Peugeot Boxer 2.0 hdi 2016 - vibrujúci zvuk

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Vodic1111
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 07.05.2016 22:00
Zdieľať na Facebook

Peugeot Boxer 2.0 hdi 2016 - vibrujúci zvuk

Príspevok od používateľa Vodic1111 »

Ahojte mam taky problém od nova s autom pri jazde sprevadza vibrujuci zvuk v kabine auta. Bol som to reklamovať vymenili spojku, ale na nic neprišli tak, že mam po jazdiť a prísť. Auto jazdí 10 hodín denne krátke trate po meste ktorého som ja jediný vodič . Dosť je ten zvuk otravný keď to má človek počúvať celý deň. Nestretli ste sa s niečím podobným? Ďakujem. Viac vám ukáže video.
Link na video keď auto jazdí :https://youtu.be/Hh6HpieuF8U
Keď stojím :https://youtu.be/Cl9Hp2UB8iU
Naposledy upravil/-a Vodic1111 v 22.02.2018 18:21, upravené celkom 1 krát.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ake reaguje na vytlačenie spojky ? Pretože takýchto sa riešilo veľa.
Vodic1111
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 07.05.2016 22:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Vodic1111 »

No keď stojím je to bez zmeny. Za jazdi len vtedy keď spadnú otáčky to prestane, ale keď pridám aj za jazdy a mam stlacenu spojku tak to robí stále, akurát som si vsimol na kruhovom objazde, ze ked som zatacal do ľavá tak to stichlo a keď som doprava alebo rovno tak to robilo. Je to trochu aj cítiť do pedálov keď ich chytim rukou.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V spojení zo spojkou to zvyklo robiť rozvibrovanie spojkového ložiska,ak sa spojka stlačila a pustila pomaičky,nerobilo,ak sa pustil pedál prudko,tak rachotilo.
Toto je varianta ktorú z istotou na 99% robí niektorý diel,často to býva priečka pod chladičom.Dostane sa do rezonacie.Fabrika to odtraňuje tým,že na niektoré diely,dokonca pedál alebo lanko dávajú také šunty,kovové závažie ktoré posúva rezonanciu do iného pásma.Tu jedine trpezlivo všetko pevne chytať,tlačiť,zašprajcovať kusom dreva,proste treba nájsť rezonančnú vec,je to ako repro.
Kedysi na Š 1000 rezonovala trubka zo siletmy motora,tak ju vylievali kadečím napĺňali,a bolo ticho

Ešte niečo,špecialne si treba všímať sanie,vstup vzduchu,filter,jeho uloženie,k nemu idúce potrebie atd pohýbať,zacloniť,častý zdroj nepekných zvukov
Vodic1111
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 07.05.2016 22:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Vodic1111 »

Ja to dám ešte raz na reklamaciu a ak nie tak už len ako hovoríš, všetko chytať a skúšať. Lebo už sa z toho idem zblázniť keď mam sadnúť do toho auta :( všimol som si ešte aj že sem tam keď stláčam a vytlacam sppjku tak trochu vrzga.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To je osobitná vec s tým nesúvisiaca.Ale prístup predajcu je viac ako podivný
Vodic1111
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 07.05.2016 22:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Vodic1111 »

No ono to bolo takto auto uz malo prasknuty chladic, vymenený štartér keďže niekedy to nenastartovalo na prvý krát výmena to urobila aj keď už sa mi to stalo pár krát za pol roka ze to hneď nenatocilo resp točenie motora trvá trochu dlhšie, je pravda že to auto robí 50 a viac štartov za den keďže ide o kurierske auto, ale je nové tak som čakal že bude fungovať aspoň 3 roky bez porúch. Takže to bola prvá časť reklamácii druhá teda bola a tým vibrujucim zvukom a to vymenili spojku na ktorú som čakal 2 týždne no našťastie mi zapožičali ich auto takže mal som na čom zarábať. Po oprave mi tvrdili ze to nevedia teraz vyriešiť. Povedali aby som pojazdil tak sadol som do auta previezol som sa 20 metrov a hneď som to tam počul tak som im hneď volal že to neprestalo tak sa to ide riešiť znova, len ja tu verziu l4h2 potrebujem keďže vozim aj objem takmer denno denne a to auto musí robiť 5 dní v týždni 10 hodín vkuse...
Vodic1111
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 07.05.2016 22:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Vodic1111 »

Snažím sa aj nechať bežať ale keď musím ísť od auta mimo dohľad tam už to radšej riskovať nebudem :D
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ja by som skúsil a ak by to išlo tak robil, že kľúč dnu auto naštartované a druhým náhradným by som si zamkol dvere aby mi to niekto nepotiahol .
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Laki ani klucom ? ja som to onehdy riesil, ked som potreboval nechat nastartovane auto vonku, dialkovym to neslo, ale klucom v pohode
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ja mam ale fijat lol, normalne jeden kluc je v zapalovani, druhym zamknes :-), ale ono to cosik zapisalo ako chybu mam dojem, ale ist to islo :-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných