BMW e60 525d - trhanie autom

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

svido
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 06.10.2008 17:24
Zdieľať na Facebook

BMW e60 525d - trhanie autom

Príspevok od používateľa svido »

Ahojte priaznivci, vedeli by ste ma nasmerovať?
BMW e60, 2005, 525d, 130kw, manuál, cca 270.000km.
Pri zaradenej rýchlosti (tzv. brzdenie motorom) trasie / cuká autom dopredu - dozadu (nie vibrovanie od motora). Pri nezaradenej rýchlosti / pri pridávaní trasenie žiadne.
Pred mesiacom - nový katalayzátor, čistenie dpf, nová lambda sonda, hadica k turbu a pod.
Dvojhmotový zotrvačník? (zvuky pri naštartovaní, jazde žiadne).
Danke.
svido
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 06.10.2008 17:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa svido »

Ďakujem. Pozriem sa na to.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Fujaru sa na to pozreš.....najprv zrozumiteľne opíš ...stojace auto - volnobeh,stojace auto volnobeh/zaradená rýchlosť proste ak ja čo sa vrtám v autách nemám potuchy čo píšeš,asi veľa dobrých rád nedostaneš.
Musí byť najprv jasno,stojí ide,teplý studený,pod záťažou,v akceleráícii,v decelerácii, hergot chlapy prepadali ste zo slovenčiny ? volalo sa to opis a bolo to pred skoro šeťdesiatimi rokmi a ešte si to pamätám
svido
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 06.10.2008 17:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa svido »

lakinooo pochopil ... No nevadí: motor teplý / studený - bez rozdielu.
Motor v akcelerácií - netrasie, bez zaradenej rýchlosti ( v pohybe, pri státi ) - netrasie. Trasie ( dopredu - dozadu ) len pri tzv. brzdení motorom, čiže bez pridávania "plynu".
george2.5
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 13.06.2010 17:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa george2.5 »

A ak náhle pridáš plyn, náhle uberieš?
svido
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 06.10.2008 17:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa svido »

nič zvláštne sa neudeje
george2.5
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 13.06.2010 17:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa george2.5 »

Zaujímavé. Pretože, keby sa to tak správalo pri náhlom pridaní/ubratí plynu počas plynulej jazdy, tak by som tipoval na:
- uloženie differenciálu,
- uloženie prevodovky,
- uloženie motora,
- voľa v diferenciáli (súkolesia), ale to by malo mať auto veľmi veľký nájazd za sebou, nebolo pravidelne servizované a olej v diff chýbal a došlo k opotrebeniu v dôsledku nedostatočného mazania,
- "hardy spojky" na koncoch kardane, ak sú staré a popraskané, potrhané môžu to spôsobovať,
Mám Mercedes 124 má už nejaké roky za sebou = únava materiálov a niekedy mi to tiež robí pri náhlom zošľapnutí plynu na podlahu, resp. pri ubratí plynu pri plynulej jazde. Preto vychádzam z mojej situácie, zadný náhon = zadný náhon. Pri týchto starých mercedesoch mohli to ešte spôsobovať unavené tlmiace paličky ktoré sú pri čerpadle napojené na plynové lanko, tzn. že nestíha reagovať pri ubratí plynu. Avšak v tvojom prípade tam nie je plynové lanko, ale elektrické čerpadlo a elektrické snímanie polohy plynového pedálu (ako teraz uvažujem tiež to môže byť príčinou problému, avšak to by ukázala diagnostika).
Skôr to vidím na mechanický problém.
stefandano
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 07.10.2008 17:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefandano »

Riešil som podobný problém pred nedávnom. Menila sa hard spojka na diferaku plus sa do Žiliny firma na vyvaženie kardanov posielal cely kardan. Menil sa tam nejaký klb alebo take niečo. Takto mi to povedal mechanik, keď som si prišiel pre auto. Odvtedy bez problemov, dokonca mam pocit, že to ide tichšie...
Napísať odpoveď

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných