Kúpa auta do 2000 €

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Žiadne sprostosti a už vôbec nie automat , ten by som za prvých 5rokov vlastnenia vp rovno zakázal. Ak niekto nevie radiť s medziplynom, cúvať s vozíkom, parkovať v podzemkách atď, tak nepatrí na cesty. A rovnaké psychotesty ako majú profesionali by mali absolvovať všetci. Auto kontroluje stk každé dva roky a šoféra kto? ?? A nie len obvoďák na papieri, ale realne rýchlosť reakcií a ostatné veci. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
27hor
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 04.02.2018 15:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 27hor »

No zase nemam v plane sa obijat zo strany na stranu... ja si myslim o sebe ze som zodpovedny clovek a tak by som bral aj moju jazdu autom a viem ze sa moze stat hocico ale naco nad tym rozmyslat ... myslim ze do tych 2000 sa da kupit aj nieco bezpecnejsie ako felda... klima nie je dolezita ale ma ju uz dost starych aut tak preco vyberat bez nej... ja chcem len nieco v com sa budem citit ako tak prijemne a nech to posluzi tie 3 rocky max 30t km... samozrejme pocitam s tym ze sa daco opotrebuje a nieco vymenit sa bude musiet to je jasne...
mattesss
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 16.02.2015 22:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mattesss »

Lancia Lybra
Naposledy upravil/-a mattesss v 09.02.2018 01:09, upravené celkom 1 krát.
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Klima je nezdrava, vsak oco?
Felicia je bezpecna az az. V nrj nemas falosny pocit bezpecnosti a sledujes nielen svoju jazdu, ale este aj hovada naokolo :D a to punto bude bezpecnostou asi nie az tak svetelne roky daleko.

Ved si kúp. Ide iba o jedine. Ak mas dost chechtakov, tak si kup nieco okolo 1900-2000. Ale ak tych 2000-3000€ su skoro vsetky uspory, tak urcite nevymyslaj a kup take, kde nezaplaces.
denek
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 31.01.2017 10:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa denek »

tak dal by som si nejake peniaze tak, ze aby som mal na pripadne opravy a podobne zalezitosti, lebo pri aute, za takuto cenu s tym proste treba ratat si vezmi, ze znamy kupil auto za 4tis. a vrazil za dva roky do neho pomaly raz tolko
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pri týchto nákupoch aut cca 2000 .- je bežný taký priebeh,že za 2 až 3 roky vlastníctva sa do údržby vloží ešte toľko.
A to sa týka aut ktoré boli kupované v slušných stavoch,nikdy nemali väčší problém.Len tu brzda,tu tyčka riadenia sa ozve,tu treba vyčistiť EGR,tu doplniť klímu,zámok dverí,pneumatiky atd.Starané auto ktoré síce pekne slúži a robí majiteľovi radosť,ale tie malé veci sa zbierajú.Koľko výmen oleja pri ktorých je požiadavka "prezrieť" toľko krát sa prkotina nájde.Druhá strana mince je,že auto jazdí,je pekné,a dobré po každej stránke.Akonáhle auto preklenie 250-300 km tak kolkokrát sa dostane na zdvihák,toľko krát sa niečo nájde a je to naprosto v poriadku.a bude horšie,pretože prirodzene končí život výfuku,tlmičom,podvozkovým dielom,ložiskám,spojke,brzdy a cez 300 prídu aj drahšie a velmi drahé veci - reťaze,hydroštely,vstrekovače ale aj celé sústavy paliva,automaty ...a je to už dávno obrátené garde.Auto nemá žiadnu cenu,opravy stoja majland.A môžu to byť autá kupované za ťažké miliony.Cena opravy nekopíruje vek a hodnotu auta,je to naopak,cena opravy stúpa.Malá oprava zhltne viac peňazí ako je momentálna cena jazdeného auta na trhu.
27hor
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 04.02.2018 15:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 27hor »

Na auto mam 3000 € a preto kupujem do 2 aby mi ostalo na pripadnu opravu
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

No a ta druha situacia ze "bude horsie" je vacsinovy stav tychto predavanych aut. Lebo jediny logicky krok je to posunut dalej a tvarit sa, ze to auto bude sluzit este 100 000km.

A mas este dalsich 3000€ keby sa nieco nepodarilo a ty si prisiel aj o auto aj o prachy?
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ja by som mu poradil nech ide do A-čka ,
tam najde obstojny šerbeľ za 1500 € ,daju mu ho na splatky mesačne za 30e ,ušetrí a bude sa voziť vysmiaty. :40bd:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nie je rozdiel medzi áčkovým a neáčkovým autom,každé malo svoj osud kým do áčka prišlo.áčko je snáď v tom lepšie,že majú určitú úroveň,kúpu/predaj a nie "na čerpačke" a trochu dbajú o zovňajšok auta a nevykúpia také tie úplné šerble,a chcem veriť že majú aj určité niveu pre technický stav a nenakúpia totál šunt
27hor
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 04.02.2018 15:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 27hor »

"nech ide do Ačka" .. kde to je alebo čo to je ? :d :D
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Najznámejší autobazar. Trochu ukoktany.

Nikdy som tam nekupoval. Maju svoje taktiky urcite atd. Takze tiez sam a neznaly by som to nerobil.

Ale pocul som, ze su celkom zhovievaví v prehliadke auta, co je na tom pravdy?

Laco isto radí nieco neoverené, ale...
Ako veľa človek "prerobí" na tých ich financovaniach na splatky? Resp. Aké to má nevyhody?

Lebo ak by sa fakt nasiel schopny kus a na financovaní sa neprerobili horibilne sumy, bolo by pre takéto prípady fajn moznost mat peniaze v zalohe na opravy a postupne platit.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nepoznám podmienky financovania,to musia iný prebrať tému.Ale do Áčka občas idem v záujme kupujúceho auto prehliadnuť a urobiť diagnostiku.Čo môžem s čistým svedomím povedať,prístup je vysoko profesionálny.Možno firma svojich ľudí vycepuje,ale nič to nemení že na veci ako sa správajú.Vyšli vždy v ústrety každej požiadavke,tak na jazdu,tak na prehliadku,diagnostiku atd. Človek ich nemusí mať rád,ale tieto veci majú ošetrené.Bol som v Prahe v áčkách,obrovský plac,kadibudky na každom kúsku,ale aj tam vysoká profesionalita.Keď tam nedávno niesol znýmy auto na protiúčet,tak o chviličku poznali každý nedostatok auta,od výhrevu sedadla a el.posuvu po sporadické chyby od lambdy (benzín/plyn) a to ma žiadal tesne pred vstupom o výmaz.Nič im neuniklo,a tak to má byť.Možno sú krutý vo výkupe,neviem,možno majú praktiky ktoré sa nepáčia,ja posudzujem iba čo s čím som sa stretol vždy a platí.
27hor
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 04.02.2018 15:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 27hor »

Na aaaauto som vôbec auta nepozeral lebo som na to nikdy nič dobre nepočul a neriešil som ani nejak ... keby som si tam šiel po auto s niekym kto by mi ho vedel pozrieť tak odporúčate kúpiť auto aj stamad ? pozrel som len tak na minútku čo nájdem a celkom dobre autička a keď ma servisnu knižku a je to kupovane na sk tak by to nemalo byť až tak zlé nie ? Po obhliadke ak by všetko klapalo alebo aspoň to čo ma klapať by to mohla byť aj výhodna kúpa hm ?

napr. https://www.aaaauto.sk/sk/fiat-punto/ca ... 00&promo=r

napr.! podľa ich kalkulačky ak by som si dal akontaciu 1000 € tak by som mal ešte 24 mesiacov po 64 eur a preplatil by som nejakých 300 eur čo nie je veľa a mam ešte 2000 € vo vrecku
didoop
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 24.05.2012 19:12
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa didoop »

AAA este je povinne zo zakona dat 1r zaruku aspon na motor (okrem brzd spojky a podobne) takze je tam nieake krytie.

Nam sa podarilo pre kamaratovu mamu kupit ignis holobyt bez posilovaca za 2000e 95 000 km po prvom majitelovi '05. Kedze kamarat ma vrazdu passat 1.9 tdi 97, bol uplne z toho hotovy ze na tom aute netreba nic menit ani vobec nic riesit. Iba jazdit. A 69kw v 950kg dokonca obehne aj tu 1.9ku. A ked zastaneme na krizovatke da sa normlane debatovat.
2022 dacia jogger LPG
2021 kamiq 1.5dsg
2021 TM3LR
2020 e-up
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: lubod, martincichy, tono.kov a 13 neregistrovaných