Peugeot 307 - tesnenie pod hlavou

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Minc12345
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 09.02.2018 22:58
Zdieľať na Facebook

Peugeot 307 - tesnenie pod hlavou

Príspevok od používateľa Minc12345 »

Zdravim mam peugeot 307sw 79kw diezel chcem sa spytat ci sa da menit tesnenie podhlavou bez vybrusu
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Ak máš rovnú hlavu, tak výbrus netreba.
Minc12345
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 09.02.2018 22:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Minc12345 »

Diky dufam ze ju budem mat rovnu
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Očistiť,priložiť brúsenú lištu pozdlž aj priečne,a pod pravítko lístkové mierky,to bude asi trocha problém,Existujú po 0,01 ale má ich málokto.V bežnej sade mierok je 0,05 z tým veľa nenameráš.Asi preto 99% skončí opracovaním.U mňa práve naopak,jedna zo sto.Debi*l*ina ako vyšitá,všetko sa to rovná ako na páse
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Mierky po 0,01 kupiš v každom železiarstve, akurát ,že nie sú v skutočnom zmysle po 0,01 ,
ale napríklad 0,06, potom , 0,08 ,potom 0,13 a tak ďalej a kombinaciami dvoch-troch mierok sa dá nastaviť akýkoľvek rozmer po 0,01 v rozsahu neviem 0,03 až po celkom 6 mm , či viacej ???
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

mhlavaty napísal:Asi preto 99% skončí opracovaním.U mňa práve naopak,jedna zo sto.Debi*l*ina ako vyšitá,všetko sa to rovná ako na páse
kazdy normalny clovek da hlavu otestovat na tesnost vody ci neni prasknuta a tesnost ventilov + zrovnat {cena 50 euro} aby to nemusel dat o pol roka znova dole a znova platil tesnenia a robotu.u teba kazda zo sto?to je vsetko dobre ale ty nestihnes spravit vsetky na slovensku preto sa to robi ako robi.ale poviem ti ja si u svojich aut ak menim spojku skladam s pouzity origo dielov.skusil som aj luk aj sachs obe smykali do 5000km.preto pritlacaky ja nikdy nemenim a kupujem len nove alebo pouzite origo loziska a lamely.nikto to nerobi no ja ano.uz sa mi ozyva dvojhnota a vymenim len tu dvojhmotu + max lozisko.ale nikto to nebude takto riskovat kto si to nevie spravit sam.kazdy da vsetko komplet nove.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Chlapci skúste sa nevyjadrovať o veciach o ktorých viete prd,alebo ani toľko.Stačí tolko k tomu že sa mi nikdy nestalo aby sa opakovalo tesnenie ? Vieš čo to je nikdy ?.Nechcem robiť všetky na SVK,ale kritizujem postupy hlúpych ľudí,ktorý nemajú postupy ako sa čo overuje a po nich väčšia skaza ako pred nimi.Že často nemajú ani len tú posra.tú brúsenú šablonú,nemajú čím odmerať priehyb,ale rovnať dajú.Budte chlapci radšej ticho
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

uz to zase tocis.dobre tebe sa to dari vies to ale pozri sa na realitu.servis si nedovoli dat hlavu bez testu naspat.nebude platit mechanika 2x hoci cela dielna povie ze je rovna.ja ako zakaznik ktory nevie kde to ma autobateriu dam auto do servisu a pozadujem zaruku.preto servis to robi ako to robi.posle do firmy ktora je na to vybavena a hotovo.a pocas toho kym sa ta makovica vrati stihne spravit este 5 aut.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

podalsie.dnesni mechanici niesu taki zbehany ako ti stary.a ti stary nepredaju skusenosti mlademu aby ho casom vysachoval.kazdy starsi vie ze ho vo firme drzia koli skusenostiam pretoze vykon uz nad 50 rokv neni.takto to je napr aj v rakusku ludia nad 50 rokov uz maju problem si najst pracu.mam znameho robi zvaraca.vari diely na lode.najlepsi zvarac vo firme az ak odchadzal do penzie tyzden pred tym mu predal skusenosti.
Napísať odpoveď

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných