Mazda 6 - xenón

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mazda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

civicvtec
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 05.04.2012 20:15
Zdieľať na Facebook

Mazda 6 - xenón

Príspevok od používateľa civicvtec »

Ahojte,

Mám auto s ktorým som dlho nejazdil.. asi cca 3 týždne, včera som išiel ho prevetrať a povedal som si, že týždeň pojazdím s Mazdou 6 mojou. Ale všimol som si, že xenóny nesvietia nejak dobre, resp. nízko. Všimol som si, že ľavé svetlo nepohybuje sa pri štarte, pravé funguje ako aj doteraz bez problémov. Mám na mysli ten sklon pri štarte, predpokladám, že viete o čom píšem. Treba vymeniť ten snímač? Ja som myslel, že je to na zadnej náprave nejaký senzor, ktorý pri zaťažení to nastavuje ale, že jedno svetlo sa pohybuje a druhé nie, to som prekvapený. Mohli by ste mi poradiť? Ďakujem
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

mozno je len zseknute treba skusit rozhybat cez diagnostiku
papinak
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 21.10.2009 21:28
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 6 - xenón

Príspevok od používateľa papinak »

civicvtec napísal:Ahojte,

Mám auto s ktorým som dlho nejazdil.. asi cca 3 týždne, včera som išiel ho prevetrať a povedal som si, že týždeň pojazdím s Mazdou 6 mojou. Ale všimol som si, že xenóny nesvietia nejak dobre, resp. nízko. Všimol som si, že ľavé svetlo nepohybuje sa pri štarte, pravé funguje ako aj doteraz bez problémov. Mám na mysli ten sklon pri štarte, predpokladám, že viete o čom píšem. Treba vymeniť ten snímač? Ja som myslel, že je to na zadnej náprave nejaký senzor, ktorý pri zaťažení to nastavuje ale, že jedno svetlo sa pohybuje a druhé nie, to som prekvapený. Mohli by ste mi poradiť? Ďakujem
Keby si aspoň napísal rok výroby. Keď máš 2007 tak tam original xenony od výroby nemáš.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Prečo by nemala mať 2007 originál xenony mám takú na dvore aj s originál xenonmy
civicvtec
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 05.04.2012 20:15
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 6 - xenón

Príspevok od používateľa civicvtec »

papinak napísal:
civicvtec napísal:Ahojte,

Mám auto s ktorým som dlho nejazdil.. asi cca 3 týždne, včera som išiel ho prevetrať a povedal som si, že týždeň pojazdím s Mazdou 6 mojou. Ale všimol som si, že xenóny nesvietia nejak dobre, resp. nízko. Všimol som si, že ľavé svetlo nepohybuje sa pri štarte, pravé funguje ako aj doteraz bez problémov. Mám na mysli ten sklon pri štarte, predpokladám, že viete o čom píšem. Treba vymeniť ten snímač? Ja som myslel, že je to na zadnej náprave nejaký senzor, ktorý pri zaťažení to nastavuje ale, že jedno svetlo sa pohybuje a druhé nie, to som prekvapený. Mohli by ste mi poradiť? Ďakujem
Keby si aspoň napísal rok výroby. Keď máš 2007 tak tam original xenony od výroby nemáš.
Predstav si, že xenóny sú originál z výroby a majú aj ostrekovače. Žijem v Rakúsku, auto bolo kupované v Rakúsku, vieš a asi pre tento trh bola lepšia výbava ako pre Slovensko. Pre porovnanie mám ešte aj strešné elektrické okno, vstavanú navigáciu, nezávislé kúrenie originál z výroby. Rok je 2007 - Apríl. Auto je v plnej výbave okrem kože. Ešte nejaké otázky? Auto je vo výbave Plusline Sport :)
astrak
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 31.08.2007 17:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa astrak »

Ako keby to písali Cuky a Luky :40bd: Tak si to napíš na nejaké vaše rakúske forum.
civicvtec
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 05.04.2012 20:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa civicvtec »

cuky luky si ty s tvojím vw alebo škodovkou, alebo AFDINKOU vo vašej dedine, či? Si čávo? Podľa mňa určite hej..s TDi.. ISTO!!!
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

3 tyzdne je dlho?to sa ani nepocita.moje stoji aj 2 mesiace a hned po starte toci 1300km.ten zatazovy senzor je aj v predu aj v zadu no tebe nejde motorcek vo svetle,inac by nesiel ani pravy.do servisu s tym ak to nevies premerat.
civicvtec
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 05.04.2012 20:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa civicvtec »

neviem či je 3 týždne veľa, pretože dovtedy som chodil s autom každý deň v roku, áno, každý deň. Ale teraz som kúpil Subaru a Mazdu sa mi ešte nepodarilo predať, preto je pre mňa dosť 3 týždne - mesiac, že len tak stojí. Ja vravím o motore 2.0 benzín 108kw po FL, ja osobne som nevidel žiadnu mazdu 6 s benzínovým dvojlitrom s xenónami, navigáciou, strešným oknom. 2,3 áno, ale 2.0 nie.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

papinak si rypol a je ticho lebo videl doteraz toho velmi malo ,ked este nevidel mazdu 6 s original xenonmy dokonca benzinovu -ked min. 50 perc. znich ma xenony , a dokonca vacsina naftovych ma aj nezavisle kurenie a vyhrievane sedadla - no to oktafka v zakladnej vybave neponuka
papinak
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 21.10.2009 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa papinak »

braga napísal:papinak si rypol a je ticho lebo videl doteraz toho velmi malo ,ked este nevidel mazdu 6 s original xenonmy dokonca benzinovu -ked min. 50 perc. znich ma xenony , a dokonca vacsina naftovych ma aj nezavisle kurenie a vyhrievane sedadla - no to oktafka v zakladnej vybave neponuka
No strašne som si rýpol :-) , a sorry že tu nevisím celé dne... viem že niektoré 2,3 DISI, a 3L v6 tuším všetky,tiež niektoré nafty majú xenony , ale 2 l benzin ako má on je fakt dáka rarita, takú som veru ešte nestretol... A nezávislé kúrenie by mali mať všetky nafty 2007, jedine že by to dakto vymontoval :-)
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

mimo temu, ale nedalo mi .. kamarat ma 'slovensku' M6 2007 (GG) 1,8 benz. a tiez ma xenony :d :D a nema ani kozu ani stresne okno
civicvtec
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 05.04.2012 20:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa civicvtec »

Uz mi tie svetla funguju, Same SA opravili. Dnes rano nefungovali ked som Siel so prace ale ked som Siel Domov, tak uz funguju krasne obidve. Mazda SA Sama opravi asi ???? dakujem
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

raz darmo, v japonsku su daleko prednami :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
1tomas1
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 11.06.2007 20:22
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1tomas1 »

Moze byt zly motorcek v svetle, ale aj riadiaca jednotka xenonu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Mazda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní