Demontáž LPG

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

oco13 napísal:Bajo ja už som vo vyššom leveli - na pumpu idem ked je denné počítadlo na 450km a viac a suma nesmie prekročiť 20 ojro. Inak už mám v ruke šroubovák a kombinačky a krútim šeckými šrofmi na reduktore až kým tá suma nie je podla mojej chuti. :40bd: :40bd: :40bd:
Obrázok
Obrázok
Obrázok

PK-ZA-PK zbytok km 90% mesto, dialnica predpisovo kde dovoli premavka tempomat 130, dvaja ludia + nejake veci, 2 studene starty, 195/65 R15 zimne savy na 2,5, platna stk, ek bez "vsimneho"

a neni k tomu nutne pouzit srobovak ani kombinacky ;-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
kokso170
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 18.11.2008 21:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kokso170 »

Bajo, mozem sa opytat ake to je auto?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

fiat bravo 2, 1,4 16V, BRC splynovac
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Bajo - zabúdaš na poučku MP3 Turba - treba brať do úvahy "celkové náklady na vlastníctvo mv".
V mojom prípade je to 400eur nákup, 58 ojro pzp aj s asistenčkou 6eur kombinačky+šroubovák z Lídlu. lol
A ako je to v tvojom prípade? lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

myslim ze dostavam adekvatnu sluzbu za peniaze, ekonomicke zvasty ma nezaujimaju, darmo usetris na jednej veci, ked inde to nemas vobec pod kontrolou, napr vyber zivotneho partnera, rozne zdravotne problemy v rodine a potom mozes hodit kalkulacku do smetia, to su take teorie akoze toto zanedbame a iba toto uvazujeme, zona a ma dobru pesnicku, analyza ukazala ho.vno a tak to presne je naozaj ;-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

To musí byť životný štýl aby si to dokázal správne nasmerovať a vedieť kde musíš brzdiť svoje chute.
Práve ohlady na partnera a deti ale toto skoro vždy nabúrajú. Ja jazdím zadarmo (spolujazda) a žena si vyberie niečo čo je totálna pokladnička. Potom si vyšperkujem nejakú hračku (Lanos) a do troch mesiacov mi decká z nej spravia totalku.
:40bd: :40bd: :40bd: Ale čo už taký je život. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
stagba
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 16.01.2014 09:50
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stagba »

oco13 v tvojom pripade, pripade Lanosu je ta totalka skoda asi za 250, hlavne ze sa nikomu nic nestalo, uf
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Totalka sa neodvíja len od sumy v eurách, ale aj od toho aké problémy to následne spôsobí. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
stagba
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 16.01.2014 09:50
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stagba »

ked sa hovori o totalke v suvislosti s autom bol som v tom ze ide o materialnu skodu na tom aute. jake problemy to moze sposobit okrem pokrcenych plechov? co si tie decka vystval z domu? vydedil si ich? zenu si odvrhol? vyhlasil si niekomu džihád? :-)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Napríklad nedostanem sa na druhý deň do roboty, potom mussím vrak dostať z tabuliek a ešte mesiace ma chodili otravovať romovia ktorým zrušil tým Lanosom Insigniu. :40bd: No a kedže nemám decká jedno ale tri situácia sa dosť pravidelne opakovala. :40bd:
Samozrejme že sú to drobnosti , ale tisíc komárov zabije aj slona. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
stagba
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 16.01.2014 09:50
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stagba »

tak patália je pri kazdej havarii. alešak máš aspon material na nejaky polnohospodársky mechanizmus. stastie ze sa nestalo vacsie nestastie, Lanos vs Insignia, a ako poznam tvoju teoriu o veku nádrže bud rad ze nedoslo k poziaru a pod. Nadrz lpg je tlakova nadoba a musi mat atest. od vyrobcu ho dostane na 10 rokov a ak ju pouzivas dlhsie auto je nesposobile na premavku a vsetky dosledky ak ju mas v aute ktore mozu nastat prechadzaju od toho vyrobcu na teba. po tych rokoch byva hrdzava, zvonku, zvnutra, kov a zvary su oslabene... pri vymene nanovo osetrim kov karoserie v bodoch upevnenia, daju sa nove sroby ktore ju drzia, priestor kde je sa vycisti a nastreka ochranou, povacsine v priestore rezervy, aspon ja to tak robim. jeden cas mi volal vyznamny clovek ktory ma na starosti lpg z min dopr ci by som zoservisoval auto jeho kolegovi, reku nech pride. pytal sa ma aky mam nazor na vymenu nadrze po desiatich rokoch a pristup stk, chvilu predtym sme menili jednu nadrz vo felicii a hovorim reku podte sa na nieco pozriet, videl fajn nadrz ale ked som ju otocil tak totalne hrdzava. to uzivatel nevidi, vypleštil oči a na druhy den len tak mi doniesol flasu vina. ze velmi pekne dakuje. tym som chcel povedat ze pohlad na spodnu stranu nadrze je silny argument.
ale aby som povedal aj nieco k teme o demontazi lpg, aj vek nadrze a jej vymena a cena tohoto servisu je dovod k demontazi lpg a nasledneho vyradenia pohonu lpg z evidencii auta aby bolo na stk vsetko ok a auto par mesiacov dozilo.
stagba
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 16.01.2014 09:50
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stagba »

pre bajo777, to jazdis na 100km za 3,55€. to je fajn.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

iste nejsom rekorder, na stary dizlak na vyjety trafo/fritak oil viem ze sa nechytam ani nahodou ;-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
-viktor-
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 15.09.2014 23:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa -viktor- »

stagba napísal:pre bajo777, to jazdis na 100km za 3,55€. to je fajn.
Otazka je, kolko studenych startov za tych takmer 500km bolo. Tipol by som, ze 1.5 - 2 l benzinu sa tiez minulo. To posuva cenu za 100km k 4€, co je samozrejme stale velmi fajn.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

je to napisane v prispevku :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných