Prihlasenie auta s inym motorom.

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

V tom videu čo som dal link chlapík meria aj rýchlosť na radare - všimnite si číselko - 86 lol ak by vám to ušlo. Žiadne pásy žiadne deformačné zony, keď s tým trafí embečku tak z nej ostane len kopa plechov. Ale to je z pohladu zákona v poriadku. Auto ktoré v inom štáte EU normalne schvalili do premávky už v poriadku nie je. Aj to je selektívne - ak doveziem z PL auto s plynom normálne mi ho zapíšu , ale ak s iným motorom (zapísaným) SVK si postaví hlavu a :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Slovensko má vždy akúsi vlastnú cestu,nech už sa svet správa akokoľvek.Keď som kedysi dávnejšie kúpil v Prahe auto,malo čistopis TP a naši mudrci na odbore dopravy silou mocou trvali na odhláške.Ale nedá sa odhlásiť niečo čo nie je prihlásené,je to ako nové auto,proste ešte nemá mejitela,ale má vydaný technický preukaz.Na moju prosbu v Prahe síce krútili hlavou ale ...zapísali ma do ich TP tj moje meno a bydlisko na SVK potom to odhlásili a tak už to bolo tým našim dementom dobré.Už bolo odhlásené,zo mňa - na mňa.Malý TP (kartičku) stále mám na pamiatku ako to vyzerá u debilov v dome.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Oco, to že tu je prebujnená skostnatelá byrokracia je jedna vec, ale zase pokiaľ máš čo len trocha chochmesu, tak musíš uznať že všelijakí chlapci v garáži by boli schopní rôzne somariny pozvárať a ísť s tým medzi ľudí. Iný spôsob ako legislatívne obmedzenie žiaľ nie je, pretože chvalabohu máme akú-takú slobodu a kto chce ju aj využíva.
Jednoducho nie je akceptovateľné, aby niekto išiel na verejnú cestu s výtvorom, o ktorom nikto nevie ako sa zachová pri núdzovom brzdení, pri rýchlejšom prejazde zákrutou a podobne.
Tomu sám nemôžeš veriť, že všetci ktorí udržia zváračku v ruke, sú schopní aj vedieť ako sa ten ich výtvor bude správať v medznej situácii, odhliadnúc od toho či bude vôbec schopný normálnej jazdy v priamom smere.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

To som nikdy nepovedal. Na druhej strane americká stavebnica - kúpiš si auto v troch bedniach na naše cesty nesmie ale na nemecké ano - prečo??? Rovnako repliky Ferari na podvozku Hondy kludne po celej europe prihlásia ,okrem SVK. V Hungarii sa prestavbou sleeper cars zaoberá normálna firma a ide to cez ich skúšobňu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných