Audi A4 1.8 TFSI - zerie olej 1L/1000km

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

laco1871 napísal:Lubrifilm už asi dnes nezoženieš , ale na podobnej technologii rozptýlených mikročastic kovu ,ktoré zacelia mikroryhy je vyrobený CERAMIZER

Ja som ho kedysi aplikoval do motora,čo mal daleko
cez 200 000 a vysledky boli markantné v praci a chode motora

Ale chcel by som ,
aby sa P.Hlavaty vyjadril k tomu CERAMIZER-u ,
lebo raz mal taký koment,že CERAMIZER , nie,
tak by som rád vedel,že PREČO z akých duvodov.
Ceramizer má len placebo efekt.
1soda
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 08.07.2005 06:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1soda »

Tie motory umieraju na spotrebu oleja uz od novoty,cize od 20-40tkm. Ak to mate v zaruke ,ako to ma kamarat v praci ,zoberu vam to po staznosti ze to zerie olej na testy,po 3000km odmeraju a ak to zerie menej ako 4dcl na 1000km ,neuznaju vymenu ci opravu motora a poslu vas s tym domov,ze precitajte si navod,je to povolena spotreba oleja. Vo firme maju tychto aut viac a stastni z toho niesu. Dalsi zdroj info mam od druheho znameho z upravarenskej firmy,kde ma vela spatnych vazieb na aj seriove aj upravene motory tfsi a tsi 2.0 a 1.8 a veru zabavne niesu. Praskanie piestov medzi kruzkami a tym vysoka spotreba oleja. Dokonca aj pri najazde okolo 60tkm kde s autom jazdila panicka po meste -2x piest na vymenu. Takze ono je to krasa tieto vykonne turbo od VW,ale nevydrzia ani tolko,co stare dymiace 2.0 8v z golfu II.
Ako pisal p.Hlavaty,vw sa ubral cestou akehosi zvlastneho postupu "reklamy",kde im asi viac vyhovuje ze sa o nich ropzrava negativne ,no myslim,ze prave toto tych ludi nuti kupovat si nove v zaruke . Dvihli zaruku na 5r u seatu napriklad a ludia sa nemusia bat. AK! ovsem dodrzia vsetky nezmyselne 30tkm intervaly a neprekrocia ich ani o den ci o kilometer,inak zaruka padne.Takze kym je auto v zaruke ,moze byt ludom skoro jedno co kolko zerie ,doplnia im to v servise raz za tyzden :D. Ale kupovat si TSI po 100-120tkm je nezmysel. Znamemu po 90tkm odisli dva piesty. Ja osobne som vlastnil asi tyzden golf GTI 2.0 tsi. Ked som ho predal volal mi majitel za par mesiacov,ze mu to zozralo 1.5l oleja za 7000km a to pri najazde 104tkm . Smutne ze ludi zacali oje8avat aj ked su ochonti dat za auto 20-40t eur. Pochopim ked sa pokazi auto za 9900,lacnejsi model...ale doslova sa kurvia doradu vsetky tsi 1.8-2.0. Ak to par krat za tyzden neprezeniete aby vyfukalo zakarbonovanie od priamovstreku(co je aj tak asi nemozne),nepouzivate 98 a 99 palivo a nemenite olej kazdych 8-10tkm ,tak vam ten motor proste umre. Teda on pojde,ale bude zrat olej ako smadny mnich pivo.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Smutné čítanie a mňa obzvlášť zarmuscuje kedže 80-90% aut sa robí práve grupa.Ako by ich kdesi na úrovni rokov 2008-2010 niekto počaroval,a to k čomu sa znížili zastavuje rozum.To je celá plejáda vecí ktoré by šlo dlho predlho diskutovať,jedno je isté,všetky klamstvá raz končia.Hrajú nefér,velmi nefér a nič z ich dnešnej ponuky (v benzíne duplom) by som nechcel ani do daru.A to teda mali techniku kde si aj urobili meno,aj autá pretŕčali nad okolie v každom aspekte a aj neprajník musel uznanlivo akceptovať ich neskutočnú oblubu tak u majiteľov ako mechanikov.Tie časi sú dávno preč a kopú veselo jedného vlastenca za druhým,jednu hlúposť nahrádzajú ešte väčšou.Len vďaka tomu že 90% ľudí nerozumie slovu ani hovorenému ani písanému ich drží na vode.Kto vie viac než používať infantilný fejzbuk už nie je ich človek pretože si vie všetko potrebné zistiť.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Sledovať tie ich ťahy to je úžas.Tak vymyslia kravinu ako je Haldex.majiteľom tvrdia že tam olej meniť ?? ale prosím vás,to sa nemení
Ibaže akosi ten Haldex umrie,a pre istotu si poistia netesným krytom RJ Haldexu kde to slaný bordel ktorý sa do RJ dostane krásne na plošnom spoji rozožerie,vysvieti ESP a finito,máte krásne zarobené.Chceli ste 4x4,máte ju mať,blbci.Ale majú dobrú správu aj pre vychcancov,ktorý im neveria a vymenia včas (60 tis km) aj filter aj olej.Filter v reálnej hodnote 30 centov vám dajú za 50 e.- a liter špeciálneho vysoko tepelne odolného oleja za 30.-. poteší aj cirkus okolo výmeny,to napĺńanie ozaj nemá chybu,v súťažio idiotov by konštruktér chytil minimálne tretie miesto.Aby som ich nezabudol pochváliť.....na prevodovke zmenili kontrolnú a vypúštaciu skrutku na 12 hran zo stredovým kolíkom,lebo....no prečo na to nikdy neprídete,no aby ste si to ani náhodou nepozreli a už vôbec nie vymenili olej.Hajzlíci
Marko1590
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 18.04.2017 21:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marko1590 »

Chcem sa spytat ci nepomoze ked sa vymenia piesty a veci k tomu s olejom ci to nepomoze ze by zralo menej oleja ?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Určite pomohlo ak pochádza problém odtiaľ.
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Pridávam videa ohľadne spotreby oleja v motoroch TFSI, sklamaní nemeckí zákazníci...

https://www.youtube.com/watch?v=fQEBbqV6X1g



https://www.youtube.com/watch?v=MstEuljOwyI
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Neviem v čom je problém,ale mám pocit že niekedy je nutné do konštrunkcie zapojiť aj obyčajný sedliacky rozum a nenechať všetko len na výpočky počítačov a simulácie.Keby to ukázali ešte pre spustením výroby slušnému ostrielanému mechanikovi,tak im vytrhá uši a vyhodí.Zrejme stratili kontakt z realitou a nemajú spätné väzby z dielní,resp ser.ú na to aby počúvali hlas niekoho tak podradného ako je opravár tých sr..čiek

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: fufino, vincentcurlej a 29 neregistrovaných