Zadržanie auta.

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

blaasen
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 22.11.2008 21:13
Zdieľať na Facebook

Zadržanie auta.

Príspevok od používateľa blaasen »

Čaute. Vie mi niekto poradiť ? Mám auto ktoré sa nedá prepísať, lebo je blokované exekútorom. Môže mi ho polícia zadržať pri cestnej kontrole ak si ho preveria cez vysielačku ?
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

ano, a aj tak urobia pri prvej lustracii...ak uz dal na zadrzanie pokyn exekutor..

aj ked to, ze je na nom blokacia exekutora este neznamena, ze auto je v patrani...to je samostatny ukon..

zalezi na sume, aku od Teba vymaha...
simonfenix
Príspevky: 276
Dátum registrácie: 12.08.2007 13:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa simonfenix »

na aute mozes kludne jazdit, ja som mal tiez raz bloknute auta, ale ked zaplatis ma to iba ako poistku, az ked nebudes platit exekutorovi a padne prikaz ze ti zabavuju auto, potom by si uz uzivat nemal, ale pokial je iba bloknute a si v termine s peniazmi kludne jazdi, len nesmies predat.. ani by to neslo a bol by to tr. cin
Obrázok
haters gonna hate
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

možeš ho mať bloknuté a ani o tom nevieš. napr brat raz nezaplatil pokutu a ked išiel auto predať, zistil, že ho má bloknuté exekutorom...
vyplatil čo mal a auto mohol potom predať..
thomas194
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 21.06.2007 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa thomas194 »

A da sa to auto odhlasit ked je zablokovane exekutorom napr.ze idem kupit auto a je odhlasene na moje meno a ja ho bezproblemov prihlasim na seba alebo ked je na auto nejaka tarcha tak sa da odhlasit majitelom ?
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

Auto zablokované exekútorom by sa nemalo dať odhlásiť.
donmartin
Príspevky: 536
Dátum registrácie: 25.06.2007 12:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa donmartin »

bbbr napísal:Auto zablokované exekútorom by sa nemalo dať odhlásiť.
v nemecku plati ze sa NEDA odhlasit.
u nas je to mozne-alebo aspon bolo mozne
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

Ja viem, že exekútor zasiela na ODI v prípade exekúcie blokáciu...
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

nieje možné odhlásiť ak je exekucia.
nemcek06
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 19.08.2005 05:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nemcek06 »

donmartin napísal:
bbbr napísal:Auto zablokované exekútorom by sa nemalo dať odhlásiť.
v nemecku plati ze sa NEDA odhlasit.
u nas je to mozne-alebo aspon bolo mozne
Bez prikazu na odblokovanie nespravi ODI nic.
Neprepise, neodhlasi.
nemcek06
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 19.08.2005 05:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nemcek06 »

scorpi4 napísal:ano, a aj tak urobia pri prvej lustracii...ak uz dal na zadrzanie pokyn exekutor..

aj ked to, ze je na nom blokacia exekutora este neznamena, ze auto je v patrani...to je samostatny ukon..

zalezi na sume, aku od Teba vymaha...
Z casti nesuhlasim.

1. vozidlo, ak sa bavime o nom, odoberie exekutor aj bez policie. exekutor takyto pokyn policii nevydava. oni mozu akurat tak asistovat pri vykone tohoto ukonu v pripade roznych predpokladov. samozrejme na ziadost exekutora.

2. suhlasim

3. pri odobrati vozidla nehra ulohu suma. opat okolnosti jednotliveho pripadu.
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

ak nechce auto vydat, respektive nekomunikuje s exekutorom, vyda pokyn na patranie exekutor, a posiela na policiu..

na sume zalezi..je zavisla na vyske pohladavky...mas napriklad exekuciu 500 eur, a hodnota auta je 10 tis eur, nesmie zabavit auto...moze ho len blokovat..

robim to totiz...a nie, nie som exekutor, ale obcas pre nich pracujem..
nemcek06
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 19.08.2005 05:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nemcek06 »

scorpi4 napísal:ak nechce auto vydat, respektive nekomunikuje s exekutorom, vyda pokyn na patranie exekutor, a posiela na policiu..

na sume zalezi..je zavisla na vyske pohladavky...mas napriklad exekuciu 500 eur, a hodnota auta je 10 tis eur, nesmie zabavit auto...moze ho len blokovat..

robim to totiz...a nie, nie som exekutor, ale obcas pre nich pracujem..
Nemas pravdu ani v jednom bode. Nemam teraz cas na toto, napisem vecer.
nemcek06
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 19.08.2005 05:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nemcek06 »

Exekutor nevydava ziadny pokyn policii na patranie vozidla..exekutor zabezpecuje vozidlo ako hnutelnu vec dvomi sposobmi, z toho je prioritnejsi len jeden..a este nieco..exekutor v minulosti poziadal ODI o vypis mot vozidiel dlznika a nasledne ich blokoval..dnes je to uz uplne inak..v ramci internych predpisov PZ-DI..ale kedze s tym robis, vies ako to je..
Na sume nezalezi..hodnutu vozidla urcuje sudny znalec a nie exekutor..ak je pohladavka 1000 eur, vozidlo ohodnotene na 5000 eur, exekutor vyhlasi drazbu a predava..po uspokojeni pohladavky a komplet prislusenstva vrati preplatok povinnemu (dlznikovi )..dlznik ma stale moznost drazbu zmarit tym, ze svoj dlh vyrovna..samozrejme, tak ako som uz napisal v predchadzajucich spravach, kazdy pripad je rieseny uplne inak..aspon si myslim :)...
jozi282
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 07.03.2018 19:26
Zdieľať na Facebook

exekucia auta

Príspevok od používateľa jozi282 »

Zdravim mam starsi opel astra a takisto mi uz dosiel list od exekutorov ze mam14 dni a zapisat svoje.nehnutelnosti a poslat naspet. No mam pohladavku cca 4000€ a hodnota auta je cca 600€ auto mi mozu zobrat alebo len bloknut. :41c2:
Napísať odpoveď

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: misko2712 a 5 neregistrovaných