Audi A3 1.9 TDi , 265 000 km a neustále problémy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

zubo55
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 21.10.2008 17:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zubo55 »

A aby ste nepovedali že som prišiel chváliť koncern Fiat, tak teraz momentálne vlastním Toyotu Yaris(zatiaľ spokojnosť) a do budúcnosti si chystám znova kúpiť Fiatku.Je pravda že na nemecká autá som alergický ale aj tam sa nájdu pekné a spoľahlivé autá.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ked som si prečítal TUTO TÉMU, tak som prišiel k názoru, že v ŽIADNOM PRÍPADE sa neoplatí, kúpiť jazdené auto staršie ako 8-ročné....
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Pekná téma..

Ja robím cca 30 az 40 tím rocne. Po diaľnici, sam. Auto servisujem v značkovom servise, po 15 tkm + filtre.
Samozrejme je to nafta.

Známy ma o rok staršie TDI, jazdi len po meste, max 5000 km rocne. Chodí len k známym na servis a aj to len občas, lebo ved jazdi malo.

Jo a este chodí pravidelne na diaľnicu mesacne, lebo kazdy mesiac mu svieti kontrolka dpf..

Som ochotný sa staviť, ze jeho pekáč je v o dost horšom stave ako moj, hoci ja uz mam cez 100 tkm a on sa nedostal este na 30 tkm :)

Takze km na Audi mozu byt ok, ale predošlý majitel bol prasa a auto pekne zmrvil..
Hlavne, ak bolo auto 5 rokov servisované po sk garážach..

Btw nie je problem so spotrebou, kvoli zle nastaveným rozvodom?

Stavím sa, ze aj tento nový servisuje niekde v garáži na druzstve


:zga28:
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

ano ano tiez si myslím že za tú vysokú spotrebu môžu zle nastavené rozvody. Pisal si že si ich dával meniť tak to daj ešte raz riadne skontrolovať. mal som feliciu 1.9D a tam tiez po výmene rozvodov o dost stupla spotreba a motor bol hlucnejsi. a nakoniec sa zistilo u ineho mechanika ze boli o zub zle nastavené.
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
karool
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karool »

Patrisko napísal:ahoj.. ja ti odpoviem k zakladnej otazke tejto temy.. mám Octaviu II 1,9tdi 2005 tiez ma 267 xxx km (asi).. nenajazdim ani 2000km mesacne.. turbo povodne.. ja ju mam teda dva roky.. co bolo s nou pred tym moc neviem.. ale za ten cas co ju mam ja, motor servis okrem zakladnych veci nevidel.. raz vystrelila hadica od turba do chladica.. boli vydrane tie uska hlinikove :) oleja zozerie tolko ze do vymeny ani netreba dolievat.. vlastne EGR je este zaslepene (prepacte mi) spotreba nepresiahne 5,5L podla pc.. :zg282:
jasne.ani v zime v meste nepresiahne 5,5lit/100km.ano ano.este nejaku daj
alex252
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 16.12.2017 15:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alex252 »

Servisoval to cez známeho ktorý sa špecifikuje na Audi. Čo sa týka tých rozvodov, prvé čo ma napadlo bolo, že ich má zle nastavené ako hovoríte. Spotrebu už dal do kopy, problém čo sa týka oleja bol že vraj v riadení. Aj to bolo včera spravené. Osobne som sa pozrel na históriu STK a auto za cca 7 rokov nabehalo 50 000 km. Takže asi tam bude problém. Takže bývali majiteľ bol len ďalší expert ktorý asi nepočul, že diesel je na dlhé trasy, a to auto videlo diaľnicu len sviatočne.

Ale ďakujem za konečne konkrétne komentáre borci.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

laco1871 napísal:Ked som si prečítal TUTO TÉMU, tak som prišiel k názoru, že v ŽIADNOM PRÍPADE sa neoplatí, kúpiť jazdené auto staršie ako 8-ročné....
Lacikám , ja som zase na základe 30ročných skúseností prišiel k tomu že nekúpim mladšie auto ako 20 ročné a teraz v poslednej dobe som si pridal - Od výroby nesmie mať OBD zásuvku. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

proste to audi malo cigansku udrzbu, vozit sa pokial sa nejak da bez akejkolvek investicie.....potom to nejak dat najlacnejsie dokopy aby to vobec islo a najst toho spravneho stastlivca.....
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
Patrisko
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 16.09.2015 16:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Patrisko »

karool napísal:
Patrisko napísal:ahoj.. ja ti odpoviem k zakladnej otazke tejto temy.. mám Octaviu II 1,9tdi 2005 tiez ma 267 xxx km (asi).. nenajazdim ani 2000km mesacne.. turbo povodne.. ja ju mam teda dva roky.. co bolo s nou pred tym moc neviem.. ale za ten cas co ju mam ja, motor servis okrem zakladnych veci nevidel.. raz vystrelila hadica od turba do chladica.. boli vydrane tie uska hlinikove :) oleja zozerie tolko ze do vymeny ani netreba dolievat.. vlastne EGR je este zaslepene (prepacte mi) spotreba nepresiahne 5,5L podla pc.. :zg282:
jasne.ani v zime v meste nepresiahne 5,5lit/100km.ano ano.este nejaku daj

ano presne tak.. kedze nie som z mesta.. a ked tam aj idem tak mam pred tym min. 7km.. a ani ked je mesto ucpane.. to nepresiahne 5,5.. a to uz som dal tu hornu hranicu.. :)
Patrisko
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 16.09.2015 16:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Patrisko »

neviem k comu su tieto posmesky.. dlhodobá spotreba je 5,1L.. to ze ukaze na par chvil viac alebo menej ma moc nezaujíma :28b7:
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

karool napísal:Jedno je pravda.Nikto nemeni na aute pred jeho predajom veci ako brzdy,rozvody,filtre oleje...ako sa to casto pise.kto investuje do auta pred jeho predajom stovky eur????
Nie nikto... Možno som blázon, ale ja som rád, keď predávam auto v 100% stave a viem, že budúci majiteľ bude mať úsmev na tvári.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Patrisko napísal:neviem k comu su tieto posmesky.. dlhodobá spotreba je 5,1L.. to ze ukaze na par chvil viac alebo menej ma moc nezaujíma :28b7:
Nikdy sa nahádaj,nepresvedčíš.Ja viem aké sú spotreby a nie na jednom dvoch autách.stačí pozrieť že údaje neboli mazané viac tisíc km,stačí pozrieť priemer (celkový) a spotrebu priemer za obdobie a údaj okolo 5 lt,je to bežné u tých technických typov majiteľov.Spotreba 5,5 - 6 sa dá robiť u tých výkonnejších Tdi-čiek.Nie systémom jazdy ako brzda premávky.Pretože to Tdi -čkári dobre vedia ako sa dobrá spotreba robí,a brzdením premávky to nejde.Ale hádať sa a presvedčovať ľudí čo veria na niečo čo ešte v živote nik nevidel,ale inak neveria ničomu,to proste nemá význam.

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných