Škoda Felicia - stale brzdí lavé koleso

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

delfons
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 20.12.2009 09:43
Zdieľať na Facebook

Škoda Felicia - stale brzdí lavé koleso

Príspevok od používateľa delfons »

Zdravím páni, prosim o radu ohladne feldy 1.3mpi.
Prave predne koleso mi stale pribrzduje, keď mám auto na zdvihaku, zaradim 4ku a kolesa sa roztočia, tak lavé sa po chvilke zastavi a aj ked pridam a na budikoch mám už 60 tak stojí.. Trochu stlačím brzdu a koleso sa roztoči ako besné.
Mal som to rozobrate a skusil všetko premazať ale chova sa to rovnako.
Myslite že bude piest na strmeni k.o? Alebo niečo ine? Prečo sa roztočí len ked pribrzdim?
Ďakujem za rady ;)
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Skús vymeniť prednú brzdovú hadičku , býva zvnútra spuchnutá a tak drží tlak. Ja už ich mám doma, stáli 7eur jedna.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Sada na repas stojí cca 8 eur , ked mením platničky tak rovno aj piestik gumičky a prachovky.Ale zase moc často sa mi to nestáva , platničky mením až na železe. no a samozrejme hadička za 7 eur
Naposledy upravil/-a oco13 v 21.02.2018 20:48, upravené celkom 1 krát.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
astrak
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 31.08.2007 17:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa astrak »

Nedávno sme riešili na otcovej Felícii podobný problém-po vizuálnej kontrole vyzeralo že je všetko v poriadku,ale problém pretrvával.Po troške googlovania som zistil,že sa dosť často spomína brzd.hadička.Tak som ju vymontoval a nestačil sa čudovať.Vo vnútri hned na začiatku hadičky otvor na zastrúhany vlas-bolo to ako keby nejaká rozleptaná guma alebo niečo také.Takže mne to pomohlo.
66QUATTRO
Príspevky: 662
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Ja som menil prednedávnom komplet predok a aj s novými strmeňmi hadicami a trubkami proste celé od brzd valca nové veci to vyšlo na nejakých 150€? (TRW) takže by som asi ani neváhal dal všetko nové a ako hovoria nadomnou už to prežije auto...a človek môže mať dobrý pocit že síce staré auto ale aspoň brzdí poriadne...
delfons
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 20.12.2009 09:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa delfons »

Bola to nakoniec brzdova hadička, bola totalne zapchatá. Ďakujem za rady ;)

Druhý problem ktorý ma trápi na tejto felicii je že mi pri jazde do ľavej strany niečo strašne šúcha/škrípe z pravej strany, vymenil som poloos lebo mala vôľu a vnútorný klb bol k.o, ale nepomohlo. Na zdvihaku sa to neprejavuje vôbec, takže len ked je auto zaťažené, nejaké rady čo by to mohlo byť? Struna? Vrchne uloženie?
arnie191219
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 23.11.2010 18:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa arnie191219 »

zeby pravé lozisko na kolese ?
delfons
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 20.12.2009 09:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa delfons »

Neozývalo by sa ložisko aj pri jazde rovno, prípadne na zdvihaku keď sa mi točia kolesa? Či ozaj len pod záťažou?
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: lukas391 a 21 neregistrovaných