Citroen Cactus - zosilňujúce doplnkové pružiny

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Citroen Cactus - zosilňujúce doplnkové pružiny

Príspevok od používateľa gnagy »

Ahojte. Pýtam sa v mene môjho strýka. Mal predtým Xsaru Picasso, na ktorej prevážal množstvo materiálu a keďže užitočnú hmotnosť často prekračoval, spýtal sa mechanika, či je možné inštalovať zosilňujúce pružiny. Kúpil ich a inštaloval. Jedine o čom som počul je - vymeniť originálne pružiny za zosilňujúce, ale on má na mysli ďalší pár pružín, ktoré zabezpečia neklesnutie auta k zemi pri plnom zaťažení. Počuli ste o niečom takom?

Ďakujem za rady.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

To su veci na dodavky nie cactus....
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

do dacie sa volakedy davali medzi zavity zadnej pruziny tenisove lopty, ked sedela na riti, stejny princip :d :D - pridavny vzduchovy podvozok, islo mi o princip ked uz ako...

v zasade je to nezmysel, ked nestaci auto, treba kupit ine :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Na vela aut (najma VANy, SUV)sa daju kupit zosilnene pruziny byvaju oznacene ako HD trevba si prelistovat katalogy vyrobcov napriklad: http://kyb-europe.com/catalogue/
Ale na toto pochybujem ze budu.
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

No presne ako píše lubo, môže sa stať že v zakrute bude jeden hrbol a bude mať letecký deň zadarmo prinajhoršom niekoho nevinného "sejme" a to nehovorím o tom, že to auto by prázdne na každej nerovnosti skákalo ako koza..
Bože ľudia to už naozaj podaktorí nemáte zdravý rozum?čo sme v rumunsku alebo niekde v prdeli na balkáne?
Ked chceš preťažovať auto, tak si kup ine a nie cactusa..
pri tom preťažení môžeš ublížiť nielen sebe ale aj iným vodičom.
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

+ stale uhne slabsie. pruziny nestlaci ale ohne kasnu napr....:D 2 jamy pretazeny a neotvori dvere :d :D
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Herin pekne píšeš, ale na nesprávneho adresáta.

Môj strýko povedal, že keď to mal na Xsare Picasso, zadná náprava bola asi o 2cm vyššia pri nezaťaženom aute, ale nepociťoval horší komfort, alebo horšie jazdné vlastnosti. Zas na druhej strane Picasso nie je auto na pretekanie. S Picassom bežne prepravoval 600-700kg...
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Dorobil som si do starsieho vanu na zadnej naprave pruzinu do pruziny a to tak ze do original pruziny som vlozil este jednu s mensim priemerom a upravou na vystredenie na prvom zavite.Auto stratilo vela zo svojho jazdneho komfortu bolo tvrdsie,ale ine anomalie som pri jazde nepocitoval.
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Originalne HD pruziny su uplne ina kava, auto nestoji ako koza a jazdne vlastnosti nijako neznizia. Na prvy pohlad nie je vidiet rozdiel su naozaj len o chlp hrubsie ako standartne.
Montoval som ich napr. do Forestra, Sharanov, Scuda...
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Prichádza do úvahy riešenie, ktoré som mal na Espere

uchytenie pružín na karoseriu "NADŠTUKĽOVAŤ" asi 4 cm, nejakým podložkami
a riešenie zachovať vyšku karoserie v určitej konštatntnej vyške nad cestou bude vyriešené, ešte by som vymenil tlmiče a bude to O.K.

Pružina v pružine nie je riešenie, nakoľko s tou upravou príde zmena cahrakteristiky odpruženia vozidla, so všetkými negatívnymi dosledkami, lebo zmenime tuhosť odpruženia aj o +30-50 %
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Ktosi jazdi dobrovolne na tvrdom podvozku...len aby to drzalo v zakrute...Das tam tensie pruziny stavane v minulosti na lahsie auto,takze tuhost sa nezdvojnasoby a nakolo planuje s tym autom jazdit nalozenym bude to OK.Lepsie ako drat vnutorne podblatniky a nicit tlmice...
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní