Kúpil som auto v exekúcií. Predajca nespolupracuje

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

963dusan963
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 05.03.2018 20:21
Zdieľať na Facebook

Kúpil som auto v exekúcií. Predajca nespolupracuje

Príspevok od používateľa 963dusan963 »

Ahojte, prosím Vás o radu. Mám 18 a kupoval som si prvé auto. Na bazare som našiel felíciu 1,6 v slušnom stave s 90 000km (reálne 250 000+)za 1000e.
V ten deň som pre auto išiel cez pol republiky a predajca krásne reči o spoĺahlivosti auta a super stave. Za 930e som ho zobral.
Dal mi k tomu všetky papiere EK/TK/osved. o evidencii a podpísanu kúpno-predajnú zmluvu. Po dvoch dňoch som predajcovi poslal poštov potvrdenie o poistení, splnomocnenie a osvedčenie o evidencii. 2 týždne a stále sa neozval mi či ho už odhlásil. Dnes som mu zavolal a vraví mi, že auto nemožno prepísať lebo je v exekúcií. Vravím v tom prípade chcem peniaze naspäť a pre auto si môže prísť ( 200km ), peniaze odmieta vrátiť vraj je v dlhoch a už ich nemá a že auto potrebuje naspäť. Prosím Vás o radu ako postupovať. Do auta už išlo 100e a samozrejme popisovaný stav v inzeráte sa časom ukázal že je to klam všetko. Vďaka.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Synak, komu niet rady, tomu niet pomoci. Tak ako pani pred chvíľou pridala tému o oj.ebani kupujúceho. Choď na políciu, dúfam že ma KZ, minimálne podpísanú predajcom. V čase predaja určite vedel o exekúcii, tj čistý podvod. Tak ako tu dnes písali, preboha prečo sa necháte o.j.ebat o peniaze. Radšej mi ich pošli, číslo účtu ti pošlem do ss. Auto kupujem v pracovný deň, a hneď idem s predajcom na políciu k odhláseniu na mňa. Potom mu dám prachy!!!!!!!!!!!!!
963dusan963
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 05.03.2018 20:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 963dusan963 »

Ahoj, vďaka za odpoveď. Bola to moja prvá kúpa auta. Rodičia kupujú autá nové, takže mi nemal kto poradiť na čo si dať pozor. čo zmôžem u polície ? aká je šanca, že sa mi vráti aspoň tých 930e, keď predajca tvrdí, že peniaze už nemá a je v dlhoch ?
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Žiadna. Alebo ti bude po dve eurá splácať do konca života. Máš ss
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ja by som to nevidel tak tragicky,
autom može jazdiť ten, kto ma od neho kľúče.. to je prvá podmienka... Ďalšia je aby bolo zaplatene ZP , aj na byvaleho majiteľa .. to je jedno..

A keďže predavajuci, ktorý je v exekucii sa auta zbavil, tak exekutor ho realne nemože nájsť.. teda jazdi spokojne..a nech Ti pošle velký technický aby si si mohol
časom po znamosti vybaviť STK a EK

samozrejme vyhýbaj sa chlpatým...
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Laco, tak jednoducho tu neraď. Vozidlo v exekucii, vyhlási po vozidle exekútor pátranie , v prípade že ho bude chcieť dať do dražby. Má od vozidla komplet doklady? Velký TV kartičky OEV, TK, EK? Mladík príde do průseru coby dup.
karool
Príspevky: 325
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpil som auto v exekúcií. Predajca nespolupracuje

Príspevok od používateľa karool »

963dusan963 napísal:Ahojte, prosím Vás o radu. Mám 18 a kupoval som si prvé auto. Na bazare som našiel felíciu 1,6 v slušnom stave s 90 000km (reálne 250 000+)za 1000e.
V ten deň som pre auto išiel cez pol republiky a predajca krásne reči o spoĺahlivosti auta a super stave. Za 930e som ho zobral.
Dal mi k tomu všetky papiere EK/TK/osved. o evidencii a podpísanu kúpno-predajnú zmluvu. Po dvoch dňoch som predajcovi poslal poštov potvrdenie o poistení, splnomocnenie a osvedčenie o evidencii. 2 týždne a stále sa neozval mi či ho už odhlásil. Dnes som mu zavolal a vraví mi, že auto nemožno prepísať lebo je v exekúcií. Vravím v tom prípade chcem peniaze naspäť a pre auto si môže prísť ( 200km ), peniaze odmieta vrátiť vraj je v dlhoch a už ich nemá a že auto potrebuje naspäť. Prosím Vás o radu ako postupovať. Do auta už išlo 100e a samozrejme popisovaný stav v inzeráte sa časom ukázal že je to klam všetko. Vďaka.
Ty si za filcku dal 1000€?hm.H.accent nemozem predat za 750.ma to klimu,servo,el.okna atd.....urcite ine vozenie
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Karol , Felda sa oplatí práve preto že nemá takéto kurwítka. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
karool
Príspevky: 325
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karool »

Oco beriem.ale....sme v 21 storoci.....a tyrat seba a rodinu jazdenim vo filcke?prepac nie som masochista...trosku komfortu si zasluzime
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

na take auto exekutor patranie nevyda nema to ziadnu hodnotu.viac by stalo auto vypatrat ako v drazbe predat.prve co exekutor robi je blokovanie auta aby sa nedalo prepisat.a tam to konci.ten dlzik musi ist vyplatit dlznu sumu a auto bude odblokovane.a hned to treba ist prepisat kym dalsi exekutor neklikne zablokovat :d :D .dotycny je akysi spekulant kde ze si to bol na 200km vylet.dufam ze nie okolie hlohovca tam su este aj starci na penzii v dlhoch ktore budu splacat ich vnucata.hlupost nasho naroda je s tou pzp.tu pzp si mal platit az ked by bolo auto na teba odhlasene alebo by si mal papiere v ruke nie vopred.pokial on auto neodhlasi stale je on povinny platiti pzp.dostal si sa teraz do riadneho kolotoca navratnost penazi je slaba u felicie by malo kto cakal ze bude v exekucii.ja by som ju strelil ciganom.a budes teraz rad ze ich mame oni prave beru take auta bez prepisu a hned zajtra.chod do pojistovne a povedz je pzp sa rusi dufam ze si spravil len mesacnu docasnu pretoze auto ma stale rovnakeho majitela.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

karool napísal:Oco beriem.ale....sme v 21 storoci.....a tyrat seba a rodinu jazdenim vo filcke?prepac nie som masochista...trosku komfortu si zasluzime
Vidíš a mne práve ten "komfort" prekáža . A velmi mi vadí , že v súčasnosti si nemôžem ani priplatiť za to aby som dostal auto "bez komfortu" lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

963dusan963 napísal:Ahoj, vďaka za odpoveď. Bola to moja prvá kúpa auta. Rodičia kupujú autá nové, takže mi nemal kto poradiť na čo si dať pozor. čo zmôžem u polície ? aká je šanca, že sa mi vráti aspoň tých 930e, keď predajca tvrdí, že peniaze už nemá a je v dlhoch ?
peniaze by urcite vratit vedel len vidi ze natrafil s prepacenim na "debilka" ktoreho odbije slovani plus este z poriadnej dialky co mu tiez hra do karat, podla mna tu ide cisto o podvod, dufam ze mas nejaku zmluvu a potvrdenie o tom ze si mu dal peniaze, alebo aspon komunikaciu o tom ze ich dostal (sms alebo mail), mozes ist na policiu aj ked to by bol sud na 500 rokov, kamaratovi raz jeden pan stavebnik dlzil vyplatu cez 1000euro, riesil to cez cloveka co najskor udiera a potom sa pyta, stalo ho to sice 500 euro ale tak lepsie dostat naspat aspon nieco ako nic (tym ta nechcem nahovarat na nic zle), tak ako pises vyzeras byt celkom inteligentny clovek len absolutne neskuseny, clovek co veri ludom ze ked nieco povedia tak to aj tak je......chyba! Ak aj prides o tie peniaze, je to pre teba velka skola a urcite sa z toho poucis do buducnosti, ak nie, si strateny pripad.........
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Tak toto uz je moc. Pochvalil by som ta, ze si sa rozhodol kupit auto starsie ale priplatit si za super stav.

Ale nepreverit si ho aspon na internete a v najbližšom servise? Ved na to netreba rodicov aby radili.

A to bud rad,ze si sa nechal oklamat pri felicii a nie pri 4-5 tisicovom aute.
salamander8
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 28.10.2014 12:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa salamander8 »

oco ty si top :40bd: :40bd:

Ale k veci. Jedine riesenie je podla mna sa obratit na policiu, povedat im ako sa veci maju, co sa stalo a uvidis sam, ako to bude dalej prebiehat, myslim ale ze tych penazi sa nedockas, ale auto by ti malo zostat :41c2:
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

peniaze odmieta vrátiť vraj je v dlhoch a už ich nemá a že auto potrebuje naspäť - tak toto je sila este aj auto potrebuje naspat odvaha niektorych ludi nema medze, co mozes urobit legalne jedine podat trestne oznamenie bude mat dalsi problem ,predat niekomu na nahradne diely , nelegalne to asi vies

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných