EGR ventil Wahler

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

forsberg21
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 03.04.2015 13:20
Zdieľať na Facebook

EGR ventil Wahler

Príspevok od používateľa forsberg21 »

Dobrý deň, má niekto skúsenosti s týmto konkretnym EGR ventilom ? Nemecka prvovýroba ale že čo sa týka EGR, bolo mi odporučene jedine original.. skoda octavia II 1.6 tdi klasika egr odislo na večné veky. Vďaka
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Napísal si min písmeniek tak aj ja zúžim na min ...z Wahlerom nie je a nikdy problém nebol
forsberg21
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 03.04.2015 13:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa forsberg21 »

myslel som si ze ten wahler by mohol stacit na dalsich dajme tomu 50 000 km kym to predam, len mi bolo povedane, ze egr pri octavii II 1.6 tdi nic okrem originalu. (nezarobia na mne lebo si ho kupim sam ci uz original alebo wahler) .. tak uvidime ci sa najde aj dakto so skodovkou kto realne siel do toho wahleru ale diky za odpoved
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Odislo na vecne veky,problem klasika?bolo to zdiagnostikovane ze na 100% odisiel Egr?Auto padlo do nudzaku,rozsvietila sa kontrolka chceck engine a ide sa menit Egr?-co tak skusit vycistit,nahodit ho spat+diagnostika a potom sa uvidi co dalej? :zg282:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To som naznačoval,EGR je elektronikou ovládaná a možnosť že vada je ustanovená chybne je obrovská.Ale z troch písmeniek to nejde (kto šetrí má za tri,a sedem mu zostane)
forsberg21
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 03.04.2015 13:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa forsberg21 »

diagnostika vypisala chladic spatneho vedenia vyfukovych plynov tak asi nebude chyba v spojke.. kto aspon trosku pozna 1.6 tdi CR tak vie ze EGR je achilova pata a rovnako tak vie ze vycistit to egrko napr ako sa robi DPF tu nepomoze ale kludne ak dakoho poznate kto mi to vycisti a zas naspat nahodi za 20 eur tak sem s nim :D .. ja nie som mechanik aby som si vedel sam vymenit egr ventil, beru za to 100 evry a to je trosku dost na skusanie ze bud alebo..ale aby som sa vratil spat k tomu co som sa pytal, myslim si ze ten wahler by stacil aj ked vsade kde som sa pytal (a pytal som sa fakt vela) menia len za original, to je jedine s cim nemali nikdy problem..skoda ze tu nenapisal dakto kto by ten wahler v 1.6 tdi vyskusal, mozno by mi usetril 100 e co uz..
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

A videl si kde je EGR namontovane?Akoby si trhal zub cez rit.Ak si ho vymenis sam usetris za robotu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných