Audi A4 B6 1.9 tdi , 96 kW , 6kvalt r.v.2003

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lilipo
Príspevky: 183
Dátum registrácie: 23.02.2018 10:08
Zdieľať na Facebook

Audi A4 B6 1.9 tdi , 96 kW , 6kvalt r.v.2003

Príspevok od používateľa lilipo »

Ahojte dlhšiu dobu si hladám auto ročne najazdím do 20tkm

natrafil som na jednu ponuku audi A4 B6 1.9tdi podla ko.sk má kúsok pred 300tkm vin WAUZZZ8E24A120932
prvú evidenciu na slovensku má začiatkom 2014 jak som pátral tak som pátral rôzne vin dekodery nič som o tom aute nenašiel

musel by som na nom dat spravit rozvody lebo boli menene pri 200tkm
predajca ze je nutne EGR vymenit a regulátor turba

je tam povodna spojka vstreky zotrvacnik turbo atd.

hlavne ma štve že sa neviem dopatrat k ničomu pred 2014
ako dočítal som sa že je to velmi odolne auto aj motor( bol aj v octaviach a vw a seatoch a bohvie com dalsom) a nemaju problem ani s vysokym najazdom

viete mi poradiť na čo si dať pri tomto aute ešte pozor pripadne kde si ho preveriť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Motory sú velmi dobré,majú ale jedno ale,kedy to platí...čítaj
motor-vw-1-9-2-0-tdi-pd-ako-ho-servisovat-t67907.html
prevodovky celkom zdarilé ale zase len,všetko začína od nájazdu km a či sa niekto vôbec už dotkol oleja.
lilipo
Príspevky: 183
Dátum registrácie: 23.02.2018 10:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lilipo »

no díky za článok

hej no tie km, čokeď na slovensku registrované až 2014 čiže chýba tam cca tych 11 rokov a ani za nič to neviem nikde dohľadať
rátam tak 1000e na výmenu dielov asi
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Z tisícky to obnovíš tak že prvých 200 tis sa motora nedotkneš okrem oleja (a budú jedny rozvody samozrejme)
lilipo
Príspevky: 183
Dátum registrácie: 23.02.2018 10:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lilipo »

no pozrel som konkrétnejšie čo stoja diely a ešte si aj servis vypýta a asi tisícka stačiť nebude neviem síce od kial si ale navyše tuto okolo ba ceny vysoke a prevažne robota oničom
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To máš ťažké,ak je úkol č 1 zarobiť a nie urobiť,to inak byť nemôže.To máš ako vládu,čím viac peňazí prekefuje,tým je toho urobené menej.
lilipo
Príspevky: 183
Dátum registrácie: 23.02.2018 10:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lilipo »

@mhlavaty zarobené je len niesom bezodná studňa :D

@lubos zimovcak predná náprava by mala byt menená v priebehu posledných 4r teda cca 100tkm pozerám že chalan to má na PO značkách ale býva tu v BA takže snáď to teraz jazdilo viacej dialnice

skorej ma zaráža že ma na tachometri 294tkm a rozvod bol robený v 200tkm asi by som mu mal dať podpísať záruku na prevoz

vin: WAUZZZ8E24A120932 špz: PO273EV stále som nič viac nezistil čo bolo s autom pred rokom 2014 :41c2:

aj som sa ho pýtal ale že nevie že to kúpil od policajta tu na slovensku a že asi z nemecka :d :D to už hodnovernejšie je kupovať auto z osady :40bd:
marek165
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 12.10.2007 11:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek165 »

Moc sa do toho nezen po hlave... Už si ho videl a vyskúšal si si ho? Mal si ho napojené na diagnostike? Lak asi nemá význam merať na 15 rocnom aute ale predsa-aj to niečo napovie. Motory to boli spoľahlivé o tom potom ale určite nie neznicitelne a auto predsa netvorí len motor. Moj nazor je ze auto už je dávno za zenitom a za 1000,-€ ho dohromady určite nedáš, vždy sa niečo rozsype a nikdy nebude všetko v poriadku. Ono vlastne nie je ani teraz a to si môžeš byť istý že to čo ti predávajúci povedal sú veci ktoré sa už nedajú prehliadnuť. Kilometre-cislo ako také nerieš, nejdem tu zbytocne rozputavat emotivnu diskusiu ale 300tis 15 ročný diesel z Nemecka ma možno nacuvane a nie najazdené dopredu. Cena by musela byt viacmenej symbolicka aby som sa do toho pustal.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

kamarat ma 17 rocnu rotacku v oktavii, auto v hodnote 1500 a len tak do toho nasypal 3500, odvtedy vzdy sa pobavim ked ma niekto v rezerve 1000 po kupe :-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to bežnejšie než si množstvo ľudí myslí.Lebo nie každý opravuje auto,ale je to väčšina.Je dosť ľudí aj na tomto prťavom slovensku ktorý autá UDRŽUJÚ.Samozrejme že nasypú,pretože majú chochmesa,a zrejme aj šikovnosť alebo "svojho" mechanika kde majú auto ako sú u lekára pacienti.Vytiahne a pozrie,menilo sa lebo malo x kilometrov.Zhruba ako rozvoduy,tekutiny,oleje,ložiská kolies,tam každý chápe že tie veci majú svoju životnosť a teda sa menia ešte keď sú vlastne práce schopné.Ale všetky veci podliehajú opotrebeniu aj únave a majú svoje za sebou.A tak príde čas kedy sa vymenia,plánovane a v stave že by mohli byť zdrojom dielov pre skupinu zberačov.
Kúpiť auto ad takéhoto majiteľa je terno,je jedno že má kilometre,a jedno že má 15 rokov.To druhá skupina ľudí nikdy nemôže pochopiť,oni opravujú.Vždy keď sa pose.-rie
A tak auto každú chvilku menia,vždy ho majú posr..té,u nich je 15 ročný autiak šunt.
A zatiaľ v najväčších šuntoch sa vozia oni.
bajo ja som tiež teraz obnovil motor,dal novú spojku,celý podvozok a kompletne brzdy a ošetril podvozok. Zhruba tisícka padla,neviem presne.Ak vydrží zase 200 tis a 15 rokov v kondícii ako doteraz,to nedožijem najskôr už ja.A za tisícku ktorú som do toho dal nič poriadne kúpiť neviem.Poriadne mám teraz.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ved o tom hovorim, jemu to je jedno ze auto ma 17 rocne, ale vie co ma, jemu je jedno kolko stoji jazdene ked ho nejde predavat, chce sluzbu od tohoto, tak neriesi cenu servisu, riesi vysledok, presne jak hovoris, nechce opravovat ale sa vozit, preto da naraz spravit ked je na zdvihaku, ked ho zunuje, to bude jak vyhra v lote pre niekoho...ale uz mu davno povedal brat, ze ked ho nebude chcet ze bereho on, aj ked len na postu posle niekoho a bude inac stat na dvore cely cas, take vozy nejdu len tak do sveta, az na uplne vynimky
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Mnoho ľudí dobre vie že tak ako ani se..ú na údržbu,tak to robil aj ten druhý,a spásu hladajú v dovoze,lebo viac veria nemcovi že nešgrblil.Tu si pokupujú ľudia z nízkym príjmom autá ktoré nikdy neboli určené takej klientele.V hlúpej hlave to nikdy nebude jasné že cena ide nesmierne hore,ale cena údržby nesmierne hore.Navyše počet aut na jedného monterkáša stúpa,začínajú preberať v robote ako baba v oškvarkoch,starej rárohy sa nik nechytí,mechanik dobre vie čo peňazí by trebalo do ošuntelej prémiovky a vie aj to,že ten mešuge na to nemá a bude z toho akési "len" ..oprava na lízing
lilipo
Príspevky: 183
Dátum registrácie: 23.02.2018 10:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lilipo »

jáj ste sa tu rozpísali z toho by jeden spravil aj bájku.. :d :D

ide mi o to či kúpiť také auto za 1500eur ako ste spomínali alebo pozerať po niečom novšom za 2500

aj fordy focusy sú pekné auta mk2 po facelifte len tie 1.6tdci su peugeotacke motory pokial viem a tu sa naskytuje otázka či je to dobrá voľba navyše to má aj dpf :d :D
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ides nato zle, za 1500 kupuj kus auta a nie znacku a model, mozno natrafis take co nebude na kazdom kusku pytat, ale ked mas zamer urobit este z toho auto, musis pridat na odhade dodatocneho servisu nasobky :41c2: je rozdiel lepit polepit a rozdiel mat zamer mat spolahlivy voz ze sadnem a idem nepytam sa
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

lilipo napísal:jáj ste sa tu rozpísali z toho by jeden spravil aj bájku.. :d :D

ide mi o to či kúpiť také auto za 1500eur ako ste spomínali alebo pozerať po niečom novšom za 2500

aj fordy focusy sú pekné auta mk2 po facelifte len tie 1.6tdci su peugeotacke motory pokial viem a tu sa naskytuje otázka či je to dobrá voľba navyše to má aj dpf :d :D

Mám dobrý nos na ľudí,a pokojne by som sa stavil že ak niečo kúpiš,bude to najhoršia voľba zo všetkých možností.Neurážaj sa preto,počet ľudí čo sa pýtalo na názor pri výbere aut by nikto nespočítal,a už z prístupu,z otázok atd viem kam vec smeruje.Kto sa pýta ale má jasno v základných svojich požiadavkach,to proste vyzerá inak.Sorry,ale to si myslím že sám zo sebou hráš slepú babu

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných