Opel Vectra - poskodeny vyfukovy ventil na druhom valci

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

matomattony
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 23.08.2009 09:26
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Opel Vectra - poskodeny vyfukovy ventil na druhom valci

Príspevok od používateľa matomattony »

Dobry den.
Mam opel vectra caravan 1,8 benzin 16v 92kw 125kp rocnik 2002.Dvakrat za sebou sa poskodil vyfukovy ventil na druhom valci v rozmedzi - +10000 km..Nechapem ako sa to mohlo stat po tolkych kilometrov.Na prvej oprave mi povedali a aj som osobne videl obe poskodene vyfukove ventily.a na druhej oprave mi zatial povedali ze je poskodeny jeden vyfukovy ventil na tom druhom valci.Piest na druhom valci je v poriadku...

Dakujem za odpovede.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

To je chronicky problém tych motorov, podpalené ventily...

A len výfukové...

Rad by som sa išiel opýtať tých Maďarov, čo ich skladali na linke v motorarni v St.Gotthard-e

PREČO NEDODRŽALI PREDPIS koncernu GM a nezmontovali motor s PREDPÍSANÝMI VOĽAMI ventilov......

Voľa vyfukových ventilov na benzinovom motore 1,8 z produkcie GM má byť podľa ICH predpisu

od 0,24 po 0,34 merané za studena
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Laco veď čítaj čo píše.
Pekné od teba že nás tu ohuruješ svojimi znalosťami, ale on píše že sa mu to stalo znova po oprave no a tú opravu mu zrejme nerobili maďari v St.Gottharde.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Ventil mozes menit kolko len chces,ak sedlo je poskodene,nie je vymenene a zafrezovane sedlo ventilu.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Samozrejme,že mu to nerobili maďari v St.Gottharde...

Jednoducho tu ide o to,že spomínaný motor s tými ventilmi problém MÁ a je to konštrukčná chyba

zapríčinená žgrlošstvom
manažmentu automobiliek, ktorý do motorov nezakomponuje také zbytočné a drahé sučiastky ako zdvihátka ventilov a tak ďalej...

ďalej su tie vole ventilov tam také malé aby bol ten motor na volnobehu tichší a cena za ten komfort je mala voľa vyf.ventilov, a nasledne podpalenie, takže tak....

A ten čo mu ten motor dával do kopy , tam tiež nezakomponoval volu , trebars 0,4 a viac , aby to nejakých 200 000 km, bez šahnutia vydržalo...
takže tak...
matomattony
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 23.08.2009 09:26
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matomattony »

Velmi pekne dakujem za odpovede.
Ked som dobre tomu rozumel tak ak mi nejaky automachanik nastavy vecsiu volu na ventilov na tych 0,4 a viac tak by to malo teoreticky vydrzat dlsie.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Nemiesajte hrusku s jablkami.Vola sa nastavi na dany rozmer a nie na vatsi,pripadne mensi.Toto cele smrdi od fuserackej roboty.Odide ti ventil stale na tomistom valci a stale vyfukovy?problem je v hlave a nie vo fabrike.Porobil som stovky motorov,ale sa mi to este nestalo ze odide ventil za cca 10000km.Moze byt hociaka fabricjka konstrukcia,ventily musia vydrzat minimalne stotisic,ak nema plyn tak ovela viac.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

presne, odide ventil a dame ventil ? :41c2: co to je ? sak musim vedet preco odisiel ! neodstranime len nasledok ::: chyba servisu, moj nazor...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

asi prijmaci technik zaskrtol policko "oprava auta na predaj"
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných