Mazda 3, 1.6 MCD, 2005

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mazda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

gabikase
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 18.02.2018 18:45
Zdieľať na Facebook

Mazda 3, 1.6 MCD, 2005

Príspevok od používateľa gabikase »

Ahojte, nájde sa tu niekto kto má skúsenosti s mazdami? Nedávno som kúpila hore uvedenú mazdu ale mám taký problém že hned ako som ju kúpila sa mi vypálil xenón, v servise mi ho vymenili, svietil dva týždne a včera sa znovu vypálil a to slabé svetlo vedla xenónu stále preblikuje, môže byť chyba v poistkách alebo v elektrike? Ďakujem
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

V poistkach asi nie,skor v elektrike...kabelaz,vedenie,zly kontakt,skrat...atd...vymenili xenon a za dva tyzdne odisiel? kolko zobrali za vymenu tej vybojky?
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Treba pozriet kostriaci bod pod svetlom. Ked je to prava strana ...teda od sofera...treba skontrolovat ukostrenie RJ motora lebo je umiestnena pri pravom kolesi a su pod jednym bodom. Tento problem je dost casty a to z dovodu ze mazda strasne hrdzavie.
Este ma napada ci nahodou ako preblikuje v predu ta ziarovka tak ci to iste sa nedeje na zadnych svetlach?
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Mna napadlo ze ako to tam preblikuje ci tam niekto neskusal ledky z aliexpresu v tych svetlach a tiez nieje jake china vybojky a nie su tam poopalovane kontakty
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Ak to bliká a žiarovky su originál, potom je tam problem so studeným spojom.

Je to hnila Mazda, niekde odhnil kontakt.

A daj si pozriet spodok, asi to uz bude celé dost hnilé - hlavne ak jazdilo auto v DE alebo u nas.
gabikase
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 18.02.2018 18:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gabikase »

@EASY206 50€ som dala za vymenu, ale uz to do servisu davat nebudem, skusim to sama ale neoplati sa mi tam davat zasa novy xenon kedze je chyba inde, mala som auto rozobrane a myslim si ze starter by mohol byt problem
gabikase
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 18.02.2018 18:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gabikase »

@pjbbobek Zadne svetla svetia uplne normalne, sledovala som vsetky svetla ale jedine s ktorym je problem je predne prave kde xenon je vypaleny uplne a jednotka preblikuje, vcera som jednotku vymenila tak ta momentalne nepreblikuje ale pravdepodobne asi coskoro zacne
Napísať odpoveď

Návrat na "Mazda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných