LPG čerpačky - parametre

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Daxisko
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 30.11.2010 12:49
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

LPG čerpačky - parametre

Príspevok od používateľa Daxisko »

Čaute, tak mi napadlo, že už bolo na úkor LPG kvality na rôznych čerpačkách toho povedané až až. Jeden tankuje len ECO+, ďalší Jurki na Prístavnej, niekto Tomegas a iné. Ide mi skôr o to, či sem budeme hádzať najaktuálnejšie parametre LPG čerpačiek z celej SR. Nech vieme reálne, kde sa ako drží kvalita, kde to je oničom, a nech to nieje len o nejakých dohadoch subjektívnych, že tam mi to šklblo 2 krát po tom čo som natankoval a pod. Možno budeme prekvapený keď sa to tu zozbiera že kto tu predáva kvalitku, tak čo ? Ideme do toho ? :28b7:

Dávam parametre Dalioil - Bratislava ktoré mi boli dnes zaslané :

http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGal ... 079335f470
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ja myslim ze dobre :-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mjlan
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 21.08.2015 20:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjlan »

ja tankujem na slovnafte od roku 2000 a nikdy som nemal problém. presiel som na eko z flagy odkedy mi zlepilo ventily
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Na slovensku tankujem plyn výlučne na slovnafte a v poľsku na orlene alebo bp.

Bez problémov už roky rokúce.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Vsetko pekne ciselka ale od veci.... Budes vzdy ziadat vypis analyzy ku dnu ked tankujes? Vypis dal producent, to iste tecie z nadrze predajcu? Treba chodit tam kde je to overene a tym to konci. Ja beriem v Kosiciach na malej pumpe na Moldavskej tiez bez problemu. Na OMV Hlinkova tety niekedy nevedia natankovat tak aj zbytocne tam vecer chodit. Este v Saci Slovnaft bez problemov.
Este aby som studoval vypisy anlyzy,mam malu hlavu na taketo veci.
Bugymann
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 22.06.2015 15:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Bugymann »

Ja tankujem na benzinole v ZA a NM údajne majú probugas ale neviem na 100% a zatiaľ spokojnosť, a ešte v Tepličke nad Váhom a tam majú ževraj raz probugas a inokedy orlen a tiež zatiaľ v pohode, ináč v Tepličke som zisťoval zavážku a síra bola v norme... Takže tak, ak má niekto viac info a podelí sa budem len rád :28b7:
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Ja mám zasa takú politiku že striedam cerpacky medzi tankovaním a natankujem keď potrebujem , nikdy som netankoval 2 krát za sebou na rovnakej čerpačke , väčšinou su to tieto :jurki,Slovnaft,real k hoffer a na žiadnej som nikdy nemal trhanie na LPG a ani nič podobne , či niektorý plyn vydrží viac km alebo nie je mi šumafuk ajtak nikdy nejazdis striktne v rovnakej teplote , trasu na vlas rovnakým štýlom jazdy ,na vlas rovnako naložený , rovnaké bezvetrie a veeela inych faktorov ktoré ti urobia možno badateľný rozdiel raz a viackrát už máš hneď plus 20km na inom LPG ako predtým . Je to absolútne zbytočne porovnávať a nikdy som to ani neporovnával pri LPG , je to zbytočne tiež pri tankovaní plynu hra rolu veľa faktorov a nemáš možnosť si to porovnávať keď niesi c laboratórnych podmienkach ,, podľa mna je uplna blbosť porovnávať ČS a riešiť zloženia LPG , mame aj iné autá aj naftu a tam tankujeme striktne len v at pretože u nás je prevažne bordel a môj vehykel je na to háklivý ,, na LPG som mal aj mám viacero presuvadiel a nikdy mi plyn netrhal pokial bolo so systémom všetko v poriadku ,,,, vás dacii 1.4 mpi ma žena LPG systém už cca 30000km a bez problémov a trhania , systém brc montovaný v sturove , jazdi bez problémov a po posledných výpočtoch len kvôli zaujímavosti a odrátania km na benzín my vyšlo 4,18 EUR na 100km čo na nafte a benzíne nemám šancu a to mám extrémne ťažkú nohu a pár pokút za rychlost
Daxisko
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 30.11.2010 12:49
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Daxisko »

No tak to by si sa čudoval aký môže byť rozdiel medzi LPG a LPG...
astrak
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 31.08.2007 17:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa astrak »

a ktovie aké parametre má ukrajinský plyn :d :D ,síce som tankoval iba raz ,tak moc neviem hodnotiť.Ale žiadne trhanie ani nič podobné nebolo.Tankoval som na Shell.No nenatankuj za 12 centov :d :D
beedoo
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 28.11.2007 23:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa beedoo »

Moje skúsenosti, systém BRC, tankujem výhradne na LPG NMnV, ako je STK, najazdím priemerne 550-600km na nádrži, tankoval som aj na Dalioil Tn, ale nikdy som sa nedostal cez 450 km, ale čo sa týka ceny to je asi jedno
Daxisko
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 30.11.2010 12:49
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Daxisko »

Neviem, ja som tankoval naposledy 2 nádrže dalioil v BA, a spravil som spotrebu nejakých 7,8 cca
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Vzdy,ked si vypytate papiere od paliva, tak budu ukazovatele paliva budu norme. Vyrobca jednoducho nemoze pustit za branu vyrobneho zavodu nieco, co nie v zhode s predpismi. Na to sluzi cela masineria ludi.
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

certifikat ECO+ spred mesiaca (BA D2 Lamac)
http://www.upnito.sk/0/zd5spm8vku5nn9nc ... n2zcqy.jpg

moderatori: poprosim aby ste premazali prispevky bez parametrov lpg, mozno by to fakt mohla byt tema iba s certifikatmi a komentare v teme 'Kvalita LPG'
Obrázok Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC + LPG (BRC)
Daxisko
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 30.11.2010 12:49
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Daxisko »

Tak mi napadlo... nie je toto trosku odrb zo strany Slovnaftu ? Pisu ze:

,,Nami ponúkaný autoplyn je bezsírny a považuje sa za ideálne palivo pre zachovanie ekologicky čistého životného prostredia."

A potom vidite ten protokol zo Slovnatf pumpy kde je sira 20mg :40bd:

https://slovnaft.sk/sk/velkoobchod/vyro ... hmoty/lpg/
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

ja som tych certifikatov videl zo Slovnaftu dost a mavali obvykle siru tak 5-15 mg, ale pomocou metody ASTM D3246, su len dve moznosti :) bud je to rozdielom voci aktualnej metode ASTM D6667 alebo je je tej siry proste viac
Naposledy upravil/-a andy.gee v 10.04.2018 10:47, upravené celkom 1 krát.
Obrázok Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC + LPG (BRC)

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných