Skratenie bovdenu rucnej brzdy.

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
bbystrica
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 28.09.2014 20:18
Zdieľať na Facebook

Skratenie bovdenu rucnej brzdy.

Príspevok od používateľa bbystrica »

Zdravim pani ...
Otazka, potrebujem skratit bovden na rucnej brzde. Mate nejaky navod alebo kontakt kto by to vedel skratit?
Lanko rucnej brzdy si skratit viem len co s bovdenom???
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nie je lanko ako lanko,ale už sa také robilo z iného dlhšieho.Pod koncovkou nalisovaným valčekom sa natočí pár závitov tenkého drôtika aby sa nerozpletalo a odreže karbom.Autogénom sa natavia končeky pletenia čo ich spojí.Drôtik ide preč vytiahne sa von.Vonkajšok - odtočí sa koniec,ten či býva kovový či plastoví sa dá akoby vytočiť,vyskrutkovať.Odreže sa patričná dĺžka,nakrúti opäť to ukončenie,do stredu vráti bovden a tiež vymerá.Ku značke sa natihne kovový valček ukončenia a zataví striebrom.tak sa robilo,teraz už sú ručné lisy z výmennými vložkami čo zovrú konček a stlačia akoby do stredu,.vyvinú tlak tuším až 20 ton,takže to drží ako hrom.Za valčekom karbo odrezať prebytok a finito
bbystrica
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 28.09.2014 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbystrica »

Vdaka za radu ... zajtra na to nabehnem :-)
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ak sa môžem opýtať ,aký je na to dôvod?? Na traktory si bowdeny vyrábam na mieru ,ale na seriových autách mi vždy pasoval bowden aj lanko kupovaný v obyčajnej mototechne. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bbystrica
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 28.09.2014 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbystrica »

Dovod je ten, ze mam Mitsubishi Colt a ten ma od vyroby v zadu bubon ja som tam dal kotuc a pouzil lanka Mitsu Carisma...ale ta je dlhsia ako Colt takze to je dovod ... lava strana funguje ale prava strana raz ide raz sa zahryzne a je to jednoznacne dlzkou.
Samozrejme, ze pri vymene sa menili aj strmene, kotuce, platnicky.... nebrzdilo to v serii spatne ale na preteky treba lepsie brzdy.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Jasné , len s Coltom asi vela vody nenamútiš. :3020: Ja by som mal hned zo 5 kandidátov ktorí ťa vymažú z výsledkovej tabule lavou zadnou. :40bd: :40bd: V prvom rade turbínové R5 alebo UNO, potom Clio 1,8 trojková rada, P205 1,9GTI a nakoniec Lupo 1,6 GTI.
Tiež plánujem do dôchodku strojček čo už nebude orať záhrady ale letiskové dráhy. V pláne je Maluch s motorom Hayabusha, pôjdem asi cestou kúpy hotového v Maďarsku. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bbystrica
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 28.09.2014 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbystrica »

Vidiet, ze tomu nerozumies lebo keby si rozumel tak nenapises taku somarinu!!!!
Porovnavas turbo motor s atmosferou nuz neviem neviem...alebo 1300ccm s Clio 1.8 alebo Polo 1.6 :-)
Keby si tomu rozumel tak vies, ze kazde preteky maju nejake kategorie....jazdime slalom a slalom do kopca ano aj tak sa jazdi... ked nemas sem co normalne napisat tak sa nestrapnuj.
Rovny sprint na 402 m naucim aj opicu za banany :-)
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nebolo to myslené v zlom , len som porovnával výkon na kg. lol
Ja som fanúšik práve tej kategorie ktorú na žiadnom zraze neuvidíš - sleepers cars, tam nie sú žiadne kategorie, len vyvalené oči milionárov ,keď im to naloží hrdzavý fúrik. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: dodik13 a 55 neregistrovaných