Obhliadka poistovne

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

TomRoss
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Obhliadka poistovne

Príspevok od používateľa TomRoss »

Dobry den. Stala sa mi taka vec, ze som bohuzial sposobil dopravnu nehodu. Bol lad na ceste, ja som nedobrzdil a narazil som do auta predomnou a to nasledne do auta stojaceho na cervenej. Cize dost vysoka skoda. Ja som to zial este ani nestihol nahlasit svojej poistovni (chystam sa dnes), no uz po troch hodinach od nehody mi volal niekto, ze mam prist na obhliadku, ja, ze naco ved ja si skodu neuplatnujem nakolko som bol vinnikom, a on, ze ano ale poistovna si to vyziadala. Moja otazka znie:
Preco chcu aby som prisiel na obhliadku kedze si neuplatnujem skodu?
Kedze je to Kooperativa, nechcu sa nahodou nejakym sposobom zbavit viny a plnenie poistovne nechat namne (napr. najdu nejaku vadu na aute a pod).
Mam povinnost ist na tu obhliadku? (Moc sa mi teda nechce jazdit po meste s rozbitým nárazníkom a vystrelenými airbagmi. Dakujem za odpovede
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

Vždy je to na dohode . .tak zavolaj obhliadkarovi že sa ti nedá . .povedz mu kde je auto a kedy može prísť to pofotiť .

Nevidím dôvod prečo by si nemal byť nápomocný.
cervinka
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 17.01.2009 21:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cervinka »

Vo väčšine prípadov chcú poisťovne vykonať aj obhliadku vozidla škodcu z toho dôvodu, aby si porovnali poškodenia vozidiel aby predchádzali možným poistným podvodom. Volali ti pravdepodobne preto, lebo poškodený už bol v poisťovni na obhliadke so svojim vozidlom. A či si povinný s poisťovňou spolupracovať? Podľa poistných podmienok tvojej zmluvy pravdepodobne áno, ak si dáš tú prácu a aj si tieto niekoľkostranové podmienky prečítaš a vyplýva to aj z ustanovení občianskeho zákonníka týkajúcich sa poisťovníctva. Samozrejme je na tebe ako sa zachováš. No tvoja prípadná nespolupráca s poisťovňou môže mať za následok neposkytnutie poistného plnenia poškodenému. Keď pôjdeš do poisťovne vyplniť papiere, tak ti všetko čo potrebuješ isto vysvetlia, ak sa na to opýtaš. Dávam ti za pravdu v tom, že Koop... má medzi motoristami zlú povesť a ľudia jej z tohto dôvodu neveria. Vyplniť tlačivo o spôsobení škody môžeš aj online a aj cez telefón.
TomRoss
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TomRoss »

Tak samozrejme, ze ked je to naozaj nutne urcite s autom pridem, ved predsa som sposobil skodu a je mi to luto... Skor mi ide o to, ze ci sa kooperativa nejakym sposobom takto nechce vykrutit vyplateniu poskodenemu, napr. , ze najde nejaku chybu na mojom vozidle atd, a chce to zvalit namna... Kamarat ma napr. skusenost, ze sa oneskoril s platenim poistky o dva dni a musel potom zaplatit polovicu poistneho plnenia. Ja mam sice vsetko zaplatene ale ktovie. A okrem toho neviem ci obhliadka mojho vozidla poskodenemu vobec pomoze, mam len trosku poskodenu mriezku chladica a par skrabancov na narazniku, kebyze mi nevystrelili airbagy tak po par hodinach v garazi vyzera moje auto ako nove...
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

mozes na to kaslat. Oni maju likvidovat skodu a skumat, tak nech si skumaju. Mozes im velkoryso napisat, ze tvoje auto si mozu prist pozriet v takom a takom case na akom mieste.
kajlo5
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 06.06.2007 18:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kajlo5 »

Je to normalny postup, kooperativa to chce skoro vzdy pri kazdej pu, normalne sa s nimi dohodni nech to nafotia. Ty to hlavne neopravuj, pokial nebude urobena obhliadka tvojho vozidla. Inac do mna nabural z kooperativy a do mesiaca od poistnej udalosti som mal peniaze na ucte, takze sa nemozem stazovat
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

dufam ze ides na svoju pojistovnu nie na pojistovnu poskodeneho.ty musi ist na svoju pojistovnu oni chcu vidiet auto ci sedi plocha kde bol naraz.ale ak nechces riskovat kludne im povedz ze auto ma vystrelene airbagy a neni schopne dalsej jazdy.obhliadkar je len obycajny clovek ktory si spravil zivnost a nechce sa mu vytiahnut paty do ulic aby ho ten vyjazd nestal ani gros.kludne to mozes robit aj ty ako 2 zamestnanie.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

TomRoss napísal:Kamarat ma napr. skusenost, ze sa oneskoril s platenim poistky o dva dni a musel potom zaplatit polovicu poistneho plnenia. Ja mam sice vsetko zaplatene ale ktovie. A okrem toho neviem ci obhliadka mojho vozidla poskodenemu vobec pomoze, mam len trosku poskodenu mriezku chladica a par skrabancov na narazniku, kebyze mi nevystrelili airbagy tak po par hodinach v garazi vyzera moje auto ako nove...
Je to tak ako ti napísali kolegovia predo mnou, ale musíš si uvedomiť že pri tom množstve ľudí ktorí sa snažia poisťovňu ogabať (a sem-tam im pomáhali aj zamestnanci poisťovne a policajti), chce mať poisťovňa jednoznačne potvrdené že poškodenie tvojho auta korešponduje s poškodeniami toho auta do ktorého si narazil.
To je to minimum čo môžeš urobiť, že sa podrobíš obhliadke svojho auta. Čo majú povedať tí, ktorí nezavinene došli ku škode a ešte ani nie je celkom isté že im všetko potrebné bude z rôznych dôvodov v plnej výške zaplatené.
No a samozrejme vždy je možnosť dohody na čase a mieste obhliadky, to nie je žiaden problém že ten obhliadkár to chcel mať čím skôr vybavené.
A dávať tvoj prípad do súvisu s tým, že niekto zaplatil neskôr poistku a potom mal za to sankciu, tak to už je úplný nezmysel. Z právneho hľadiska je to jasné, je len na dobrej vôli poisťovne či je ochotná porušenie povinností zákazníka tolerovať. Keď nie je, nemožno jej to dávať za vinu, pochybil ten, kto neskoro zaplatil.
futy
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 19.03.2010 20:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa futy »

Pre Kooperatívu robí obhliadky Slovexperta, a vždy keď volajú aby si dohodli termín obhliadky tak sa pýtajú či je vozidlo pojazdné, ak je v stave ako píšeš tak si mohol povedať a pajdo by prišiel na dohodnuté miesto. V dnešnej dobe bežne volajú na obhliadku aj po oprave, či bola oprava prevedená podľa faktúr prípadne či je origo sklo aj nalepené, nie len vyfaktúrované. Posledne som bol s fir.Traficom na doobhliadku , až potom preplatili škodu z PZP vinníka a dokonca na 10r vozidle v plnej výške bez amortizácie.
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Súhlasím som poistený v Kooperatíve a pri škodovej udalosti som bol fotit v Slovexperte... všetko v pohode avšak pri vyplatení plnej sumy vina bola nie na mojej strane namiesto 880 EUR zaplatili 660 EUR a ked som sa ich pýtal kde zabudli zvyšných 220 EUR cca tak mi bolo oznámené že nárazník bol len vytmelený a s strieknutý nato som zareagoval fotkou so servisu kde bol novy nastriekaný nárazník na aute a starý prasknutý pri nom po tejto fotke rozdiel doplatili,kedže plnú sumu som najprv musel servisu zaplatit ja aby mi dali auto a to potom sa poriešilo takto...čiže poisťovňa skúša všetko aby nemusela platt všetko....
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Odporúčam ZMENIŤ NÁZOV TÉMY na : OBHLIADKA POISŤOVŇOU, či ešte vystižnejšie OBHLIADKA LIKVIDÁTOROM POISŤOVNE

Inak nazov: Obhliadka Poisťovne , evokuje nejaké prezeranie BUDOVY... :40bd:
Napísať odpoveď

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní