Skoda Fabia - snimac polohy vackoveho hriadela

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Jurosik0000
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 04.03.2018 10:37
Zdieľať na Facebook

Skoda Fabia - snimac polohy vackoveho hriadela

Príspevok od používateľa Jurosik0000 »

Zdravím ľudkovia potreboval by som pomoc Mám fabia 2 1.9 TDI auto zle štartuje rozvody su ok výmena u automechanika senzor kupený nový káble som komplet rozobral a premeral už ma nič nenapadá a závada sa nedâ zmazať už len jedna vec či nie sú v konektore prehodené káble potreboval bi som vediet aký kábel ide podla farby do konektora 1,2,3 za pomoc vopred dakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Káble nemôžeš mať prehodené lebo by bolo vyradené Hall čidlo z funkcie. Odkedy je závada na svete,kedy začala ?
Ako znie závada ?
Jurosik0000
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 04.03.2018 10:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jurosik0000 »

Závada 000833- snimač polohy vacky./klik.hridele (G40)
P0341-00-neverohodny signal
Zavada je na svete 1 týždeň kuriozita auto som kupil od druheho majitela auto normálne startovalo na supu lenže vymenil so olej a filtre lebo mi pisalo servisný interval výmenu nemal som diagnostiku tak som šiel ku známemu zmazať servisný interval no lenže automechanik ma upozornil na tuto chybu ktorú mi vypísalo na diagnostike bol som pri ňom tak som ju vydel povedal ze bi bolo dobré vymeniť rozvody keď nie som 1 majiteľ aj aby som mal istotu auto štartovalo normálne tak som dal vymeniť rozvody aj senzor ale čo sa stalo auto neštartuje musím dlho točiť kým nastartujem aj tak vás chcem poprosiť o to poradie tých káblov od 1,2,3
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Čidlo kúpiš od sondy po konektor ako celok...napichneš konektor a skončené.V tých troch káblikoch je - 5V - kostra - signál
Čokolvek zmeníš je to mŕtve,čo tam špekuluješ ?!
Mechanika iba vystreliť na mesiac a nechať tam.Tá chyba sa síce týka G40 -ky ale mal chybu vymazať či sa opätovne obnoví a rozhodne mal pozrieť hodnotu synchronizácie,pretože chybu nahodí aj nesprávne časovanie.On samozrejme nič nepozrel,takže nemá potuchu čo porobil ale namiesto odstránenia poruchy chybnej pozície rozvodu ti vymenil čidlo a ešte blbo urobil rozvody.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Nie si sám, čo máš takýto problém :3020:

Zavada sa vyskytuje aj u benzínových motorov ...

TOMU , čo to vymyslel, aby motor riadila elektronika o napetí len 5 V (!)

By som dal celú domacnosť prerobiť na system 12 V ,
namiesto normalnych 240 V

potom by si uvedomil, aku BLBOSŤ spravil. :::


Pri takej malej voltáži a adekvatnej sile prúdu v Amperoch, stačí aby okolo vonku stojaceho auta, bola hmla a niečo určite prestane fungovať...

Každý jeden senzor musí byť 100 % O.K. dokonca aj teplota tam hrá ulohu, a nedajbože aby sa na senzor alebo konektory kabeláže vylial olej alebo chladiaca kvapalina... :3906:
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

:40bd: :40bd:
Riadne si to zaklincoval.Ak nemas dokumentaciu k roznym cidlam neda sa povedat ci su analogove alebo uz posielaju digitalnu informaciu.Ano rozsah musi byt v norme inak nenastartujes.Kup nove cidlo na kluku a aspon budes vediet ze zaklad mas.
Jurosik0000
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 04.03.2018 10:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jurosik0000 »

Ľudia takto čídla som skúšal 2 nové fungel no nefungujú žeby automechanik nastavil zle rozvody to asi nie robí to každý deň poznám ho dlho giagnostiku už mám chyba sa žiaľ zateľ nepodarila zmazať. Ešte mi napadá či to nebude kostra ale káble som vytiahol zo zvesku všetky 3 a nacvakol nové a nič pýtal som sa preto na konektor v akom poradí máju biť káble nie v čidle ale v konektore v tom čiernom čo doň ide ten sivý od čidla lebo som ho vydel sa v ňom hrabať a chcem mať istotu že káble sú správne
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ach jaj čo na tom že čidlá fachajú na 5v stými signálmi pár mA to je bohato spolahlivé. To je informácia hodná odborníka. Asi nemáš moc šajnu o elektronike.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Stále nepochopené....zle zapojené čidlo nemôže dávať von z Hallu digitálny signál pre RJ.Čo tam treba čo baštrngovať z káblikmi ? Fabrika ich mala správne,po výmene čidla cvakneš konektor a ideš.Čo ešte tam je čo špekulovať ?
Choď vo vlastnom záujme od toho mechanika na 100 kilometrov.Overiť správnosť G40 je otázka otvorenia kapoty.Ak už nemá oscilo,ak už nevie čo je na obrazovke diagnostiky,tak by mal vedieť aspoň že Hall ak pracuje z napájaním 5V tak von nemôže ísť pravouhlý signál tiež viac ako 5V a tak vie ešte aj posr.ou obyčajnou diodou za 2 centy zistiť že idú von pulzy zo signálového výstupu.Ale keby nešli....nikdy by si neštartol,RJ by nevedela určiť poradie valcov
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Tu máš VŠETKY el. SCHÉMY na Tvoju Fabiu.

https://15epalthessalonikis.files.wordp ... ctrica.pdf

...NIET ZA ČO....
Jurosik0000
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 04.03.2018 10:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jurosik0000 »

Takto ľudkovia dnes mi auto pár krát štartovalo tak že ako na šupu začalo chitať ale nenastartovalo a keď nechitilo tak pretáčanie ešte dlkšie dýk všetkým za odpovede a za schémy idem v pondelok s atutom k inému automechanikovy ozaj ľudkovia je tak ťažké napísať zapojenie toho konektora 2 mám bielo čierne+ na 1 hnedo zelený- a no 3 fialovo čierny signal hall tak vás poprosím o to zapojenie dík za ochotu. potom napíšem ako to dopadlo este raz dík a zatel čau
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

VLADY napísal:Ach jaj čo na tom že čidlá fachajú na 5v stými signálmi pár mA to je bohato spolahlivé. To je informácia hodná odborníka. Asi nemáš moc šajnu o elektronike.
Keď ho čítaš viac tak vieš, že nemá šajnu o ničom. Čo mu ale nebráni radiť vo všetkom. :::
Jurosik0000
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 04.03.2018 10:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jurosik0000 »

Stále niektorí ľudia nepochopili čo chcem šajnu o elektroniky mám dobrú ale ako som sa pýtal na to poradie zapojenia káblov v tom konektor preto lebo automechanik to s toho conektora povyberal a ja chcem mať istotu či ich dal naspäť správne to je celé ok je tak ťažké pre ľudí ktorí sú odborníci napísať to poradie
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 47 neregistrovaných