kvalita náhradných dielov

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mikixyx
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 17.01.2009 00:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mikixyx »

v tejto otázke (aj tu na fóre) je tábor striktne rozdelený na dve strany: ktorí na tom zarábajú a ktorí to majú platiť.
Obe strany majú svoje argumenty ktoré dávajú zmysel:na jednej záruka len za materiál ktorého pôvod poznám, na druhej strane však stojí opodstatnenosť marže.
Môj prípad: pred nedávnom som potreboval vymeniť rozvody a zároveň vymeniť nejaké tesnenie na motore ktoré sililo olej. Podla autorizáku viem, že pracnosť tohoto úkonu je 5nh.
Ok reku idem do najbližšieho servisu, nám na neho celkom fajn referencie. Pozrem do cenníka a tam si zistím cenu za hodinu práce. To samozrejme akceptujem.
Ja na chrbte kravu masiarovi nenosím, a tak odovzdám auto v servise a keď zavolajú späť, prídem si poň, zaplatím a odídem.
Nie som ale mechom buchnutý a mám prístup na internet. Ostanem nemilo prekvapený keď z vyúčtovania zistím (ešte aj objednávacie kódy tam na drzovku nechá vypísané) že tú rozvodovú sadu si sám bez námahy viem zohnať u 10tich dodávatelov za 82-96€ (bez registrácie, čiže aj táto cena je z tých vyšších) a mne ich predá za 220€! Bavíme sa o tom istom diele, podla obj.kódu.
Samozrejme prácu si tiež vyfakturoval zaokrúhlene za 6 hodín.
Moja otázka je, prečo z nás robia volov a dojné kravy? Slovo robia som použil preto, lebo už sa mi to stalo 3 krát v troch rôznych servisoch a preto je to vždy moja posledná návšteva toho servisu, vždy idem ďalej v naivnej snahe nájsť toho bájneho..ktorý mi nebude klamať, že jeho cena je to čo mu svieti v cenníku.
Ja nemám problém zaplatiť mu za ten diel maržu, ale preboha primeranú jeho snahe a úsilu. Čo ja viem, 20%? Ale ja lajk si to viem vygoogliť a objednať to 10 minút. Kolko to trvá jemu?
A pre tých čo mi budú radiť, že som sa mal na opätku otočiť a odísť...veď on je pánom situácie, on má moje auto s namontovanými jeho dielmi, moje klúče aj techničák.. to sa s ním mám v tej chvíli sporiť a dokazovať mu že je zlodej, alebo len nenažranec?
Jediné čo môžem, je že tam viac nepojdem. A dám dobrú refernciu..
Naposledy upravil/-a mikixyx v 21.02.2018 13:27, upravené celkom 1 krát.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

cize si to mohol radsej nechat spravit v autorizaku :-), presne tento nazor tu razi jedna nemenovana automobilka, s okridlenym sipom v znaku lol

aj tak mozes verit tomu, ze bude iba horsie so servisom vsetkeho !!!!
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
guide19
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 26.06.2014 21:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa guide19 »

Slovensky styl podnikania. Neide len o to ze si to vies zohnat za menej z netu. On to ma este lacnejsie a i tak ti dam hodi 100% prirazku. Cize ak nieco na nete stoji 100eur, tak on to ma v reale mozno tak za 60-70? Ale cloveku to nafakturuje za 200eur. Vo vysledku za pracu dajme tomu vezme 100eur. A tebe vyfakturuje 300eur. 200material + 100praca a lepsie to vyzera. V reale ma za pracu ale 100 + marza z materialu cca nejakych 130, cize 230. A to by uz na fakture vyzeralo dost blbo, preto sa to snazia servisy, ktore davaju tie vysoke marze zakryt cenou materialu. My nic my muzikanti, to ten nahradny diel je drahy. Na zaver chcem podotknut ze nejakych 10%-20% marze na materiale je podla mna este akceptovatelnych. Ale vsetko nad 20% je odrb.
Ragnarthor
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 14.07.2005 00:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ragnarthor »

Cely problem je v hlupych internetovych obchodoch a podobnych predajcoch kde im staci marza 5% lebo nemusia zivit mechanikov platit za vybavenie a informacie..na diely je dany malobchdny cennik ktory by mal dodrzivat kazdy predajca co zial nedodrzuje kym to nie je osetrene zakonom.
Ak chce niekto uzivit firmu nemoze predavat diely za nakup ako internetovi”podnikatelia” a aky ma kto nakup to zakaznik nema co riesit cena sa da vzdy dojednat ak to zakaznik neakceptuje moze skusit inde ale cim dalej budu auta komlikovanejsie tym bude uzsi vyber lebo nie kazdy garaznik bude mat potrebne informacie k oprave..plati sa za odbornu pracu k comu plati aj dodavka dielov to by mali a budu musiet ludia akceptovat
mikixyx
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 17.01.2009 00:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mikixyx »

@guide19 presne si to trafil. Je to lan kamuflovanie ceny za prácu rozkladom na dve položky. Ale je to stále tá istá zlodejina, keď si niekto týmto štýlom zobere 40-50€ za hodinu reálnej práce...

Na druhú stranu by som chcel vidieť tú účtenku, keby mu donesiem tie isté diely sám, len nech mi to namontuje (záruku od neho nechcem), kolko hodín by mi na ten úkon účtoval? Tiež dvojnásobok voči štandardným?
mikixyx
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 17.01.2009 00:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mikixyx »

@Ragnarthor - práve si sa zaradil do skupiny. Tebe sa zdá 100% marža asi málo, keď ju obhajuješ, že?
Veď ak niekomu podnikanie nevychádza, nech to celé zavre.
Ale prečo klame cenníkovou cenou za hodinu práce?
Prečo svoju neschopnosť zaplatiť odvody, vybavenie dielňu, ľudí a zo zvyšku uživiť sa, schováva za rozdelenie výslednej ceny do dvoch položiek na papieri?
guide19
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 26.06.2014 21:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa guide19 »

mikixyx napísal:@guide19 presne si to trafil. Je to lan kamuflovanie ceny za prácu rozkladom na dve položky. Ale je to stále tá istá zlodejina, keď si niekto týmto štýlom zobere 40-50€ za hodinu reálnej práce...

Na druhú stranu by som chcel vidieť tú účtenku, keby mu donesiem tie isté diely sám, len nech mi to namontuje (záruku od neho nechcem), kolko hodín by mi na ten úkon účtoval? Tiež dvojnásobok voči štandardným?
No poslal by ta kade lahsie. Tak ako to zacina byt zvykom pri vymene oleja aj v neautorizovanom servise ak si donesies vlastny olej a filter. Vacsina servisov ma odmietla. Tak ak niekto pyta za vymenu oleja s materialom cca 60-70 eur, pricom olej ma max. za 20eur, praca vychadza na 50eur. Som ochotny dat za vymenu oleja za pracu maximalne 20eur. Co je podla vacsiny cennikov servisov jedna hodina. Ak je im to malo, tak kaslem na nich a menim si olej sam. Horsie je to ale v pripade vymeny napr. rozvodov a to oni vedia. Tu uz potrebujes nejake to vybavenie a prax. A to si kdekolvke na dvore sam nespravis. Preto to zneuzivaju. V podstate si rukojemnik a ak sa vsetky servisy dohodnu cca rovnaku cenu tak si nepomozes a zaplatis, ale ten pocit ako ta kvalitne odrbali zostane ... na nezaplatenie :) ... ako pisem vyssie slovensky styl podnikania.

A nech mi tu nikto nezacne argumentovat svojim tazko ziskanym know-how a preto ma narok na cenu prace 40-50 eur/hodinu.
Naposledy upravil/-a guide19 v 21.02.2018 14:21, upravené celkom 2 krát.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Lenže tu kdesi je komunikačný skrat.Prečo riešite po oprave,ak sa dá riešiť pred opravou.Potrebujem rozvody,pýtam sa - dobrý stred,tj dobrá kvalita dielu a prijateľná cena plus práca,čo by u vás vychádzalo ? Prečo to riešite po...keď už treba platiť.Pýtajte sa pred,a povedzte ak je cena neprimeraná že - ďakujem ale nie. Ako keby ste nechápali situáciu dneška.Aut je neúrekom,netreba nijako extra bojovať o zákazníka.Preto ak niekto nemá kožu na ksichte,zavalí cenu,akú tu (oprávnene)kritizujete. Kto je normálny,ten proste ostane normálny a charakterný ostane takým aj keď bude aut ešte tri razy viac.Ak máte svojho mechanika vypoznaného,nepýtate sa,vždy bude rovnaký v cene,aj keď ste sa nepýtali.Ak ho nemáte,a beháte medzi dielňami (to nie je kritika) tak všade dostávate strop možného aj nemožného.Presne ako ho ten mechanik dostane od vás,lebo vy predávate niečo iné,robíte niečo iné a pod.Na slovensku sa žiaľ už veľmi udomácnil systém,ja som platil zlodeja,aj ty budeš.Príliš sa rozmohlo toto bačovanie,klamanie a okrádanie a ani pred televíziou to nerobí dôvod na hanbu.Žijeme v chlieve,tak sa nečudujte že si to osvojuje stále viac ľudí,vzor majú denne na obrazovke.A čo má ten viac dierok v zadku ako vy ?
guide19
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 26.06.2014 21:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa guide19 »

"Na slovensku sa žiaľ už veľmi udomácnil systém,ja som platil zlodeja,aj ty budeš.Príliš sa rozmohlo toto bačovanie,klamanie a okrádanie a ani pred televíziou to nerobí dôvod na hanbu.Žijeme v chlieve,tak sa nečudujte že si to osvojuje stále viac ľudí,vzor majú denne na obrazovke.A čo má ten viac dierok v zadku ako vy ?"

Toto je smutna realita dnesnych dni na Slovensku. Lepsie by som to nevedel opisat.

Ja zvyknem po mojich skusenostiach praveze riesit veci dopredu, avsak vacsinou to uz konci tak, ako pisem s vymenou oleja, servisy si pytaju privela takze sa snazim robit veci na aute sam.
Naposledy upravil/-a guide19 v 21.02.2018 14:28, upravené celkom 1 krát.
Ragnarthor
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 14.07.2005 00:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ragnarthor »

Ukaz mi niekoho kto ma 100% marzu :) bezne je to cca 40% na nieco menen na nieco viac pri original dieloch ak mas 20% tak je to vela.servis je obchod+sluzba v jednom ak sa ti nepaci platit za servis rob si ho sam alebo este lepsie ak si niekto mysli aky je to skvely biznis vsetci otvorte servis a zite len z prace bez marze..kolko zarobis za den? Vymenis jednu spojku jeden olej za 8 hodin denne a zarobis kolko 120€ Mesacne to mas 2400€ zaplat najom energie 1500 ostatne naklady neratam z toho zbytku ako budes robit tuto pracu ked nevies ani investovat do zariadenia a este sa aj zivit? Si v hlbokom minuse tak nech sa ti paci pradstava je to skvela
guide19
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 26.06.2014 21:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa guide19 »

Ragnarthor tych 15eur za hodinu prace je tvoja cena? Alebo to je odporucanie za kolko to maju robit ti bez marze?

Ano robim si veci na aute sam. Aspon to co je v mojich silach. Mechanicke prace nie su ziadna kvantova fyzika.
mikixyx
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 17.01.2009 00:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mikixyx »

Ja som nepovedal, aby niekto žil a pracoval bez marže. Marža je prirodzená vec. Len aj tu sú isté hranice čo je ešte slušné a čo je cez.
Lebo aj v tej cenníkovej cene za NH by už mala marža byť .
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

no tak pridám sa aj ja trošička
prednedávnom som písal SS p.hlavatému kvôli značke vodnej pumpy SIL(Saleri), na čo mi ochotne a promptne odpovedal za čo mu ďakujem, ktorú si idem dať meniť spolu so sadou rozvodov INA, cena rozvodov v škode bola 380€ s pumpou myslím, čo sa mi zdá na 10r fabiu trocha dosť, samozrejme + robota,na počudovanie mi sám prijímací technik v škode povedal že si môžem kúpiť svoju sadu ktorú si prinesiem a oni mi ju namontujú, samozrejme iba so zárukou na prácu nie na diely.
tak som kúpil tento polo komplet na odporúčanie predajcu cca 160€ a prácu mi technik v škode nacenil cca 60-80€.
ak by bola cena tohto dielu normálna(rátal som 200-220€+robota) s radosťou si to nechám vymeniť celé tam.nejakého servisáka známeho nemám, leda ak seba :) ale od vyučenia ubehlo už nejaké 10ročie a skúsenosti sa vyparili a technika tiež pokročila.
až po kúpe som sa pozrel na net že za tie peniaze som mohol mať smelo komplet INU aj s pumpou a serie ma to jak hovado.nie kvôli peniazom ale kvôli tej pumpe,aj keď sa predajca dušoval že tá pumpa je 100% OK.
originál sa dá zohnať za 150-200€ bez pumpy.
ale taký je život,ak sa to poserie mám hlavu v dlaniach. :angr:
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Ragnarthor napísal:zite len z prace bez marze..kolko zarobis za den? Vymenis jednu spojku jeden olej za 8 hodin denne a zarobis kolko 120€ Mesacne to mas 2400€ zaplat najom energie 1500 ostatne naklady neratam z toho zbytku ako budes robit tuto pracu ked nevies ani investovat do zariadenia a este sa aj zivit? Si v hlbokom minuse tak nech sa ti paci pradstava je to skvela
to ako podnikas ked mas 1500 vydaje.ved to staci ze 2 tyzdne ides na dovolenku a skrachujes.zacni robit robotu ktora sype.servisy v mojom okoli majitelia 4x do roka dovolenky rybacky v skandinavii v zime thajsko v lete 2x niekam napr australia alebo usa.auta nemaju luxusne bmw alebo mercedesy vozia sa na volvo xc60-90 a pod 5-6 rocne jazdenky z dovozu no peniaze roztacaju a pritom si ani ruky nezaspinia.maju tak od 2 do 4 mechanikov ktory sami povedia sefovi toto neber strata casu.maju z coho vyberat ako tu uz bolo spomenute aut je dost.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

teraz mi pise kamarat: skusenosti s vodnymi pumpami na fabii 1,4 16V

- oem 90 tkm
- dolz 55 tkm
- skf 65 tkm

z coho to vyrabaju ??? :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: gnagy a 33 neregistrovaných