Toyota Avensis - olej do automatickej prevodovky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

peto1885
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:03
Zdieľať na Facebook

Toyota Avensis - olej do automatickej prevodovky

Príspevok od používateľa peto1885 »

Zdravim. Potreboval by som poradiť. Neviete alebo nemáte niekto skúsenosť aký olej by bol najlepší do automatickej prevodovky Avensis T25 benzín 2.0/108kW ročník 2004???? Vopred Ďakujem.
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Treba sa drzat mazacieho planu a poziadaviek vyrobcu vozidla
napriklad:
http://www.vatoil.com/en/catalogue/prod ... 2082/2648/

alebo akykolvek iny olej splnajuci specifikaciu: Dexron T-IV
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Neviem či ti niekto poradí ktorý je najlepší.
Určite väčšina výrobcov olejov ponúka olej ktorý je vhodný do tej prevodovky.
Buď si kúp olej v Toyote alebo si vyber z tebe sympatickej značky oleja u niektorého predajcu olejov podľa výkonovej špecifikácie.
Napr. z týchto:
http://www.olejcentrum.sk/Automaticke-p ... _171_2.htm
bbystrica
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 28.09.2014 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbystrica »

lakinooo napísal:Do japonskeho automatu jedine originalny olej.
Nedavno som riesil podobny problem, sice nie do automatu ale do manualu Mitsubishi a dopatral som sa, ze original od vyroby Mitsu dava do prevodoviek Castrol :-D teda konkretne do prevodovky co ja som zohnal vratane LSD.
zaklik
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 25.08.2011 07:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zaklik »

mne odporúčal mechanik iba Toyoťácky, cena tam nebola nijak strašná na ten olej, takže pohoda. hovoril že do toho istého modelu s dieslovým motorom AT prevodovka idú 2 druhy že sa to menilo podľa ročníku / treba na to dávať bacha/ ... vraj sú tam nejaké odchylky vo výdrži kvôli výkonu a teplote...ktohovie, vymenené to mám a spoko
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Neviem čo sa všetci modlite k tým "originálnym" olejom. Keď je raz daná špecifikácia oleje tak na značke nezáleží pokiaľ je dodržaná. Ja som do Landcruisera dával napr. holandský VAToil a prevodovka má skoro 400 000 a radi bez jedinej chyby. Taktiež do DSG od Vw či powershiftu od Fordu dávam Ravenoll a žiadne problémy.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Nemecký Ravenol je overená kvalita prevodových olejov tak od nich RAVENOL ATF T-IV Fluid
"originálny" olej je aký? Toyota ho určite nevyrába takže ho varia niekde "inde" takže žiadny "originálny" neexistuje.
Na mojej toyotke boli "originálne" Toyota doštičky s nápisom Bosch a Toyota logom.
Logický postup je: zavolaj do Toyoty, over si cenu, zisti si cenu iného oleja a vyber si. Nezabudni ak treba vymeniť aj filter.
Ak si z KE dam kontakt na mechanika.
Doki176
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 31.08.2009 19:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Doki176 »

bbystrica napísal:
lakinooo napísal:Do japonskeho automatu jedine originalny olej.
Nedavno som riesil podobny problem, sice nie do automatu ale do manualu Mitsubishi a dopatral som sa, ze original od vyroby Mitsu dava do prevodoviek Castrol :-D teda konkretne do prevodovky co ja som zohnal vratane LSD.
Neviem z akých informácií vychádzaš ale zo svojich skúseností s manuálom Mitsubishi Pajero II a IV. originál olej je Diaqueen Multi Gear Oil 75W-85 .Problém bol že je prakticky nezohnateľný v EU preto som ho kupoval mimo EU /Ukraina/.Až po výmene za originál mi prevodovka konečne radí ako má, hlavne za studena .Plechovicu od neho mám ešte doma keby si ju chcel vidieť,takže tak nejako...
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Tak neviem ale pajeroII som mal viac kusov a ci som dal do automatu-inak blbovzdorny aisin-podobny je aj v landcruiseri - original olej z mitsubishi bezne objednatelny pred par rokmi alebo iny tak automat radil ako za mlada aj za studena. Ze v pohode aj iny olej co splna specifikaciu :d :D
bbystrica
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 28.09.2014 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbystrica »

Doki176 napísal:
bbystrica napísal:
lakinooo napísal:Do japonskeho automatu jedine originalny olej.
Nedavno som riesil podobny problem, sice nie do automatu ale do manualu Mitsubishi a dopatral som sa, ze original od vyroby Mitsu dava do prevodoviek Castrol :-D teda konkretne do prevodovky co ja som zohnal vratane LSD.
Neviem z akých informácií vychádzaš ale zo svojich skúseností s manuálom Mitsubishi Pajero II a IV. originál olej je Diaqueen Multi Gear Oil 75W-85 .Problém bol že je prakticky nezohnateľný v EU preto som ho kupoval mimo EU /Ukraina/.Až po výmene za originál mi prevodovka konečne radí ako má, hlavne za studena .Plechovicu od neho mám ešte doma keby si ju chcel vidieť,takže tak nejako...
Kupil som prevodovku v Irsku kde je samosvor lebo ten potrebujeme na preteky. samozrejme, ze Ir olej nemenil akurat vedel, ze tam ma ist 75W 90 a plus specifikacia pre lsd/ samosvor. Na renomovanom webe zahranicnom ktory sa venuje len Mirage/ Colt je uvadzane, ze od vyroby olej Castrol taky a taky.... a nakoniec tam isiel po porade s profikom co stavia zavodne prevodovky olej Divinol Extra LS/75W-90 ... zatial odjazdene dva preteky a OK vsetko.... aj ked pri tejto LSD prevodovky sa meni olej kazdych 40.000 km a reviziu budem robit vzdy po sezone.
Pochybujem silno, ze aj Mitsu si vyraba sam oleje ...predpokladam, ze vyrobca je xyz a on si tam len dava nalepku ... ked pozriem na Colta tak cievky Denso, sviecky NGK, radio Clarion :-) atd atd
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Povedzme že v prevodových /manuál / olejoch je to trošku špecifickejšie a nie všetko s rovnakými číselkami na škatuľke musí "sadnúť".
Mám napr. cvt ktoré dával Fiat aj Nissan a každý k tomu určil svoj "originálny" olej - jeden bol Tutela, druhý Nissan genuine čiže kde je tá "originalita"? Ja som beztak použil Eneos japonská značka made in EU :d :D
Do toyoty dávam ravenol lebo je dostupný, mechanik s ním má dobré skúsenosti ale pravda je že "úspora" oproti Toyota olejčeku bola 1E na litri. Zato Toyota chladiačka stojí 10E/liter a to už beriem za psycho....
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

lakinooo napísal:Do japonskeho automatu jedine originalny olej.
do hocakej prev odovky jedine originalny olej!
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

Ten Ravenol asi tolko, ze ked kupis do 6.st prevodovky ZF olej ZF Lifeguard Fluid 6 je žltý, tak Ravenol určeny do tejto a zaroven vraj splnuje specifikaciu aj ! do 8.st ZF , Ravenol je červený a má aj inú vôňu. Do 8.st ZF je zelený olej. Takze s tym Ravenolom sa mozes strcit vies kde... nie je vsetko o tabulkach a co napise ktory vyrobca olejov, len aby predal lol
Napísať odpoveď

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní