Odhlasenie naburaneho auta na noveho majitela

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vraho
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 07.03.2018 20:39
Zdieľať na Facebook

Odhlasenie naburaneho auta na noveho majitela

Príspevok od používateľa vraho »

Ahojte.Prosim vas,vie mi niekto poradit? Chcem predat naburane,nepojazdne auto na papieroch,na znackach.Da sa odhlasit na noveho majitela,bez obhliadky?Musi byt auto pri odhlaseni na noveho majitela fyzicky na obhliadke,kedze je nepojazdne?
Dakujem.
alterego
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

Pri odhlásení auto netreba.
lubomirh
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 27.12.2006 21:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomirh »

Pri odhlásení auta mimo okres netreba auto na obhliadku,ale prepis v okrese treba oobhliadku auta.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Pokiaľ nechcete jazdiť s nepojazdným autom na obhliadku na vozíku, javí sa mi ako dobré riešenie, aj s ohľadom na ďalšieho majiteľa, auto na dopravnom inšpektoráte dočasne vyradiť z evidencie, zároveň ho odhlásiť od doterajšieho majiteľa a prihlásiť na nového majiteľa. Treba sa spýtať na DI, že či je výhodnejšie aby auto dočasne vyradil z evidencie pôvodný alebo už nový majiteľ.
Nový majiteľ auto po skončení dočasného vyradenia (a po oprave keď už bude pojazdné) s ním absolvuje technickú a emisnú kontrolu a znovu mu ho zaradia do evidencie.
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

teraz som kupil burane..odhlasil mi majitel auto ktore nebolo treba vidiet v jeho okrese a na voziku som na obhliadku doniesol buracku ktoru mi prihlasili v mojom okrese....uplne pohoda.ziadnu komplikaciu v tom nevidim.
eden
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 22.10.2016 15:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eden »

Ahojte. Mám podobný problém, ale moc nerozumiem tomuto postupu.

Môj prípad, pred 2 týždňami do mňa vpálila dodávka. Poisťovňa vyhodnotila škodu ako totálka (nie je to len "totálka" na papiery ako to poisťovne zvyknú robiť, auto sa reálne už neoplatí opravovať). Medzičasom som si našiel kupca na vrak. Aký je teraz postup?

Vravel, že mu stačí splnomocnenie, on auto za mňa odhlási (a následne čo, prihlási ho? alebo prihlási v nejakom dočasnom režime?). Viac mi nepovedal. Auto chce rozrezať, vybrať motor a prevodovku a ostatok zošrotovať (na margo toho mi povedal že si môžem z auta zobrať čo chcem - takže ďalšia otázka, je to legálne? Nemá sa auto odovzdávať na vrakovisko úplné? Či to už bude jeho problém?)

Ide mi halvne o to, aby to v nejakom momente nezastalo na mrtvom bode nakoľko auto má ísť na STK a EK 8.12.2018.

Ďakujem za pomoc
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

co ti brani zobrat splnomocnenie od neho a ty si vyries odhlasku. Vsetky ine riesenia su len cesta do pripadnych problemov
eden
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 22.10.2016 15:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eden »

Samozrejme nič nebráni. Odhlásiť to môžem aj ja, to je najmenej.

Skôr by ma zaujímali odpovede na ostatné veci. On následne auto prihlasuje, či čo sa deje s autom ďalej? Ja naňho auto odhlásim a následne? On ho môže zošrotovať bez prihlásenia? Prípadne č ak uplynie lehota na prihlásenie a on ho stále neprihlási?
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

zbytok riesit nemusis, ty si svoju povinnost splnil,co urobi nasledne kupujuci ti moze byt fuk.
(splnomocnenie,kupna zmluva)

p.s.
mas rychlu poistovnu, to ani nepockas na ich navrhnutu sumu na odkupenie vraku?
eden
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 22.10.2016 15:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eden »

Tú už viem, a je to smiešna suma.

Preto si chcem z auta zobrať čo pôjde - sedačky, palubovka, navigácia, rádio, kolá, spätné zrkadlá a pod. To predám po vlastnej osi, resp. využijem, nakoľko si kúpim pravdepodobne rovnaké auto.

Motor + prevodovka pôjde záujemcovi za cca dvojnásobok ponúknutej sumy z online aukcie (jedná sa o toho istého človeka, čo to auto vydražil na aukcii - hneď mi ale volal, nakoľko vedel, že za také peniaze ten vrak nepredám)

edit: ironicky s tou poisťovnou? Či fakt je rýchlo? Toto bola moja prvá nehoda. Rieši to poisťovňa vinníka, ja som vinníkom nebol.
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

preco ironicky,vazne ma zarazil ten rychly priebeh
porovnavam s mojimi dvoma skusenostami, tiez riesene z PZP vinnika
eden
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 22.10.2016 15:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eden »

Len sa pýtam, trocha to pôsobilo ironicky na mňa :)

Odhliadka od poisťovne prebehla ešte v deň nehody, o 2 dni zavesili auto na aukciu, kde bolo 24 hod. Odvtedy sú to 2 týždne. D

nes mi prišlo mailom vyrozumenie, že sa jedná o totálnu škodu (to som vedel už deň po nehode, nakoľko som telefonoval priamo obhliadačovi, ktorého tel. číslo mi poslali v maily) a aj cena z aukcie (aj tú som vedel skôr, nakoľko mi volal výherca).

Ešte som dnes volal kedy príde výpočet časovej ceny auta. Vec, čo ma zaujíma najviac a netuším čo môžem od nich čakať. Cena, ktorá mi vychádza ak idem podľa ich metodík, sa mi zdá moc optimistická, takže...uvidíme.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Manželke na aute umrel motor. Kedže samotný som nezohnal, kúpil som búračku zo ZM , na lane sme ju odtiahli do NZ (samozrejme po ceste pokuta ) V servise mi vymenili motor, ten moj zlý som hodil do kufra nabúraného auta a odtiahol som ho na vrakovisko. S rovnakým splnomocnením ako treba aj policajtom som auto odhlásil a kopiu poslal majitelovi aby si zrušil PZP.
To je asi tak všetko. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
eden
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 22.10.2016 15:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eden »

Hej chápem. Ty si to ale urobil korektne a tak ako to má byť.

Ale čo keď on moje auto neodhlási?

Preto ho chcem ísť odhlásiť ja naňho. A teraz sa naskytá otázka, v momente keď ho odhlásim na druhú osobu, má právo táto osoba auto neprihlásiť a rovno zošrotovať? Prípadne čo ak to auto neprihlási vôbec?
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

už sa opakujem,je to jeho problém,nie tvoj. Jednu vec čo schvalujem aj keď to trošku komplikuje život je potreba splnomocnenia. Pred tym to bol problém aj bývalého majiteľa,teraz už nemá byť prečo.
Napísať odpoveď

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných