Čerpacie stanice

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

stanson
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 08.01.2017 14:41
Zdieľať na Facebook

Čerpacie stanice

Príspevok od používateľa stanson »

Zdravím, má tu niekto skúsenosť s čerpačkou Daliol, Oliva a pod. ?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

tankujem na dali lpg :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Niekde som čítal a to bude asi aj dosť dobrá rada, že keď uvidíš častejšie, alebo takmer vždy tankovať na tej čerpačke aj drahšie autá, tak s palivom žiadny problém nebude a pokojne tam môžeš tankovať aj Ty.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
karool
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karool »

Sporadicky oliva.ziadny problem
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

dalioil, tesco, slovnaft, metro, omv, gulf, benzina,gas,tankujem hocikde a no problem.
marikapu
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 29.11.2011 12:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marikapu »

Ja len Gas a DaliOil
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

marika,gas PU tesco, gas Conti,občas tam tankujem aj ja.
marikapu
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 29.11.2011 12:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marikapu »

Tesco??? kde???
s2pi
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 19.08.2007 21:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa s2pi »

GAS - Diesel Patron

Urcite lepsie cetany(starty, klud) ako Slovnaft Evo, cenovo medzi standardnou a premiovkou.

PSA 2.0 HDI RHR 100kw je dost haklive na kvalitu(cetany) nafty. Kedze ostatne parametre(hlavne mazivost) neviem posudit, tak pridavam standardne aj VIF.

Celkovo mi vychadza ze by to malo byt lepsie a lacnejsie riesenie ako premiova nafta u velkych hracov.
muncho
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 10.02.2018 08:24
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa muncho »

dali je pohoda, tanujem tak celkom casto a zatial som nejaky problem s autom nepostrehol
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Tankujem na prvej benzinke co zbadam az ked naozaj musim, vzdy plnu, nikdy som problem nemal, chodit na urcite stanice sa mi zda divne, asi som lenivy, vernostne akcie ma tiez nezaujimaju.....
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
TomRoss
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TomRoss »

Je jedno na akej cerpacke tankujes ajtak je vsetok benzin/nafta zo slovnaftu. Pumpy si pridavaju len vlastne aditiva.
rudigo
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 09.11.2010 21:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudigo »

dali nie je slovnaft
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Tankujem (naftu) len na Shell, Dali, OMV. Ešte som s kvalitou nemal problém. Dali beriem najčastejšie v TN (Bierovce) je to len kusok od diaľnice a skvela cena. Pripadne aj v Dca/Nemsovej ked idem za hranice. Na zvysnich dvoch zvyknem brat len premiove palivo. (Striedam to) . VIF je samozrejmost vzdy. (X6m50d

Priatelka (benzin) cisto len na TESCO cs chodi (vzdy tak 2x za mesiac ked ide z nakupov) a nikdy nemala problem. Nedava ziadne aditivum a tiez bezproblemov. (JohnCooperWorks)

Osobne nevidim provlem s kvalitou paliva.

Problem je v tom, ked na danej cs tankuje malo aut, benzin/nafta stoji v nadrziach a degraduje. Nadrze necistia takze tankujes totalny sajrajt. To je ten pravy problem. A nie kvalita paliva.

Osobna skusenost... Kde vidis vela aut, tam tankuj. (Pokiaľ prechadzas cez nejaké mesto 1x vacsinou je spravna volba hned prva (znackova) cerpacia sranica ktoru uvidis hned pri ceste) vtedy neurobis chybu.
tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonoaaa »

5 rokov som mal odsledovane, ze vypocet priemernej spotreby podla dotankovania bol vzdy o 1.5 az 2.5 deci mensi v porovnani s palubnym PC, ci uz som dotankoval do plna od polky nadrze alebo od rozsvietenej rezerv a rozdiel ani nezavisel od toho ci sa jednalo o priemernu spotrebu 6 alebo 7.5 l/100km. Az do dna, ked som natankoval na jednej z menovanych cerpaciek. Vypocitana spotreba bola o 2.5 deci vacsia ako podla palubaku, co je dane tym, ze stojan ukazal, ze som dotankoval viac. Roky tankujem do automatickeho vypnutia piatole. Aj po odvzdusnenia nadrze sa da dotabkovat len nepatrne mnozstvo navyze a vzdy som priemernu spotrebu vypocital pod 1.5 deci oproti palub. PC. Mozno velmi zla citlivost tankovacej pistole, mozno naozaj odrb pocitadla stojanu. Niekto moze namietat, ze meradla su kalibrovane, ale stale je mozne vsetko.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: tatkotom a 48 neregistrovaných