LPG Elpigaz

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

wery1955
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 14.11.2017 04:05
Zdieľať na Facebook

LPG Elpigaz

Príspevok od používateľa wery1955 »

Zdravím,

mám takýto problém s Octaviou 1.6 prerobenou na LPG Elpigaz. Auto som kupil už s LPG a občas sa mi počas jazdy stáva že začne blikať červená ledka na ovládači a zariadenie pipať. V predchádzajúcom aute sa mi to stávalo iba ak som už nemal v nádrži skoro nič. No teraz sa mi to stalo aj pár kilometrov po natankovaní pri plnej nádrži.
Inak s LPG nemám žiadné ine problémy ani nepociťujem vynechávanie výkonu.

Po vypnutí a zapnutí LPG červená ledka a pipanie zmyzne.
Neviem či môže isť o nejakú poruchu alebo nie. Ale pravdepodobne pôjdem vymeniť filtre do konca roka tak sa skúsim nato opýtať aj v servise.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Zabudol si napisať,že vtedy ked začne blikať červená ledka,
sučasne blikaju aj zelené ledky , súčasne začne pípať a PREPNE sa na B

Je to nasledok natankovania lacnejšieho plynu bohatého na síru !

Síra sposobuje eroziu medenej vysokotlakovej trubky, ktorou sa privadza kvapalne LPG do splyňovača, vzniká akýsi hnedý prášok podobný jemnému piesku, ktorý zanáša bordelom splyňovač a system nemože správne fungovať, vtedy sa automaticky prepne do B

System je chranený pred prienikom tohto piesku do vstrekovačov-davkovačov plynu pre každý jeden valec , FILTROM zaradeným na hadici pred vstrekovačmi.

Vždy sa táto porucha prejavuje pri teplom motore, za studena sa dá bez problemov prepnuť na LPG.

Vyjazdiť tento nekvalitný plyn dlhšou jazdou a natankovať
zaručene kvalitny LPG napr. ECO+ Autoplyn na Slovnafte.

Po vyjazdení asi dvoch nadrží normalneho plynu sa porucha prestane objavovať.

Nie je nutné hneď čistiť celý system ani meniť splyňovač, alebo niečo podobné.
Daxisko
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 30.11.2010 12:49
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Re: LPG Elpigaz

Príspevok od používateľa Daxisko »

wery1955 napísal:Zdravím,

mám takýto problém s Octaviou 1.6 prerobenou na LPG Elpigaz. Auto som kupil už s LPG a občas sa mi počas jazdy stáva že začne blikať červená ledka na ovládači a zariadenie pipať. V predchádzajúcom aute sa mi to stávalo iba ak som už nemal v nádrži skoro nič. No teraz sa mi to stalo aj pár kilometrov po natankovaní pri plnej nádrži.
Inak s LPG nemám žiadné ine problémy ani nepociťujem vynechávanie výkonu.

Po vypnutí a zapnutí LPG červená ledka a pipanie zmyzne.
Neviem či môže isť o nejakú poruchu alebo nie. Ale pravdepodobne pôjdem vymeniť filtre do konca roka tak sa skúsim nato opýtať aj v servise.

@wery1955 a kde si tankoval takéto labužo ? :40bd: :40bd: :40bd:
Napísať odpoveď

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných