Renault Scénic 1.6e , 66kw - zohrev vody

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

baxo3291
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 07.08.2010 13:46
Zdieľať na Facebook

Renault Scénic 1.6e , 66kw - zohrev vody

Príspevok od používateľa baxo3291 »

Zdravim Vás,mám problém so svojim scénicom..neviem..jasné..teraz je stiplavé pocasie,az -12-14 stupnikov tu máme,ale nejak pomaly sa my zohrieva voda,mne sa to zdá prilis dlho,dokonca aj pol hodina kym sa zohreje voda :(
Moze tam byt nejaké problém? Kurenie je slabé,no ale to uz iná téma,to bude radiator kurenia,len ten pomaly ohrev od coho moze byt,dakujem
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

termostat mas v akom stave ?

neexist u benzinu taketo spravanie :41c2:
bajo777 napísal:do roboty to mam 3km, dneska rano som kukol na palubak, -11C, tak som nastartoval z vyskumnych dovodov diagnostiku...v sani bolo -13C :41c2: , voda tusim -9C ? to som si neni isty...nastartoval som a pocas mozno minuty ?, nestopoval som, ale ten nabeh bol celkom dramaticky, malo cidlo z vody +20C, vypnuty ventilator, vypnute kurenie, pohol som sa, po cca 1km, ked idem ulickami, davam 3x prednost mi preplo na LPG, voda bola zhruba na 50C, pustil som kurenie, ventilator na 3, po dalsich 2km miernym kopcekom som sa dostal na 68C, kedy som to chcipol.....
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
baxo3291
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 07.08.2010 13:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa baxo3291 »

Termostat no tak neviem ci je ok ale cca pred rokom bol menemy,ale moc sa autom nejazdilo,lebo som bol v zahranici a vozidlo sa nevyuzivalo.preto si myslim ze to akosi dlhy cas na ten zohrev.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

s vypnutym kurenim na 3km mas plnu teplotu aj pri -14C :41c2: , musis skusit hadice do chladica a budes vediet, pokial zostava otvoreny termostat, tak ti unika teplo z motora :41c2:, neni to dobre ani pre motor, ani pre spotrebu, ani pre tvoj komfort :41c2: , nebolo by prvy krat, ked novy termostat nebol dobry...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
baxo3291
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 07.08.2010 13:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa baxo3291 »

No ked uz je voda zohriata,ukazovatel teploty ukazuje to co má,tak su aj hadice ok,citim ze vsetky sú horúce,hm na asi skusim ten termostat..a este sa opytam..ked vymienam vodu..spustim,naplnim novú zmes a kde to odvzdusnit? Treba to odvzdusnit? Bo ventil na odvzusnenie nemám tam
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ked nemas odvzdusnovak, tak sa odvzdusni same :41c2: , ale je to podmienene plnym otvorenim termostatu, ked je zavrety, nepojde ti to, musis nechat nastartovane a cakat na plnu teplotu, v tejto zime na volnobeh to potrva... a sledovat hladinu a dolievat, alebo dolej, prevez sa kusok, dolej a tak, ale nevybral si si dobry cas sa s takymi vecami babrat, ked nemas garaz :-(

aby sme sa rozumeli, tie hadice do chladica nemozu byt teple, pokial neni motor zohriaty !!!
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
baxo3291
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 07.08.2010 13:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa baxo3291 »

Tak viem ale doteraz som bol v DE,tam som pracoval,skoncil som,auto som vybral z garaze a bum,no tie hadice su uz po tej pol hodine teplé..po uplnom zohreve vody..inac..kebyze mám pokazeny termostat,tak sa my ani nezohreje voda nie? Či?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

moze sa zohriat....zalezi iba na jeho prevadzke, kazdopadne motor nedrzi teplotu, v zime jazdis podchladeny, ked poriadne neotvori, v lete sa moze prehriat
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

baxo3291 napísal: ... inac, kebyze mám pokazeny termostat, tak sa mi ani nezohreje voda nie?
Pomerne jednoducho sa v tomto zimnom období dá skontrolovať funkčnosť termostatu tak, že pri zohriatom motore, ktorý si zohrial napríklad chodom na voľnobeh, sa prebehneš autom zo dva-tri kilometre po rovnej voľnej ceste maximálnou dovolenou rýchlosťou. Ak ručička teplomeru klesne, treba termostat vymeniť. Ak teplota neklesne, treba chybu hľadať inde, jedna z možností je napríklad v nízkom výkone vodného čerpadla v dôsledku ulámaných lopatiek.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ja by som sa s takým, čo neovláda pravopis a slovosled a tvorbu viet, nebavil vobec o ničom...

Jednoducho neda sa tak robiť, že komplet všetky myšlienky aké mi prebehnu hlavou, hned zaradom naťukám do klavesnice...

Písomný prejav má byť kultivovaný...

A to som kľudný a veľmi slušný ...
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ono je dosť možné že ten termostat sa skrátka nezatvorí celkom a ostáva pootvorený a teda voda cirkuluje aj keď v malom objeme ale to je vždy dôvod na to aby to ohrievanie trvalo oveľa dlhšie alebo že časom vymäkne pružina a otvára pri nižšej teplote ako by mal.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

laco1871 napísal:Jednoducho neda sa tak robiť, že komplet všetky myšlienky aké mi prebehnu hlavou, hned zaradom naťukám do klavesnice...
A prečo sa ty sám tým neriadiš?! :::
baxo3291
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 07.08.2010 13:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa baxo3291 »

Ja tu nic neriesim..akysi pravopis a tak..nie to som sa pytal..no neviem ale..márny je ten zohrev vody..teraz este horsie..rucicka vyjde na prvu ciarku od nuly a tam sa pomaly kolisa..trochu hore,potom zas padne dole..ja uz neviem
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

baxo kamarat...pre teba su tu vymyslene autoservisy, uplne vazne, nebran sa tomu a jeden si vyber, zver im svoj problem
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných