Zamrznutie nafty

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Kondície paliva je samozrejme doležitá, no podľa mňa vo vzťahu k štartovateľnosti nie je rozdiel medzi 95 a 100kou. A hlavne nemá táto hodnota nič spoločné so studeným motorom ani s mierou zapálenia zmesy. Vyššie oktány sa prejavujú až pri zohriatom motore kedy obmedzuje detonačné spalovanie a tak má elektronický manažment riadenia motora menej práce s dávkovaním paliva v správnom čase.
V praxi sme to kedysi poznali ešte pri karburátorových motoroch. Ak som natankoval palivo napr 87 tzv. normal (myslím, že tak nejako to bolo) a predzápal som mal nastavený na 91 čo bol vtedy tzv super alebo nebodaj 95 tak motor hlavne na voľnobehu klepal práve kvoli detonačnému spalovaniu. Ako ale mhlavaty napísal, máme detonačné čidlá, sofistikovaný palivový systém a riadenie dodávky paliva a tak si to dnes všetko vyhodnotí a nastaví samotný systém. No oktánové číslo nemá nič s tým ako rýchlo, alebo hladko naštartuje studený motor na bohatú zmes. Teoreticky! To má vplyv len na to ako sa bude zmes spalovať keď už nebude bohatá a motor dosiahne nejakú potrebnú teplotu. Prečo máš Ty pocit, že 100ka Ti štartuje lepšie, neviem. No zasa ak minieš mesačne za benzín 20€ tak je to jedno, aj tak na Tebe prd zarobia ;-)
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

takze ja to prezradim, lahko odparitelne zlozky sa vola to kuzlo lol

ci ich ma 100+ vyssie neviem, ale mozno su mierne ine, alebo iba stabilnejsie ? chemicky rozbor robit nebudem davat :), co sa tyka startu, to neni "pocit", ale proste ten motor chyti az na druhu...to sa da povazovat za celkom objektivne hodnotenie ci ? po natankovani noveho, chyta zarucene 4 tyzdne na supu, nic ine sa nemeni !!!

"odstaty" benzin, motor natoci, ale to vidiet aj na chode, ze sa cosi nareguluje otacky lol , sranda, ze ked nabehne lambda, coz su radovo sekundy !, tak sa chod krasne zrovna a je dobre...

ako mne je to uplne jedno jak sa ten benzin vola, aj kolko ma oktan, ked sa jeden bude volat jozko a druhy feri, pricom feri bude o 10 centy drahsi, ale vydrzi dlhsie, tak budem tankovat feriho ;-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Budte radi že nepoznáte datailne dnešné menežmenty,myslím hlavne na vysokovýkonné priamovstreky.Zaviedli sa nesmierne prepracované systémy tvorby zmesi,pracuje sa mimo toho,čo sa rokmi zaužívalo že palivo a vzduch má nejaký daný pomer 14,7:1 a teda nejaký lambda pomer 0,97-1,03 to všetko je onak.Už neplatí akési lambda okno,ale lambda vie pracovať až kdesi tusím k číslu 4
Akonáhle zasiahnete do týchto vecí,je zle.Ibaže zle je tak či tak,systém je tak nesmierne náročný na perfektnú znalosť,že ...boh s vami chlapci ak sa začne serinkať.Veci sa riešiť budú,to zase netreba mať extra strach,len riešenia budú za cenu výmen,sem tam toho čo treba,ale viac toho čo netreba.
Mám jeden nesmierne dobrý materiál čo sa týka dnešných lambda systémov,už ma aj mykalo to sem zavesiť.Ale valný zmysel to nemá,je to ťažko pochopitelné ešte aj pre vedomostami nabitého mechanika.A ani po päťnásobnom prečítaní vám nebude všetko jasné tak,aby ste to napr sami niekomu zrozumiteľne vysvetlili.
mikodo
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 23.01.2017 13:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mikodo »

mne sa nastastie nestalo, zeby mi tuto zimu zamrzla nafta, lebo asi by som nemal na to nervy. snazim sa vzdy tankovat doplna a na pumpach maju naftu do -20 stupnov
ronnypp
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 06.04.2008 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ronnypp »

Ja mám tiež Opel Insignia a to isté len som do Tatier ani nedošiel pretože mi ukazovalo -17. A auto stratilo výkon. Napísali navštívte servis a o min Zdochliakk. Potom som to natočil a zas po 1 km Zdochliakk. Keď sa to opakovalo 40 krát zavolal som odťahovú a dúfam že je to ten parafin vo filtry. Neskôr napíšem info. Auto zatiaľ stojí v servise
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Pritom je to také jednoduché predísť podobným problémom.
Stačí si pri kúpe auta vybrať benzínový motor. Peace :2f93:

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných