Fiat Grande Punto - centrál a svetlá

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

arthur24
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 01.11.2009 08:34
Zdieľať na Facebook

Fiat Grande Punto - centrál a svetlá

Príspevok od používateľa arthur24 »

Dobrý večer, obraciam sa s prosbou o pomoc, vlastním Fiat GP 1.2 benzín, 48 kW cca 5 mesiacov, ročník 12/2007, nájazd poctivých 55 tis. km. Kopec vecí už zoservisovaných, avšak zostali mi dva problémy. Prvý, sú trvale zapnuté stretávacie svetlá, t.j. nejdú zapnúť parkovačky, nejdú vypnúť svetlá, prepínač proste vôbec nereaguje, teda okrem diaľkových. V návode na obsluhu sa nič nepíše, je to prepojené niekde v svorkovnici, alebo niečo iné? Druhý problém je, že centrálnom sa neuzamknú a neodomknú vodičove dvere. Samozrejme mechanicky sa kľúčom dá všetko zatvoriť aj otvoriť. Na prístrojovke svieti symbol s dvermi, ktorý počas jazdy preblikuje, hlavne v zákrute a po nerovnostiach. Po rozobratí dverí som objavil nejaký dorobený káblik idúci cez prechodku v dverách, čiže už to niekto skúšal opravovať, no asi nie je chyba v kabeláži. Majiteľom bola staršia pani, ktorá auto vôbec neriešila. Fiat fórum som prebehol, no bez úspechu. Stretol sa niekto s niečim podobným? Ďakujem!
delong
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 06.11.2007 23:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa delong »

Tak za prvé by som to napichol na diagnostiku a možno my niečo vykecá :41c2: .
Potom by som zobral schému a niečo premeral :41c2: .
Tu je ťažko dať relevantnú radu keď neviem ako si na to hardwerovo (meracie zariadenia) aj softwerovo (skúsenosti s elektro) vybavený .

Závada môže byť v relátku , vodičoch , spínačoch ale aj v samotnej RJ . Tak že tu treba diagnostiku a potom merať .
Vo dverách trpia najviac mikrospínače a vodiče v gumenných priechodkách (často sa tam polámu) .
arthur24
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 01.11.2009 08:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa arthur24 »

Na diagnostike som ešte nebol, predpoklad že fakt niečo ukáže, nakoľko svieti tá kontrolka na palubke. Diagnostiku doma nemám, samozrejme multimeter je a hádam ho zvládnem. Ono raz mi tá kontrolka zhasla a auto išlo zamknúť cez DO, ale po otvorení a buchnutím dverí, to bolo spať. Viac menej mi išlo o to, ci to niekto už neriešil. Po ďalšom hľadaní som niečo vysnoril v na UK fóre, mohli by to byť kontakty na elektromotorčeku priamo v zámku. S tými svetlami (stretávačkami) sa tu nik nestretol?
Zatiaľ ďakujem!
fkk
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 06.08.2017 23:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fkk »

A nedorobil si predchádzajúci majiteľ takto denné svietenie aby nezabudol na svetlá?
Známy má Fabiu II a tá má pri poistkách vypínač, ktorým sa dá zapnúť denné svietenie - keď otočíš kľúčom tak sa zapnú predné svetlá aj keď je vypínač v polohe 0. Pred nejakým časom mu to niekto upravil (nie som si istý čo presne) a teraz keď otočí kľúčom tak sa zapnú predné aj zadné svetlá (vypínač stále v polohe 0), myslím že podsvietenie palubnej dosky nejde, to sa zapne až keď sa klasicky otočí vypínačom aby sa zapli stretávacie svetlá.
arthur24
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 01.11.2009 08:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa arthur24 »

Ono hneď po zapnutí klucika do polohy I sa zapína komplet osvetlenie a aj palubná, auto mala staršia pani, takže to vyzerá na nejaké prepojenie v spínačke, aj ten vypínač by mohol byť, inak ta elektroinštalácia je tam úplný des. Priznám sa, že som tu spinacku nepozeral, skôr som myslel, či to nie je nejaká chyba.
delong
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 06.11.2007 23:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa delong »

Daj si spraviť najprv diagnostiku . Sú tam RJ možno niektorá niečo vykecá .

Mal som tu auto kde RJ bola vytopená . Obrysové svetlo a Ľ smerovka svietila stále aj po vytiahnuití kľúčika lol a neostávalo nič iné len merať . (V servise chceli vymeniť RJ cena asi 1300€) .
Vyčistili sa kontakty konektorov ale závada pretrvávala . Po rozobratí RJ som zistil vadné IO (MC33*****) . Objednal som ich až z číny. Po výmene zas všetko fungovalo ako malo .
Nevravím ale že je to tvoj prípad ale možno môže byť.
Ale meraním sa na to určite dá prísť .
arthur24
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 01.11.2009 08:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa arthur24 »

Zatiaľ všetkým dakujem, predpokladám že sa k tomu dostanem keď sa oteplí. Samozrejme výsledok zverejním.
rominosk
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rominosk »

Dobry den, chcem sa spytat ako to dopadlo so svetlami. Mam rovnaky problem. Dakujem
rominosk
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rominosk »

Nakoniec sa mi to podarilo opravit tak info aj pre ostatnych s rovnakym problemom. Chyba bola v pretrhnutom drate od ovladaca svetiel priamo v packe ovladania. Teda vymontovat packy, drat vymenit a zase cele zmontovat.
Napísať odpoveď

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných