Skoda Felicia 1,6 GLX 55 kw

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

3mp3r0r
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 08.02.2018 13:26
Zdieľať na Facebook

Skoda Felicia 1,6 GLX 55 kw

Príspevok od používateľa 3mp3r0r »

Dobrý deň. Som pomerne začiatočník do áut a potreboval by som pár rád. Už 16 mesiacov vlastním škodu felíciu 1,6 GLX 55KW, vyrobenú v roku 1998 s faceliftom. Za ten rok a dačo sa vyskytlo pár problémov čo mi robia vrásky na čele keďže mám svoje auto rád a aj by som bol rád aby som neostal niekde visieť a vyhadzovať majland za opravy ktoré by sa dali riešiť vopred a lacnejšie. Prvý problém je v podstate banalitka. Ide o to že mi prestala svietiť kontrolka ručnej brzdy a ešte jedna z dvoch žiaroviek ktoré podsvecujú tachometer. Tipujem že tam sú len zlé kontakty pretože keď som par krat naskočil na hrbol tak žiarovky chvíľku svietili. Len by ma zaujímalo či by hrabanie sa v elektrike zvládol aj začiatočník do áut (aj keď elektrike rozumiem troška viac ako autám). Ďalší problém je už troška iritujúcejší. Začalo to vtedy keď som behom jedného dňa najazdil mimoriadne veľa km (cca 900). Problémom sú tlmiče. Aj keď mám informáciu, že prvý majiteľ ich pred pár rokmi menil (no nemám servisnú knížku), čomu aj verím, pretože som jazdil aj na iných starších autách a oproti nim moja felicia péruje komfortne, tak problémom je vŕzganie. Keď idem v malej rýchlosti po nerovnostiach, tak ako sa to auto kymáca tak počujem vŕzkanie ako z nejakej starej pružinovej postele. A nie niesú to plasty, tie viem ako vrzgaju :) A tretí problém, ten mi robí najväčšie vrásky na čele, spočíva vo vrzganí prednej napravy. Vlastne nejde ani tak o vrzganie, ale keď sa rozbieham troška razantnejšie (1500-2000 otáčok + razantné púšťanie spojky), tak dokial sa auto nerozbehne na takú rýchlosť 10-15km/h, počuť od prednej nápravy také mechanické skuvíňanie, zvuk na štýl "trrrrrrrrrrrrrrrr". Doslova počujem ako to auto trpí. Za každú pomoc veľmi pekne ďakujem :)
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

tak to je divne video, tiez som menil ziarovky aj opravoval podsvietenie tlacidel na palubovke a dorabal nejake veci, mal som tie budiky vonku 4x minimalne ale nikdy som volant dole nedaval, ide to v pohode aj bez toho, len treba samotne budiky najskor odcvaknut od toho plastu so spinacmi, hore su take 2 spony na to, samotne ziarovky vymenit je uplne jenoduche, ja som rovno vymenil vsetky nech je pokoj...


http://www.skoda-club.net/forum-tema/de ... icie-12418
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
m...
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 25.05.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m... »

1. ziarovky. su v jednom kuse s plastovou paticou. vymen aspon tie co najcastejsie odchadzaju - co najcastejsie svietia. podsvietenie, kontrolka parkovaciek, stretavaciek, dialkovych svetiel...
aj tie co svietia no ziarovka je ociernena tak vymen. zachvilu odide. ale aj tak najlepsie vsetky

2. vrzganie od prednej napravy pri prepruzeni moze byt z gumenneho ulozenia stabilizatora o napravnicu. lepsie felicie ho mali. pozri ci ho mas namontovany. ak ano vstrekni niakeho mazacieho spreja na ne a uvidis ci to cosi stichne. potom vymen za nove. ale ak je stabilak hrdzavy tak ho treba cely vybrat a repasnut -
aspon nanovo nastriekat poriadne zakladom a vrchnou lesklou farbou

3. to len treba pocut a potom urcovat
3mp3r0r
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 08.02.2018 13:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 3mp3r0r »

Ďakujem za rýchle odpovede. Tie žiarovečky si asi poriešim niekedy cez leto. Ale počul som že felície ktoré majú motory 1,6 mpi a 1,9 sdi mávali problém nie len s krútením karosérie ale aj s vyšším namáhaním prednej nápravy. Proti krúteniu karosérie tam mám nad motorom železnú vzperu, ale toho namáhania prednej nápravy sa bojím. auto má 19 rokov, síce "len" 145.000 km, ale nechcel by som aby sa mi niekedy stalo že mi na križovatke odtrhne predne kolesa :D
222romco
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 26.07.2008 16:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 222romco »

Byt na tvojom mieste obetujem nejake peniaze a sup s feldou do servisu-nech ti riadne skontroluju cely podvozok, brzdy atd. a aspon budes vediet v akom stave mas auticko a do buducna ake investicie ta cakaju.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Felícia je veľmi jednoduchá ale pre človeka ktorý nemá prirodzenú logiku starého mechanika siahnuť tam kde treba,môže byť problémom.Už ten predný štít prístrojov má skrutečky poskovávané pod krytkami,a to je ako stvorené že sa niečo urve a neskôr hrkoce.Ako všetky palubovky ktoré boli rozoberané.Kedysi bolo možné kúpiť asi 500 stranovú knihu - Automobily Škoda Felícia tretie rozšírené vydanie to by bol asi dar z nebies pre domáceho majstrovača.Je tam sto ráz viac,než na čo si trúfne domáci kutil.Skús pogoogliť či nie je zavesená na nete,autor bol Mario René Cedrych. Ak by si bol zblíska ti ju darujem,posielať ani neslubujem,s poštou si nezačínam pre "výborné" skúsenosti

Naklikáš to meno a môžeš študovať koľko vládzeš
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 30 neregistrovaných