Citroen C3 - kontrolka tlaku oleja , po par sekundach OK

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

sclavus
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 20.02.2018 13:35
Zdieľať na Facebook

Citroen C3 - kontrolka tlaku oleja , po par sekundach OK

Príspevok od používateľa sclavus »

Dobry den, ahojte,

mam c3 po povedzme generalke, vymena rozvodov, sviecky, prebrusena hlava, nove tesnenie hlavy motora (auto malo predtym vyrazny biely dym, po oprave OK). Na aute moc nejazdim, ale asi tyzden po prevzati auta po vymene rozvodov (atd) som spozoroval, ze po nasrtartovani mi zasvieti/zapipa kontrolka tlaku oleja (myslim tu cervenu v tvare "olejnicky"). Chvilku teda svieti, pipne 1x po tri pipnutia, alebo 2x po tri pipnutia, pricom v tom druhom kole uz kontrolka zhasne, a auto ide ok. Inokedy, zas nepipne vobec, niekedy mozno 10 sekund po nastartovani, a potom zhasne a prestane pipat.

Kontroloval som olej, ten vyzera okok, dokonca aj vyzera, ze nie je ani unik chladiacej zmeny, rovnako ani z motora nepocut nejaky podozrivy zvuk. (po vymene rozvodov je to ovela lepsi zvuk).

Co myslite, v com moze byt problem? zima? senzor? filter oleja?

vdaka za odpoved! :)
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ano. môže blbnúť všetko čo si spomenul. Možno tam je filter bez spätnej záklopky alebo netesní a než sa prázdny olejový kanál natlakuje olejom chvílku to trvá , alebo je zlý snímač tlaku alebo je zanesený sací kôš oleja alebo.... skrátka dal by som zemať reálne tlak oleja .
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných