Neprešiel som STK Honda civic vi

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

sqni
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 14.02.2018 19:08
Zdieľať na Facebook

Neprešiel som STK Honda civic vi

Príspevok od používateľa sqni »

Zdravím
Dnes som bol na stk v BB Donivo. Problém je ten, že som neprešiel EK kvôli vysokým hodnotám CO a HC. Keď mi technik pozeral výfukové potrubie tak si všimol, že mi tam chýba katalyzátor. Bola tam na miesto neho len trubka. Takže kvôli nemu sú zvýšené hodnoty. Mám kúpený nový katalyzátor a idem si ho nazvárať cez víkend.

Moje hodnoty:
Voľnobežné otáčky (740) - CO 0,68 (pov.0,5) - HC 168 (pov.100)
Zvýšené otáčky (2310) - CO 0,92 (pov.0,3)
Lambda vyhovuje

Myslíte, že keď ho tam nahodím tak mi zníži emisie na toľko aby som prešiel ?

Ďalej odporúčate vymeniť olej ? Lebo moje auto žerie celkom aj olej a chcel som ho vymeniť za Valvoline maxlife 10w-40, má celkom dobré ohlasy s autami, ktoré žerú olej.
+Natankovať tam nejaké kvalitné palivko z pumpy.

Honda civic vi kupe 1.6 (nie vtec)
Naposledy upravil/-a sqni v 14.02.2018 21:40, upravené celkom 2 krát.
piero7
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 27.10.2009 12:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa piero7 »

samozrejme ze to pomoze.. ja som bol vlani na EK, namerali mi hodnoty HC 186, diagnoza -> katalyzator KO. Vymenil som ho, isiel znovu na EK - namerane hodnoty HC boli 10, takze dost vyrazny rozdiel :4090:
max life 10W 40 je v pohode, tiez ho pouzivam uz 4 roky, zatial bez problemu .. olej stale zerie ale podstatne menej ako predtym (ford formula)
sqni
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 14.02.2018 19:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sqni »

Ok diki moc za odpoveď. Hned mi je lepšie :d :D
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

V dnešnej dobe , ked stanic STK je ako maku...
Neprejsť cez STK ???

Ponuka je jednoznačne väčšia ako dopyt,

teda v tých staniciach STK, by sa mali správať tak, aby boli majitelia aut SPOKOJNÍ :4012:

Si myslím.
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

laci...suhlas ale ked nedas na kavu neprejdes ani s funglačom :d :D
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

marko stavis sa ;-) ?
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

presne tak, pokial mas auto v poriadku, neni dovod neprejst :41c2: u nas to zatial takto funguje...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Treba aj mozog zapojiť.... keď mám auto ktoré bude čochvíľa končiť radšej dám technikovi zlomok ceny opravy. Mám prasklinu na okne, nie hroznú,nie malú ale neprešiel by som.... výmena by stála asi viac ako 10E že... Emisie? Chlapec pôjde na opakovanú, možno bude musieť ešte kúpiť lambdu... o stratenom čase nehovorím, možno ho má na rozdávanie.... ja nie...
sqni
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 14.02.2018 19:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sqni »

@hjundai
Ano más pravdu. Uvidíme ako to bude na ek ale dúfam, že lambda nebude zlá. Vraj by sa to prejavilo na otáčkach. A myslím si, že auto nie je až v takom zlom stave, že by neprešlo (teda dúfam). Aj techník povedal, že je v dosť zachovalom stave len ten katalizator treba. V pondelok idem na stk od znova a uvidíme...
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

no len aby ti tam pasoval (kedze original je drahsi nez 2 take hondy) asi mas nejaky univerzalny za 100 eur +-; ide to tam pred motor a musi byt kratky a siroky. Olej menit len ked to dava zmysel - ja davam najlacnejsi od normalneho vyrobcu t.c. total. Emisie ti novy olej nezrazi dole ak by si nahodou dufal ze ano.
sqni
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 14.02.2018 19:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sqni »

@sbf
Jop presne. Kúpil som krátky a široký za 78€ z autotechny, tak by mal pasovať. Tak či tak sme na stk pozerali motor zo spodku tak som videl koľko miesta tam mám...
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Kupil si civic a byvaly majitel sa nepochvalil, ze vykuchal kat? Precitaj si honda forum/klub ze preco to vlastne robili.
Minule sa tu niekto pytal na civic a upozornoval som ho na to. Je mozne ze aj ked nahodis kat, tak bude treba dat na kavu.

Treba zistit, preco sa ten ukon vlastne robil. Ci slo len o lakomost kupit novy diel. Alebo to ma aj inu pricinu. Pozrel by som sa ti a nepisal vseobecne, ale nemam na to cas.
sqni
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 14.02.2018 19:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sqni »

@kazimir
No bývalý majiteľ sa mi s týmto nepochválil. Ale on nebol ani na STK lebo na nej bol ešte predošlý majiteľ. Potom bol by som rád keby si mi poslal ten link lebo honda klube je toho strašne veľa... Dik
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

"hľadať"
sqni
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 14.02.2018 19:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sqni »

"hľadať"? Na honda fóre aj clube som to hľadal do teraz a nič. Tých príspevkov je veľa... Ale kukal som si témy všeobecne o kat a čítal som, že zlý kat (v mojom prípade žiadny) vie o DOSŤ veľké hodnoty zvýšiť emisie. No nič uvidíme v pondelok. Napíšem

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: patrikn, uwa0905477706 a 98 neregistrovaných