty reduktora. je to tam dosť labilné a často sa to stáva. Tieto kábliky sa skratovali dokopy a preto si rj plynu myslí že máš stále zohriaty motor. Môžeš to pozrieť aj sám, je to jednoduchá oprava a nieje čo pokaziť. buď opraviť tieto drôtiky, alebo ak sú odlomené tesne pri snímači tak nový snímač (7€)
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

seven549 napísal:ved to je ok tak to ma byt hned po starte to ide na lpg.korejovce obist na daleko.nic nevedia ucia sa na peniazoch zakaznika.polovicu vychodu uz oblafli.tak mas na vyber este troch.
Mne uz Miron a jeho tim robil niekolko aut. Dodnes vsetky jazdia bez problemov. Poslal som tam kopec ludi. S mnohymi som v kontakte. Kazdy je spokojny.

Skor riesia ludi, ktorych oblafol niekto iny.
Daxisko
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 30.11.2010 12:49
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Daxisko »

pedro25 napísal:máš odtrhnuté kábliky na snímači teploty reduktora. je to tam dosť labilné a často sa to stáva. Tieto kábliky sa skratovali dokopy a preto si rj plynu myslí že máš stále zohriaty motor. Môžeš to pozrieť aj sám, je to jednoduchá oprava a nieje čo pokaziť. buď opraviť tieto drôtiky, alebo ak sú odlomené tesne pri snímači tak nový snímač (7€)
No... presne o tomto hovorím. Akože nič v zlom, viem že niekto je technicky zručnejší, ale wtf za tých pár euro si to robiť sám, okrem iného ak už sa mi na tom celom vyskytne nejaká porucha tak snáď už si dám prekontrolovať celú sústavu LPG a mám pokoj :4012:
risofarago
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 31.03.2010 18:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa risofarago »

seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

martin cichy napísal:
seven549 napísal:ved to je ok tak to ma byt hned po starte to ide na lpg.korejovce obist na daleko.nic nevedia ucia sa na peniazoch zakaznika.polovicu vychodu uz oblafli.tak mas na vyber este troch.
Mne uz Miron a jeho tim robil niekolko aut. Dodnes vsetky jazdia bez problemov. Poslal som tam kopec ludi. S mnohymi som v kontakte. Kazdy je spokojny.

Skor riesia ludi, ktorych oblafol niekto iny.
a v prešove riešia tých ktorých oblafli korejovce.kazdy z nich má komponenty ktore nesedia s protokolmi a také bežné htp fabie od nich jazdia so svietiaci mi kotrolkami motora pretoze montuju stare pomale vstrekovace a na vyriešenie toho chcú ešte doplatit za niečo čo malo fungovat.
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Seven a noze este daj kde v presove su taki machri co opravuju po inych a aj po korejovciach ? Lebo jeden je ked pamatam pri letisku a ten par montazi urobil dobre ale aj par dodrbal a v korejovciach to iste -niekomu urobili dobru montaz a niekomu museli prekopat a niekomu co som pocul dali aj nieco ine namiesto znacky co bola v papieroch.Ale chyby robi kazda dielna -aj vo zvolene aj v pri puchove a o inych ani nehovorim. Ale ked ma niekto castu a dobru skusenost s inymi okrem tych co sa tu na fore casto spominaju tak moze dat typ nech sme v obraze :-\

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných