Fiat Bravo II - kúrenie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tuttiii
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 27.04.2009 17:42
Zdieľať na Facebook

Fiat Bravo II - kúrenie

Príspevok od používateľa tuttiii »

Ahojte, na mojom Fiate Bravo II (dvojzónová klimatizácia), pred časom prestalo fungovať fúkanie vzduchu na čelné sklo. Chvíľu som tak jazdil no keď sa pridala i chyba zmiešavača vzduchu na strane šoféra, dal som auto do servisu. V servise šla palubovka dole a na kúrenie boli odhalené dva nefunkčné servomotorčeky ovládajúce klapky v kúrení (zlomené tie umelohmutné spojky medzi motorčekom a klapkou). Servomotorčeky sa vymenili, no bohužiaľ už pri preberaní auta zo servisu kúrenie nefungovalo ako malo. Mechanik mi povedal že to rozoberie a pozrie sa na to ešte raz, no mám dojem že zatiaľ nie celkom tuší čo by mohla byť príčina poruchy. Ani neviem ako to popísať :( Ono si to kúrenie ako keby žije vlastný život ... Raz nechce fúkať vobec vzduch do kabíny cez otvory na palubovke .. potom zrazu začne fúkať no z pravej strany ide ladový vzduch a pravá strana ide horúci, napriek tomu že teplota je nastavená na oboch stranách rovnaká. Z času na čas sa mi to podarí nastaviť aj tak aby fúkalo tak ako si želám, no je to vec náhody kedy sa to podarí ... :( Servomotorčeky nemôžu byť zlé, kedže raz to ide tak raz tak ...klapky sa evidentne hýbu ... síce nie podľa toho čo si na climatroniku navolím, ale hýbu sa ... Keď si už neviem rady, zmena stavu nastáva väčšinou po vypnutí motora , vytiahnutí klúča a znovunaštarovaní ... Vtedy sa to akoby prehodí do iného režimu a to čo nešlo zrazu ide...ale zase nejdu iné veci ... Proste chaoz, robí si to čo chce ... Reset climatronicu som urobil, aj som odpojil baterku na celú noc ..žiadna zmena .. Prosím ak ste sa stýmto už niekto stretol na Bravo II, alebo na Stile , pomôžte , poradte ... Veľmi pekne vopred ďakujem ...
MatoRB
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 03.06.2009 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MatoRB »

Ahoj,mam rovnaky problem na mojom. Najprv smer a potom aj zmiesavanie vzduchu. Zatial to neriesim,ale v lete to bude horsie,kedze z jednej strany pojde horuci vzduch. Daval si to do autorizaku? Mna najviac desi ta demontaz palubky,ze to potom bude vrzgat.A este ked pises,ze sa to ani nedalo do poriadku,o to viac ma to odradza...Daj potom vediet,ako si pochodil a co pomohlo,dik.
rjurica
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 03.04.2017 15:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rjurica »

Ahojte,
podobný problém som riešil na svojom Stile minulý rok. Problém je v ulomenom šesthrane na motorčeku klapky viď:
http://www.autoczescisklep.com/pl/p/Dzw ... INALNA/614

Dá sa to samozrejme objednať aj u nás. Ja som si to menil sám nakoľko bol prístup ku klapkám a motorčekom zo strany šoféra. Ten šesťran musí ísť presne zasadiť ako bol starý. Po výmene stačí potom resetovať klímu cez tlačítka ako je tu na videu:
https://www.youtube.com/watch?v=ANhpTdo3IbY

Dúfam, že pomôže.
rjurica
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 03.04.2017 15:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rjurica »

Ešte som zabudol. Krásny návod na výmenu je tu:
https://www.fiatforum.com/bravo/453602- ... ement.html

Je to po anglicky ale obrázkom rozumie každý :-)
tuttiii
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 27.04.2009 17:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuttiii »

No ja mám tie šesťhrany práve že všetky čo boli odlomené (t.j. na dvoch servomotorčekoch ) čerstvo vymenené ... a nie iba tie ale mechanik vymenil i celé tie dva servomotorčeky za nové... po výmene som panel kúrenia zresetoval, presne ako je na videu ktoré ste uviedli a napriek tomu moje kúrenie žije vlastným životom ... :( ... podarilo sa mi dnes na jednom autovrakovisku objednať panel ovládania kúrenia za 50 € s tým že ak jeho výmena nepomôže problém vyriešiť , odkúpia ten panel odo mňa späť za 40 € ... koncom týždňa, alebo začiatkom budúceho týždňa by som mal mať panel doma, potom sa ozvem či to pomohlo alebo nie ... keď to nepomôže som v koncoch ... potom už fakt netuším čo tomu môže byť ...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

tuti ty mas tusim aj multiecuscan, s tym sa nevies spojit s klimou ? :41c2:

tam by mal byt snad test akcnych clenov, nerobil som to, len vychadzam z toho ze kazdu prcovinu si vies zapinat, kazdu lampu na aute a vsetko co ide cez bodykomp

ale tak na okraj jak citam tieto trable, ta manualna klima neni az taka zla vec lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
tuttiii
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 27.04.2009 17:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuttiii »

je tam zopár veci ktoré sa dajú odskúšať no klapky na kúrení tam nie sú ... pozeral som elektrické schémy kúrenia a ak som im dobre porozumel , celú logiku kúrenia riadi iba ten ovládací panel ... ANO ANO niet nad obyčajnú manuálnu klimatizáciu, ak by som kupoval to auto nové, isto by tam bola ... :/
zei
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 28.04.2008 18:49
Zdieľať na Facebook

klima F BRAVO II

Príspevok od používateľa zei »

Ahojte, aby som vás potešil, mám v Brave II manuálnu klímu a tiež to nie je žiadna výhra - pri kúpe ( teraz koncom leta) nefunkčné ovládanie vnútorného okruhu - samozrejme zavretý, občas boli náznaky pohybu ale len také platonické cca 1cm, tak klapka spod torpeda išla von, teraz pri dlhšej jazde raz to kuri dobre, chvíľu nato prestane. Neviem či to môže mať súvis s klapkou alebo nie je 100% odvzdušnený chladiaci systém a je tam vzduchová bublina.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

klapka vnutorny okruh je jedna vec, kurenie druha vec a motorky automatickej klimy dalsia vec

preco nekuri by nemal byt snad taky problem zistit :41c2:

moje bude mat 8 rokov a tieto serepeticky funguju este zatial vsetky, posledne som riesil plastovy stucnik na termostate /cca rok naspat/ co tiekol a nakoniec pri demontazi odpadol uplne, mhlavaty mi to vymenil za pozink, to uz je navzdy :3035:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
rjurica
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 03.04.2017 15:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rjurica »

V Multiecuscan programe je pre Stilo aj základné nastavenie klapiek. Robil som to na mojom Stilku. Predpokladám, že Bravo II nebude o moc iné.
tuttiii
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 27.04.2009 17:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuttiii »

prosím , neviete mi niekto povedať aká je približne minimálna teplota vzduchu od ktorej sa zopína kompresor klimatizácie ??? ... ďakujem
tuttiii
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 27.04.2009 17:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuttiii »

Kolegovia, tak aby táto téma nezostala neuzatvorená ... prišiel mi nový panel ovládania klimatizácie a po jeho výmene všetko funguje k mojej spokojnosti tak ako má ... takže jeho výmena problém odstránila ... je zaujímavé a pre mňa aj trochu nelogické ako sa skĺbil problém s panelom ovládania s pokazenými servomotormi, ktoré ovládajú klapky v boxe vzduchotechniky ... faktom ale je že po výmene servomotorčekov síce zmena nastala, ale ovládanie si žilo akýmsi čudným svojím životom ... po následnej výmene panela ovládania ma konečne tlačítka kúrenia poslúchajú :)
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

hmmm, zeby niekto poje...tu vymenu ? vies jako, neodpojis baterku, troska skrtnes plusom a uz sa cudujes usami :zg282: , to len tak filozofujem, ale kto uz videl aj kona grcat, si to moze dovolit ;-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
tuttiii
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 27.04.2009 17:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuttiii »

fuha, tak to teda netuším, no keby sa to i náhodou stalo, poistky sú tam na to aby práve v takýchto prípadoch elektronické zariadenia ochránili ... či ?? ...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

poistky ochrania len spravne zapojeny obvod...ne ked bazkde barziaky tukabel zivy porozpajany dojde na kostru...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných