Kúpil som auto v exekúcií. Predajca nespolupracuje

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Mozno som to niekde prehliadol ale ten bazarista co ti to predal je priamo majitel toho auta alebo len to auto predaval - sprostredkuval predaj a to auto ani nieje jeho?
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
draik
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 19.03.2011 13:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa draik »

lubos zimovcak napísal: S tým musí súhlasiť exekútor.., čiže nehrozí.
On už totiž kúpil auto od nemajitela..
Čiže kpz je od začiatku neplatná.
Kúpna zmluva nie je neplatná len na základe toho, že je na vozidlo exekúcia. Zadávateľ otázky sa teda na základe zmluvy mohol stať vlastníkom vozidla (vlastníctvo sa nenadobúda zmenou evidencie na DI PZ). Zároveň však platí, že vozidlo je možné postihnúť exekúciou (predať), pretože prevod vlastníctva je zo zákona neúčinný voči tomu, v koho prospech je vedená exekúcia.
Bez uhradenia dlhu exekútor blokáciu neuvoľní. Je len jedna exekúcia? Obvykle sa neoplatí vyplácať exekúciu, pretože medzitým môže vyskočiť iná, teda nová blokácia.
Ak má bývalý vlastník vozidla vysoké dlhy, exekúcie a spol., tak je prakticky zbytočné sa pokúšať o platobný rozkaz (súdny poplatok) a exekúciu (poplatok), pretože ak nebude mať dlžník peniaze, tak zadávateľ zaplatí ešte aj trovy exekúcie. Ľahko sa pritom môže stať, že dlžník požiada o osobný bankrot, čo znamená zmazanie dlhov.
Osobne by som neodporúčal jazdiť bez diaľničnej známky, pretože predchádzajúci vlastník má zmluvu, že už nie je vlastníkom a za istých okolností by sa mohol z pokuty vyviniť.
Pre tých, ktorí nevedia, exekučné blokácie možno preveriť cez net s OP s čipom.
Predpokladám, že zadávateľ otázky kupoval vozidlo od jeho vlastníka resp. vlastník splnomocnil toho, s kým zadávateľ podpísal zmluvu.
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Max platba v hotovosti je 5000e
draik
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 19.03.2011 13:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa draik »

Medzi FO 15.000
fkk
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 06.08.2017 23:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fkk »

@963dusan963 napíšeš sem VIN (alebo aspoň ŠPZ) tej Felície? Aby sme sa mohli pozrieť na históriu EK a TK. ;-)
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Na vychode kopec nasich ciernych spoluobcanov jazdi na takomto aute ,ze sudy ani policia ani notari a ine organy to za teba nevyriesia a budes bez prachov. Najrealnejsie to je ho neakym sposobom donutit aby ti poslal velky a maly technicak aby si mohol urobit stk a stka a potom zaplatit poistku a jazdit na aute zapisanom na jeho meno no a keby malo auto este viac ako rok platnost stk a emisnej tak jazdit a neriesit a potom rozpredat. Tak tu po vychodnom slovensku jazdia nasi ,,obcania,, uz dlhe roky a ked sa auto potom znici tak sa preda na diely alebo rozoberie na diely . Iba tak budes mat z tych penazi cize auta aj neaky uzitok lebo inak nebudes mat ani prachy a ani auto Tvrda realita lol
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Vo velkom TP je predsa držitel a prevádzkovatel. Tak aký problém ?Ten čo má exekúciu ostane držitel a mladý bude prevádzkovatel. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
963dusan963
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 05.03.2018 20:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 963dusan963 »

fkk napísal:@963dusan963 napíšeš sem VIN (alebo aspoň ŠPZ) tej Felície? Aby sme sa mohli pozrieť na históriu EK a TK. ;-)
> TMBEGF614W0864847
Aktuálny stav KM tam je 90 000. :-D

Vďaka všetkým za odpovede. Auto má stk do 12/2019.
Auto neplánujem si nechať zobrať. Mám miesta kde ho môžem schovávať a ak by aj za mnou ho niekto prišiel hľadať tak poviem že mi ho ukradli a budem ho rozpredávať keby bolo najhoršie. Auto som preberal vraj od manžela vlastníčky auta (ktorá je v papieroch) ale na KPZ je podpísaná ona. Bohuzial nemam doklad o zaplatení tých 930e lebo asi omylom mi dal namiedto KPZ a toho potvrdenia o zaplatení mi dal 2x KPZ čiže obe mám ja.
K autu mi pri predaji dal veľký TP, neviem či to vôbec má aj malý TP. Ale ten TP má on lebo som mu ho posielal poštou aj s mojim splnomocnením aby auto išiel odhlásiť. Keby mám ten TP a zaplatil by som PZP na vlastníčku auta by som mohol jazdiť?
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

No co ti poviem...
Dokonca 2x stocene si si kupil. Od oka to mas stocene o 250 000. Vtedy by ta felda mala realne tak 340 000 a uz ma narok na nejake tie chyby.

09.05.2007 Pravidelná 214 903 km DS979AF BA
24.06.2009 Pravidelná 223 780 km DS979AF BA
15.07.2011 Pravidelná 142 380 km DS979AF BA
12.09.2013 Pravidelná 236 751 km DS979AF BA
17.12.2015 Pravidelná 244 768 km DS979AF BA
18.12.2017 Pravidelná 268 968 km DS979AF BA

https://www.seka.sk/ov/811206030F1D0A070B2D50


S tym schovavanim neviem-neviem. Mas sice obe kopie zmluvy, ale zase zmluva moze byt uzatvorena aj ustne.
A okrem toho, ked nieco kupujem, tak chcem vidiet realneho majitela, vratane jeho obcianskeho aby som si vedel porovnat fotku a udaje ovciansky vs zmluva.

A potom sa clovek cuduje, ze su ludia si kupit aj byt tak, ze ho "predava" niekto kto tam je v prenajme.
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II
draik
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 19.03.2011 13:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa draik »

963dusan963 napísal: Auto neplánujem si nechať zobrať. Mám miesta kde ho môžem schovávať a ak by aj za mnou ho niekto prišiel hľadať tak poviem že mi ho ukradli a budem ho rozpredávať keby bolo najhoršie. Auto som preberal vraj od manžela vlastníčky auta (ktorá je v papieroch) ale na KPZ je podpísaná ona. Bohuzial nemam doklad o zaplatení tých 930e lebo asi omylom mi dal namiedto KPZ a toho potvrdenia o zaplatení mi dal 2x KPZ čiže obe mám ja.
Keby mám ten TP a zaplatil by som PZP na vlastníčku auta by som mohol jazdiť?
Nechcem Vás strašiť, ale nemusí to pre Vás dopadnúť dobre. Neuviedli ste všetky potrebné info, ale už z napísaného ste zrejme v horšej situácii.
1. Je potrebné si ujasniť, či ste sa vôbec stali vlastníkom auta. Teda, či zmluvu podpísal vlastník vozidla alebo na základe plnomocenstva iná osoba.
2. Odhliadnuc od neexistencie potvrdenia o uhradení ceny je potrebné zistiť, či v zmluve je uvedené, že kúpna cena bola uhradená resp. že ju môže prevziať splnomocnená osoba. Ak by ste totiž kúpnu cenu odovzdali inej osobe ako vlastníkovi, a tá nebola na to splnomocnená, tak k plneniu kúpnej ceny nedošlo.
3. Ak by ste mali doklady potrebné k vedeniu vozidla, tak môžte jazdiť.
fkk
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 06.08.2017 23:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fkk »

Podaj na neho trestné oznámenie, podviedol ťa dokonca niekoľko krát - predal ti auto, ktoré ti nemohol predať, predal ti stočené auto, ... .
Ja by som určite neplatil žiadne TK, EK, poistky a pod. na auto ktoré nie je oficiálne moje.

Toto je tiež rada za všetky prachy:
Vo velkom TP je predsa držitel a prevádzkovatel. Tak aký problém ?Ten čo má exekúciu ostane držitel a mladý bude prevádzkovatel.
- v tomto prípade auto nebude tvoje, a vrážať peniaze do cudzieho je blbosť.

Písal si, že auto je v dobrom stave. Po tom čo si tu napísal o tom dosť pochybujem, skorej by som to tipoval na vrak tesne pred smrťou. Má to motor s kódom AEE (ten by mal vydržať celkom dosť)? Koľko to žerie oleja?
Keby mám ten TP a zaplatil by som PZP na vlastníčku auta by som mohol jazdiť?
Má to auto malý (kartička) aj veľký techničák? Alebo len jeden techničák (volakedy to tak bolo)? Ak to má veľký aj malý tak v aute pri sebe by si mal mať len malý a ten aj predložiť pri cestnej kontrole a veľký by mal byť niekde doma mimo vozidlo.

Dúfam že to dotiahneš do dobrého konca. Prísť o 930 € naserie, ale stále lepšie ako zaplatiť niekoľko tisíc za vydojenú x-krát stočenú (aktuálne cca 200 000 na tacháči) Octaviu (Audi/Passat/Golf) TéDéIí v "TOP stave (len sadnúť a jazdiť)".

Inak pozerám že v TP to ma zapísané že je to sedan: https://stkonline.sk/spz/DS979AF - to si daj opraviť na hatchback ak to budeš prepisovať.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

jej dunajska streda.tak to hovori za vsetko.dalsi okres kde sa neoplati chodit.raz som odtial bol kupit sedadla do auta a ten domaci ked videl ako mi z ruky trcali eura este chcel 20 euro ze tie sedadla z vraku vyberal :d :D pritom sa sam ponukol ze ich vymontuje,cenu som vobec nezjednaval.no mal smolu uz boli nalozene v kufri.

inac ten udaj o sedane sa neda opravit len tak musi to podlozit nejakym inym tp z posledneho prepisu kde maju predchadzajuci ulozeny v archive kde je to mozno spravne napisane.inac len COC alebo len ten udaj od skodovky.
fkk
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 06.08.2017 23:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fkk »

inac ten udaj o sedane sa neda opravit len tak musi to podlozit nejakym inym tp z posledneho prepisu kde maju predchadzajuci ulozeny v archive kde je to mozno spravne napisane.inac len COC alebo len ten udaj od skodovky.
Ja som v lete predával auto kde bol v TP typ karosérie tiež zle (tiež sedan) a pri prepise som povedal policajtovi že to je chyba že by to mal byť hatchback a úplne v pohode to opravil, ešte sa opýtal či 3 alebo 5 dverový. Keď videl o aké auto ide hneď mu bolo tiež jasné že je to chyba, len to nahodil do PC, nič neoveroval ani nechcel vidieť. Felicia je ten istý prípad, tá sa ako sedan nikdy nevyrábala.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

riesil som uz viackrat preklepy aj vinko

policajt vidi v pc tp ktory maju ulozeny v archive.cize chyba sa stala prave na tom oddeleni kde si bol.ty ked si to auto prepisoval v tedy ti to zle zapisali.v tedy to opravia hned. nic sa neskartuje vsetko ostava.ako napr certifikat na zapis rozmerov diskov.ostava navzdy k dannemu autu v obale s tp.ale ak by ten tp pred tebou mal zly udaj u nas na DI smola.tak mi to policajtka ukazala.telefonatom by to nevyriesila hned za ten cas vybavi dalsich 2 ludi.viem ze kazdy okres ma svoj system niekde este ako z roku 1960.no aspon ta vyhoda ze u nas sa platia poplatky az ak je vsetko ok prepisane potom az clovek pride k statnemu automatu a plati.pri okienkach poradovnik tiez z automatu na cisla kto premeska svoje cislo ze si odbehol napr aj na wc a nestihol nepomoze mu nic aj od okienka ho vyhodi policajt.musi znova si stlacit gombik a vystat miesto.
marek165
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 12.10.2007 11:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek165 »

No čo na to povedať... Už na začiatku sa stala chyba, keď si videl predávajúceho mal si sa otočiť na päte. Oficiálnou cestou nič nevybavíš, peniaze neuvidiš, máš ponaučenie do života a zase nestálo ťa to nejak veľa... Rozpredaj ju a tvár sa že si nikdy nič ani len nepočul o takom aute. Daj dohromady peniaze a na druhý pokus s chladnou hlavou si kúp iné auto...

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných