Toyota RAV4 - kontrolky motora, VSC, 4WD ☺

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Linda77
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 14.10.2010 10:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Linda77 »

Tak dnes som bol v toyote prečistili to v trubke bol nejaky hmyz a bolo to zapchate takže to vyčistili a hned aj egr ventil a auto ide super ,:) takže ked bude mat niekto taky isty problem tak bude to tymto :P
skokna
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 03.08.2006 13:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa skokna »

Potrebujem poradit prestalo mi ist dotykove radio na RAV-ke , odpajali sme baterku a po jej zapojeni sa po starte nezaplo. Mate s tym skusenost niekto, ako to opravit? Dufam ze to je len banalna zavada ktora nevyzaduje navstevu servisu :D
lslosar
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 20.09.2009 20:18
Zdieľať na Facebook

RAV4 VSC SYSTÉM

Príspevok od používateľa lslosar »

Dnes mi diagnostikovali rovnaký problém ako Linde77 zaujímalo by ma ak si to pamätá ako jej dopadlo to vyčistenie časticového filtra v TOYOTE a koľko to stálo €
dunajsky
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 31.03.2009 13:01
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota RAV4 - kontrolky motora, VSC, 4WD ☺

Príspevok od používateľa dunajsky »

Dobrý deň,

mám RAV4 2,2 D-CAT, 130 kW, 2006 (140 000 km) a ten istý problém s kontrolkami, auto padalo aj do núdzového režimu, cukalo, zhasínal motor za jazdy aj krátko po štarte... Postupne bolo za 1 rok používania vyčistené DPF, výfukové zvody, vymenené EGR, VSC ventil a 2x aj palivový filter. Po opravách auto funguje v poriadku, už nemá žiadny z uvedených problémov... ale s príchodom zimy sa opäť opakovane rozsvecuje kontrolka motora a po dvoch dňoch obyčajne zhasne... keď sa rozsvieti, tak je to vždy po prejazde ľavostrannou zákrutou (alebo kruhového objazdu), podradení a pridaní plynu... lol Môže to byť nečistota v nádrži? Používam VIF do nafty... viem že a to tu rozoberalo už veľa krát, ale bez riešenia... to že pri RAV4 sú D-CAT najhoršie motory už písať nemusíte, skôr ma zaujíma či niekto vie odstrániť tú nepríjemnosť :300f:
dunajsky
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 31.03.2009 13:01
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota RAV4 - kontrolky motora, VSC, 4WD ☺

Príspevok od používateľa dunajsky »

Vyriešené výmenou ventilu tlaku paliva na čerpadle za novší typ DRSC 310380 (150 EUR), dočítal som sa o tom náhodou na bazoši, kontrolky zhasli, otáčky držia, studené štarty OK. Možno to pomôže aj vám...

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných