Kúpil som auto v exekúcií. Predajca nespolupracuje

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Lubos, co je na tom take divne. Si klikni a najdes nejednu za taku cenu.
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

videl som aj za 1400 uz :) ale je treba si uvedomit ze existuje xy naivnych ludi co su ochotni si "priplatit" za super, top - cukrikovy stav, kde je vsetko vymenene, opravene, 60 000 na tachometri po 20 rokoch, po dedovi co na tom chodil len v nedelu do kostola aj to iba na velku noc a vianoce, vsetky filtre a naplne nove, dokonca aj vzduch v kolesach vypusteny a nanaovo nafukany :) :) :)
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
Factor
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 08.03.2009 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Factor »

Pre zadávatela: kamarát, je mi úprimne ľúto čo sa ti stalo. Si mladý, neskúsený.. No stalo sa.
Teraz k tomu čo tu odznelo: ak podáš trestné oznámenie v tejto republike sa spravodlivosti nedočkáš. Som pacifista ale riadim sa pravidlom že proti zlu zlom... Čiže s tým autom jazdi kým platia papiere a potom ho rozbi na diely.
Takú feliciu teraz zrovna robím a ver never na diely má riadnu hodnotu. Napr: holomotor 130€, prevodovka 40€, altík, štartér 20 €, .... a to som uviedol ceny ktoré keď hodíš na bazoš tak sa potom len tak zapráši. A ešte nekončíme.
Do budúcnosti jediná rada: za auto zaplatiť až keď ho na teba odhlásia. Vytlačiť, zarámovať. Nech sa darí
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Ano, uzivatel draik sa tu casto vyjadruje k pravnym veciam dost trefne. Skus mu poslat ss.
Sudy toho mozno vela nevyriesia na SK ale keby sa mu seriozne ozve niekto znaly prava v tvojom mene, tak mozno...

Zamrzi to, ked si mladý chce kúpit skromné lacné auto a este aj na tom tie hyeny odrbavaju. Nech sa na mna nenahneva nikto z fora, ale kvoli takymto vasim kolegom nemozem autickarov, predajcov ani citit. Cest vynimkam.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Poradit sa s pravnikom lebo tu nejde o 10e a aj ked vymozes len cast bude dobre. Neviem ci by nebolo mozne uplatnit platobny rozkaz. On sice tvrdi ze nema peniaze ale pravda to byt nemusi.
Inak je to zjavny podvod a ci je zmluva platna neplatna on sa obohatil podvodnym konanim.
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

Vela uz bolo povedane, tak len na odlahcenie nieco pridam.
Kludne jazdi, zober to niekam na dialnicu. Neverim ze ma zaplatenu znamku, tak aspon predajcovi pride domov dalsi pozdrav.
Ak nemas velky TP, tak nespravis ani TK/EK, co je dalsi 300 Eur pozdrav pre predajcu.

Ano, tie peniaze nikdy nikto nevymoze, to je fakt. Ale aspon nech si je stale vedomy, ze niekde je auto napisane na jeho meno. A ze TY mu mozes generovat pokuty.
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II
963dusan963
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 05.03.2018 20:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 963dusan963 »

Ahojte. Vďaka všetkým za odpovede. Dnes plánujem predajcovi ešte raz volať a skúsiť to na neho ešte slušne a povedať mu nech zaplatí tú dlžobu (vraj 270e). Ak sa zase bude vykrúcať pôjdem to skúsiť na políciu. A ešte otázka: k auto mám tk/ek/pzp by som zaplatil na toho majiteľa ale nemám Techničkách veľký ani malý. To by mi mohlo sposobiť problémy pri prehliadke, že ? Mám iba odfotený ten TP
fkk
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 06.08.2017 23:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fkk »

Factor napísal:za auto zaplatiť až keď ho na teba odhlásia. Vytlačiť, zarámovať.
S týmto nesúhlasím. Keby som predával auto tak by som ho neodhlasoval na niekoho pred zaplatením.
Ako fér postup mi príde dať peniaze do obálky, pri odhlasovaní ísť spoločne na políciu, vyložiť obálku pri okienku na pult, policajt auto odhlási na nového majiteľa a predajca si berie obálku a kupujúci techničák (kde je auto už odhlásené na neho).
Factor
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 08.03.2009 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Factor »

Fkk bolo to myslené tak. Pri úkone prepisu zaplatiť a basta.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

963dusan963 napísal:Ahojte. Vďaka všetkým za odpovede. Dnes plánujem predajcovi ešte raz volať a skúsiť to na neho ešte slušne a povedať mu nech zaplatí tú dlžobu (vraj 270e). Ak sa zase bude vykrúcať pôjdem to skúsiť na políciu. A ešte otázka: k auto mám tk/ek/pzp by som zaplatil na toho majiteľa ale nemám Techničkách veľký ani malý. To by mi mohlo sposobiť problémy pri prehliadke, že ? Mám iba odfotený ten TP
aku ty chces robit obhliadku ved nemas nic.na kopiu ti policajt da tak zuvacku.musis mat origo velky.ty vlastne nemas nic len kluc od auta,auto a zmluvu.momentalne si ako zlodej.policaj ani auto neodhlasi na teba pokial je tam blokacia od exekutora.auto nemoze zmenit majitela.najrychlejsia moznost ako to ukoncit je ze pojdes za tym exekutorom ty zaplatis tych 270 euro on auto odblokuje vezmes toho typka na odhlasenie auto hned na seba odhlasis u seba v okrese prihlasis a potom tie prachy bud tahas sudne alebo od neho nechas vymlatit.problem je ten ze je to pre teba daleko ja by som sa previezol aj cez celu republiku a vytiahol von takeho cloveka aj z kostolnej lavice pred celou rodinou.za prefackanie nic nehrozi ziadna podmienka.
963dusan963
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 05.03.2018 20:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 963dusan963 »

@seven549

To s tým prefackaním no neviem. Týpek sa ledva vošiel do tej felície a aj s tým pivným bruchom mu tipujem 150kg. :-)
Takže na aute jazdiť nemôžem, jedine asi ísť na políciu a podať trestné o. mi ostáva.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Tak to áno to už je veľká váha.ale v rozbehu jednu stihneš.tak ries to cez políciu.uvidis čo ti poradia.
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

takže teplakovy kkt s vytlačenými kolenami na teplakoch a kratke tricko na bachore, bazarista jak vysity
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Fakt sa treba poradit s niekym znalým. Lebo dopadneš tak, že prídeš o peniaze aj o auto a ešte sa do problemov dostaneš.

V podstate nemáš nič ako ťa čítam. Máš aspoň dôkaz o tom, že si mu vôbec zaplatil? Kupnopredajnu zmluvu mas isto od neho. Prečítal si si ju aspoň poriadne? Máš tam aspoň podpis? Neviem ako je to s dokazovaním podpisu a obhajovaním, ze on to nepodpísal, ale mám taky pocit, že ty budeš asi ťahať za kratší koniec kamarát. Bol si tam aspoň s niekym a mal svedka?

Vieš, mať pravdu a byť poškodený je jedna vec, ale druhá je mať dôkazy. Ak si sa nechal poriadne oje-babrať, tak ti nepomôže nič.

To je ako dať peniaze za nič náhodnemu bezdomovcovi na opustenom parkovisku a potom sa s ním chcieť súdiť.
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Factor napísal:za auto zaplatiť až keď ho na teba odhlásia
Urcite ked budem predavat auto (cca 100.000€) tak ho bez penazi odhlasim na noveho majitela a typek mi to tam vylozi v cashi. :d :D
To by teda pozerali pri okienku...

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: pavold555 a 15 neregistrovaných