Stierače na zadných oknách

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Stierače na zadných oknách

Príspevok od používateľa gnagy »

Napadlo ma, že prečo výrobcovia konštruujú autá tak, že zadný stierač je v horizontálnej polohe?

Napr. aj veľmi drahé Audi RS6 Combi:

[img]http://milcar.me/wp-content/uploads/201 ... qsd_45.jpg[/img]


Sestre na Ibize 6J sa takto zlomil stierač pod náporom snehu. Nie je to zámer? Alebo aký má zmysel, aby vypnutý stierač bol v horizontálnej polohe? Na Corolle e10 bol stierač vo vertikálnej polohe a teda, mohlo napadnúť snehu koľko chcelo, nikdy by sa stierač pod náporom snehu nezlomil. A navyše ho vodič ani nevidí, lebo je na ľavej strane pri hrane okna.

[img]https://s.car.info/image_files/1920/toy ... 189905.jpg[/img]

Pozná niekto logické vysvetlenie?
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Pre mňa osobne zadný stierač nemá zmysel. Nemala ho Škoda Octavia combi 440 rv 61-71,nemal ho Moskvič vsetky verzie combi, nemala ho Volha 22,24 combi, nemal ho Trabant combi, Wartburg combi, Žiguli Vaz 2012, Zastava 1101,Fiat 127A,C, nemal ho Renault 5 a prežili sme.
Teraz pri cúvaní 17 metrovej súpravy cúvam na zrkadlá, pri cúvaní do trajektu iba na ručný signal bocmanov prosto,vlavo, vpravo, a zrkadla sú sklopené, širka koľaje na lodi 2,9m. :4012:
V horizontálnej polohe stierače predné a zadné najskôr po skle rozotrú čiastočky prachu nečistôt,poškriabu sklo až potom ho trochu zvlhčí kvapalina z ostrekovača. Preto dávam palec hore Seat Altea za umiestnenie predných stieračov, a tiež Skoda 706 RTO autobus, ŠL11 ŠM11,ŠD11 tiež mali vertikálne ramienka stieračov v pohotovostnej polohe.
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

cviro123 napísal:Ked pozries Corollu kombi ma stierac tak isto ako ta Audi. Konstrukcne na rozmer okna sa na take kombi neda polozit ako na tej toyote z obrazku bud by musel byt velmi malicky alebo velke okno lebo by chodil aj po streche :)
Áno všimol som si to, tak kombíky môžme vynechať.

Prečo niektoré autá karosérie hatchback majú vypnutý stierač v horizontálnej polohe a niektoré vo vertikálnej? V čom je nevýhoda horizontálnych vieme (sneh), tak prečo ich neumiestnia tak, aby boli vo vertikálnej?
Obrázok

Obrázok

Obrázok
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
66QUATTRO
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Nikdy som nepočul o tom že by sa niekomu zlomil stierač pod náporom snehu... keď ho tam človek nechce mať veľmi jednoducho sa dá dať dole... niektoré autá ako napr. Octavia ho mali za príplatok...t.j. zvolil som si či chcem či nie.... osobne ten stierač často nevyužijem ... ale raz za čas pri dlhej ceste za silného dažďa alebo snehu sa zíde.... ak sa Vám zlomil pod náporom snehu a ešte na ibize kde je dosť kolmo zadné okno, tak si myslím že už načatý bol... napr. mne sa stalo v meste že prechádzala pri zápche stará pani za mojim autom šmykla sa a reflexívne sa chytila zadného stierača ktorý ohla.... a odvtedy stiera dosť čudne...zrejme je krivá oska na motore....prípadne sa Vám ho niekto možno snažil ukradnúť a nalomil ho predtým...
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

ja by som privital stierace aj na svetlach spatnych zrkadlach a aj bocnych oknach lebo najma v zime sa tak zaspinia ze tam skoro nič nevidím lol tak ako to japonci vymýšľali : http://www.auto.cz/automobilove-sterace ... byt-112882
Naposledy upravil/-a biker610i v 11.03.2018 10:04, upravené celkom 1 krát.
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pridávam sa k Truckerovi , na výhlad dozadu sú zrkadlá , teda stierač je kurwítko aby bolo čo opravovať. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

mne sa to stalo podobne, jebol mi sneh zo stromu na ten stierac, ibaze ho nezlomil, iba sa pretocil na tom kuzelovom tisichrane...

zadneho stieraca netrebalo, ked auto ma normalny tvar /sedan, liftback/, ale urezali mu rit lol , tak potom je na konci strechy odtrh a saje vsecok bordel za autom na zadne sklo a 5te dvera :41c2:, preto ani na oktavke seriovo nedavali, lebo netrebalo, bodajby nebola zbytocnost za priplatok...

apropo hentie stirace nastojato vzadu su pekne hnusne, preto myslim ze zlomeny 1x za 20 rokov je mala dan z grcdizajnu...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

biker610i napísal:ja by som privital stierace aj na svetlach spatnych zrkadlach a aj bocnych oknach lebo najma v zime sa tak zaspinia ze tam skoro nič nevidím lol tak ako to japonci vymýšľali : http://www.auto.cz/automobilove-sterace ... byt-112882
Biker, aj mne sa špinia, ale fasujem okenu, handru, a na každej pumpe je súprava na umytie zasranych okien a zrkadiel. :4012:
krason
Príspevky: 622
Dátum registrácie: 03.01.2009 21:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krason »

Preto su na autach malinke zadne stierace, aby ten napor snehu nebol velky. Aj tak je tam ohrev zadneho okna.A ako bolo spominane , na oktavku sedan sa to da dokupit podla pozidavkx a nikto nic nesuka nasilu..
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Trucker ,ako je to s tým trajektom a bocmanmi? dal si to aj na prvý krát?
Mal som kolegu čo cúval jak pánboh s malým vozíkom za dodávkou. Vozík vôbec nebolo vidieť a on nám tvrdil ,že si ho vždy predstaví. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Oco, keď trafíš bocmana skúseného, tak do Kopernika cca 180m na prvú supu, bez vicierok (rozumej) zrkadiel. Dívaš sa dopredu cez čelné sklo na pracovníka lode, a ten ti ukazuje vpravo vľavo alebo ta tlači rovno pohybom ruky od jeho tela k tvojmu prednemu celu. A cúvaš, cúvaš medzi dva rady kamiónov, prípadne medzi vagóny. Šírka pásu kolejoveho je max 3 metre. Cúvam do promu lode Kopernik, Galileus, Polonia, Ján Sniadecki, dĺžka lode je od 150 do 180metrov. Z Galileus cúvaš aj z hornej paluby, von z lode. Keď prídem posledný, tak posledných šesť miest je predkom do lode a curug z lode, iba nejakých osemdesiat metrov, ale z hornej paluby, cez plošinu šírka 3,15 dole, bez zrkadiel a tiež navigovany bocmanom, ale tu musíš ísť na milión percent rovno, lebo rampa ma dĺžku asi 45 metrov, a tak nemáš možnosť repete. Iba znovu hore, zrovnať a curug. A zdržuješ 50kamionov na hornej palube. Čas nalodenia, alebo vylodenia cca 100kamionov je max hodina. Potom sú bocmani nervózny. Takto sa trápim cuvanim podľa toho ktorou loďou plávas štyri krát mesačne tam do Škandinávie, a štyri krát späť na pevninu. Zvyčajne plávam Kopernikom hore štyri krát mesačne a dva krát Gallileus domov. Iba osem rokov nazad. Začínal som na lodi Wavel spoločnosti Polferries, teraz plávame cez UNITY LINE. Loď Skania, Wolin, Gryf sú priechodné, vojdes cez prdeli, a vyjdeš ústami. Pozri trajekt Poľsko. Takže nejaký stierač vzadu mať či nemať, zvislo vodorovne mám u prdeli. :40bd: :4012:
karool
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karool »

Nepoznam nikoho komu sa zlomil stierac pod naporom snehu
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Laki nezvrhlo lol , každý len vyjadril svoj názor na túto súčiastku.Čo vedie konštruktéra k tej alebo inej koncepcii? to nezistíme. Nakoniec kto sa bojí zlomenia od snehu lahko si ho môže na kuželi prestaviť inak ako to vyšlo z výroby. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

lakinooo napísal:Zadny stierac na kamione?

Inak zas sa to zvrhlo na to, ze aj ked nestoji, aspon pekne vysi, ale je najvacsi.
Niiiieeee, na osobaku. Mám ho vodorovne, stierač, on je už zvislo :40bd:
Nepoužívam ho, stierač, nie jeho, jeho ešte používam. :d :D
Inak tatko takto na loďke Gallileus horná paluba, a dolná paluba Polonia. https://www.flickr.com/photos/155467404@N06/
TomRoss
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TomRoss »

Niekomu zlomilo stierac pod naporom snehu? Tak logicky prv nez zacnem stierat odhrniem z auta sneh... A preco su zadne stierace tak ako su? Dizajn, ved vo vertikalnej polohe to vyzera otrasne...
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 73 neregistrovaných