Subaru Forester 2,0 d alebo 2,0 benzín od roku 2015

Diskusia ohľadne vozidiel značky Subaru

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

l.vasko
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 23.04.2006 09:44
Zdieľať na Facebook

Subaru Forester 2,0 d alebo 2,0 benzín od roku 2015

Príspevok od používateľa l.vasko »

Zdravím páni. Chcem sa informovať o Forestra r.v.2015, automat a benzín.
Má niekto z Vas skúsenosť s týmto ročníkom?
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Subaru Legacy sa všeobecne odporúča, ako po všetkych stránkach vynikajuci automobil..

Forester bude na tom podobne.
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

ticho závidím... najbližšie auto bude Mazda cx5 alebo Subaru Legacy samozrejme benzin najlepšie 2,5 L ... stastnu ruku pri výbere!
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Subaru žije z minulosti. Prvý Forester bol parádny, teraz uz to stoji za...

1. Diesel Subaru mal katastrofické problemy so spoľahlivosťou. Nebrať.

2. Benzín tiez vyžaduje na dnešnú dobu nadštandardný servis. Okrem toho je slabý a zravy.

3. Pohon 4x4 uz davno nie je permanentná štvorkolka, ale len pripojiteľný - o nic lepsie ako nejaká Octacia 4x4..

4. Slabé servisne zastúpenie. Minimálna servisná sieť s povedzme otáznou kvalifikáciou. Náhradné diely drahe.

Celkovo - staré, nespoľahlivé, nevýkonné, predražené.

Nie je žiaden dôvod dnes kupovať Subsru
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Skoda reagovat na hluposti z vyssieho poschodia....
Ja sice Subaru nemam ale asi to bude auto pre uzku skupinu motoristov tak trosku fajnsmekrov tak treba vediet preco to chcem,kde to kupim a kde budem servisovat. Lebo to urcite nieje auto pre garaznika z hornejdolnej. Silne stranky toho auta,pohonu su vyvazene aj nevyhodami a tak to treba mat v hlave dobre poskladane ze Ano chcem Subaru....
civicvtec
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 05.04.2012 20:15
Zdieľať na Facebook

Forester

Príspevok od používateľa civicvtec »

Ahoj. Ja Mam 2012 2.0 Benzin s Automatom ale s hyDromenicom. Auto Mam este len 2 mesiace len ale Mam 10 000km najazdil, aj dialnice, Teren aj mesto, okresky. To, ze mj forester nie je najkrajsie aUto na svete a uz vobec nie v dnesnej metrosexualnej dobe to viem, kazdnym dnom sa mi paci viac a viac. Interieur je tiez ako v roku 97. Ale maximalne jednoduche a ucelne je to vsetko. Vyborne SA nastupuje do Auta Kedze je vysoke, je prijemne, Automat Radi pekne. Na snehu je istota neskutocna. Jedna vec Mi trosku Vadim a to je spotreba. 9litrov na 100km. Je dost ale ked si vezmem, ze Mam permanentnu stvorkolku a tazke Auto vysoke...tak poviem si, OK. Minuly tyzden som isiel Po dialnici a husto snezilo, Na dialnici Bolo 5-7 cm cerstveho snehu a vsetci isli v pravom pruhu asi 60...ja v lavom a 100. Super pocit, ani naznak , zeby Auto smykalo...potom som si povedal, kupil som Spravne. Odporucam ti. pri cvt budes mat spotrebu do 7,5l na 100km. Vela stastia
martinovic
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 18.05.2005 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinovic »

Diesel boxer - z hladiska spolahlivosti nocna mora kazdeho motoristu

CVT - spolahlivost pochybna, pripadny servis extremne drahy.

Subaru s automatom (mimo b6 verzii ktore sa ale v eu nepredavaju) nema medzinapravovy diferencial, vacsina vykonu ide na predne kolesa - nevidim ziadnu vyhodu oproti konkurencii
PETER777
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 01.04.2006 21:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PETER777 »

Diesel po 2014 kluka vyriešená dovtedy pohroma ale stále má filter pevných častíc ako každý nový diesel. CVT od subaru je najspolahlivejší automat.Preferujem benzín+cvt na všetky použitia.S benzínovými Subaru mám najazdené cca 500tis km a nikdy som nemal žiadny opakujem žiadny problém len spotrebák. Moje SUBARU:Forester 2001 predaj 320tis Outback 2005 predaj 337tis rok záruka novému majitelovi bez problému Outback 2016 25tis a veľa pred sebou.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

2005 - to boli tie dobre kusy... posledné..

2016 - napis, ked budeš mat 100 tkm.

Btw. Ako je to s tym 4x4?
Uz to nie je permanentná štvorkolka ako pri modeloch 2005, vsak?

A co redukcia? Ma to este redukciu?
martinovic
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 18.05.2005 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinovic »

Peter777 - stare automaty boli klasicky hydromenic, subaru sice pomohlo zivotnosti tym ze dali k cvt aj hydromenic kazdopadne tie prevodovky este nemaju najazdy aby sa dali hodnotit, kazdopadne chyby sa uz vyskytli, problem je ze casto je nahradnym dielom cela prevodovka lebo to nevie nikto opravit. Btw. Najspolahlivejsi je delic vykonu nazyvany e-cvt Toyota/Lexus ;-) dnes ma subaru tri zaujimave auta: Brz, wrx STI a este svojim sposobom forester benzin s manualom a klasickym otvorenym medzinapravovym diferencialom zvysok sa len snazi tazit z minulosti.
PETER777
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 01.04.2006 21:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PETER777 »

Takto automaty v subaru nemajú pripájanie zadku všetky rovnaké, su aj s medzinápravovým diferenciálom ktorého tuhosť je ovládaná elektro hydraulicky a sú len medzinápravové spojky.No tá cvt určite 100krát prežije slávny multitronik od audi. Je len dobré že tam nenapchajú toľko zbytočných sračiek ako ostatný.
Napísať odpoveď

Návrat na "Subaru fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní