Potrebna STK a EK na vozidlo mladsie ako 4r pri dovoze?

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dragoo
Príspevky: 346
Dátum registrácie: 08.06.2008 15:29
Zdieľať na Facebook

Potrebna STK a EK na vozidlo mladsie ako 4r pri dovoze?

Príspevok od používateľa dragoo »

Zdravim Vas. Je potrebna STK a EK na auto dovezene z DE ktore ma menej ako 4r (2r v mojom pripade)? Vsetky ostatne nalezitosti su mi jasne len pri tomto som neisty. V pondelok idem na KO, tak ci mam rovno spravit aj STK a EK.
alterego
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

Nie.
karool
Príspevky: 325
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karool »

Treba
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Čo tak opýtať sa rovno na KO? všetky KO sú zároveň spojené aj s STK a EK ,lebo to robia rovnaké firmy. Podla mňa minimálne administratívnu STK treba.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

jakú administratívnu keď auto doteraz žiadnu nemalo lebo nepotrebuje? Administratívna je len potvrdenie platnej stk v zahraničí... auto potrebuje prvú STK a EK po 4 rokoch ak je to bežné auto. Koniec.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Hjundai- administratívna je potvrdenie že udaje v dovozových papieroch súhlasia s realitou. Brat kupoval v HU nové auto a musel s autom ktoré malo nula rokov a nula km ísť aj na KO aj na STK. Rok 2017 niekedy začiatkom roku.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

No ja napríklad som pri dovoze s ročným autom z Nemecka išiel iba na KO a potom o 3 roky na prvú TK a EK.
A KO sú úplne samostatné, je iba náhodne, ak majú spoločného majiteľa s nejakou STK, EK.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

oco13 napísal:Hjundai- administratívna je potvrdenie že udaje v dovozových papieroch súhlasia s realitou. Brat kupoval v HU nové auto a musel s autom ktoré malo nula rokov a nula km ísť aj na KO aj na STK. Rok 2017 niekedy začiatkom roku.
- nemáš pravdu neviem čo k tomu ti napíať... ja som kupoval jazdenku s platným STK a EK v Nemecku - administratívna STK a EK spočívala v tom že mi pridelili papiere - nálepky a protokol na základe platnej zahraničnej STK a EK. Žiadnu kontrolu nemuselo u nás mať pretože STK sa uznáva v rámci EU. Nové auto žiadnu STK neporebuje
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Presne ako píšeš kartičky a nálepky . No a pred nalepením porovnal vin číslo. To je obsahom administratívnej stk, v cz sa to volá evidenčná stk.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Je rozdiel prihlasovat NOVE vozidlo kupene za hranicami SR a je rozdiel prihlasovat auto starsie nez 6 mesiacov a najazdenych 6000km.

V tomto pripade STK bude potrebna.
Zakon 725/2004 §50 odst.1, ktory hovori aj o tom, ze v lehote od 6 mesiacov po 4 rok podlieha kontrole aj jednotlivo dovezene vozidlo.
Edit: Pise sa tam o Pravidelnej STK, takze ziadna administrativna ci ina.. Proste je potrebne absolvovanie normalnej, pravidelnej STK (EK).
bkarlos
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 08.06.2010 21:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bkarlos »

Nie netreba.Na aute do štyroch rokov som ani raz pri dovoze stk nerobil.Dokonca ani keď bol mesiac do konca ušetril som 20 ečiek na administrativnej a stk som spravil o mesiac rovno aj s kartičkami.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Zakon 725/2004 §50 odstavec 1

"V lehote od šiestich mesiacov do štyroch rokov PODLIEHA technickej kontrole pravidelnej vozidlo, ktoré je evidované v Slovenskej republike, a nie je dočasne vyradené z evidencie podľa osobitného predpisu a JEDNOTLIVO DOVEZENE VOZIDLO z členského štátu alebo iného zmluvného štátu podľa § 16a, ktoré nemá platný doklad o vykonaní technickej kontroly, pred jeho prihlásením do evidencie vozidiel v Slovenskej republike a jednotlivo dovezené motorové vozidlo z tretieho štátu podľa § 16b pred jeho prihlásením do evidencie vozidiel v Slovenskej republike a opätovne schvaľované vozidlo podľa § 16d. Lehoty technických kontrol pravidelných pre jednotlivé kategórie vozidiel ustanoví všeobecne záväzný právny predpis vydaný na vykonanie tohto zákona."

Tos je pisane a dane.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

tiez som STK na menej ako 4 rocne auto pri dovoze este nerobil
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Každé 4 roky kupujeme nove auta zo zahranicia (Nemecko), cela rodina. Auto po 4roch rokoch absolvuje 1. STK a ide hned prec... nikdy s tym nebol prpblem. Dokonca ja, hned po prejdeni KO strhavam vsetky tie nalepky KO zo skiel... :3c90:
dragoo
Príspevky: 346
Dátum registrácie: 08.06.2008 15:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dragoo »

Tak su tu rozporuplne odpovede.. ked prejdem celym procesom tak sem napisem ci mi ju bolo treba alebo nie, mozno to niekomu v buducnosti pomoze..

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných