Skoda Octavia - lepenie predného xenonového svetla

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tomandi
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 15.12.2008 22:19
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia - lepenie predného xenonového svetla

Príspevok od používateľa tomandi »

Dobrý deň

mám 2-kovu Octaviu r. v 2006 pred FL na ktorej sú xenónové svetlá.
Šošovka bola zamlžená tak som sa rozhodol, že ju vyčistím. Rozoberanie a vyčistenie bolo OK len je problém čím to svetlo zlepiť späť aby sa nerosilo ak vonku i keď trocha prší ... Skúšal som to naturálnym silikónom netesnilo plexisklo sa zarosilo. Potom som použil Sikaflex 295i UV vytvorený špeciálne pre námorný priemysel, kde sa používa na lepenie a tmelenie materiálov, plastové zasklenie člnov a lodí, nepomohlo, rovnaký problém.
Ako tretí krát som použil lepidlo tmel CEYS TOTAL TECH EXPRESS lepidlo a tmel 290g šedý
Stále mám rovnaký problém
Prosím Vás o radu aké lepidlo použiť.
Ďakujem
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

mas netesnnost niekde inde typujem na zadny kryt kde davas vybojku zle sedi alebo tesni
lucia.a.laco
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 03.10.2010 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lucia.a.laco »

Tak tak ako braga pise netesnost je inde. Ja som sice na jednotkovej octavke menil plasty po buracke a su tam piaty rok, zalepene priesvitnym silikonom.
Mal by si mat na obale svetla odvetravaciu hadicku, skus do nej posprtat drotom
sjaro
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 11.09.2011 11:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sjaro »

Butylkaučuk
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Asi tam ostala zbytková vlhkosť a nevie sa to odpariť. Skús tam dať dnu silikagel v nejakom vrecúšku nech to pohltí . Alebo zapnúť xenon a oddeklovať zadnú krytku a nechať tak aspoň hodinku nech sa to zvýšenou teplotou vysuší . By som skúsil ja ak by som mal istotu že je to teraz na 100% vodotesne zalepené .
tomandi
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 15.12.2008 22:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomandi »

Tesnosť spojov som skúšal jarovou vodou a cez odvetrávacie hadičky pri blinkroch som kompresorom tlačil vzduch, na spojoch nič nebublinkovalo.
Tlak vzduchu bol dostatočný plexisklo sa jemne vydúvalo. Zaujimavé je že ked neprší a mám zapnuté svetla všetko je OK, svetlá sa nemlžia.
Neviem skúsim pozrieť dekel zo zadu svetla, ale nemyslím si že tam by mohla byť netesnosť
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

mal si vybrat paraboly s cockami odzadu.teraz len hladat kde to netesni.ponor to do vody a hned uvidis.predtym z toho vyber trafo a starter.
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 51 neregistrovaných