Hodnotenie auta po jeho obhliadke

Novinky, problémy a všetky záležitosti týkajúce sa admina

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Ste za hodnotenie vozidla po jeho obhliadke?

Hlasovanie ukončené 20.02.2018 10:00

Ano
11
50%
Nie
11
50%
 
Celkom hlasov: 22

intro
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 11.11.2005 13:55
Zdieľať na Facebook

Hodnotenie auta po jeho obhliadke

Príspevok od používateľa intro »

Hladanim toho spravneho vozidla stravite na nete vela casu aj to nemusi byt zaruka ze najdete auto v solidnom stave. Ponuka aut je velka no ponuka solidnych co za to naozaj stoja je mizerna. Vela krat som sa prehnal, ked mi predajca tvrdil ze auto je v top stave a je uplne jedno ci to bol bazarnik alebo jednotlivec. Na tomto videu som sa dost pobalil
https://www.topspeed.sk/dokazete-pocuvat-majite ... uta-/14029
vystihuje realitu uplne presne.
Druha vec ktoru tu roky sledujem ze to ze vela aut sa tu nehybe, nepredava sa ale sa tu len vystavuju fotky aut, skor to pripomina Facebook. Vozidlo je velakrat nafotene tak ze vady sa zakryju niektory dokonca fotky upravuju do kadejakych umeleckych kreacii.

Riesenim na zlepsenie kvality inzercie by bola spätna väzba zaujemcu na dane vozidlo po jeho obhliadke naprikad vyplnenim formularu kt sa pri aute zobrazi.
Inzerent si tak rozmysli ake informacie do ponuky da.
kapeda
Príspevky: 1036
Dátum registrácie: 28.12.2006 13:29
Bydlisko: BA
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapeda »

Bolo to tu uz riesene viac krat. Vsetko by bolo pekne a super, keby... A tych keby je viac nez dost. Napr. ako a kto bude hodnotit odbornost, alebo znalost veci cloveka, co ten formular vyplni... ako by sa zabranovalo nekalym praktikam od konkurencneho predajcu (bazar, alebo jednotlivec co predava na pumpe), ktory ma podobne auto v ponuke a zamerne znehodnoti doveryhodnost inzeratu... rozdielny uhol pohladu a miera tolerantnosti voci pouzivanym veciam... a mnoho ineho. Bohuzial by sa inzeraty zmenili na domov pre hejterov a vymklo by sa to spod akejkolvek kontroly, ako to byva casto aj napr. na FB, kde sa vyjadruju ludia casto k niecomu co nevideli, nepoznaju len aby nemali pocit samoty :)
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Odpoviem Ti otázkou : Páči sa Ti asocialka, žena rómskeho pôvodu s vadou reči, bez zuba? Ak sa tebe nepáči, mne sa môže páčiť. Dúfam, že si inteligentný, a pochopil si. :4012:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Úplne s kapedom súhlasím.Môžeme jedine uvažovať,prečo stav morálky spadol tak nízko,ale mám to za nezvratný dej.Klamstvo v čomkoľvek,kdekoľvek a od kohokoľvek,už pre nás vôbec nie je dôvod si z takým človekom nepodávať ruku,inak si neviem vysvetliť kadečo a doslova nič z toho čo denne vidím,kam len oči pozrú.Klamstvo je prvá nevyhnutná podmienka pre život v chlieve,aký sme si tu natropili.A prepadáme sa už iba hlbšie,a jediná naša ochrana je že sa odstrihujeme od všetkého a všetkých kde to ide.Falošnosť,farizejstvo,podlosť,velkým sa strkať do zadnice,po malých šlapať,keď to nevieš,je to neporovnateľne ťažšie,ale ak vieš,ďaleko to dotiahneš.
Inzercia je už malé okno na inzerujúceho,lebo človek ktorý dokáže napísať galaktickú volovinu - cena zodpovedá stavu...čo už len tam v tej makovici asi je.Pretože,to je aký stav ? Dobrý,zly či ešte horší ? Dohodou...ďalšia brutálna nekorektnosť u rozumného môže spôsobiť jedine ignorovanie,je to blázon čo špekuluje.Cena - 12345,vtipné.Presne ako km 123456 náramne vtipné.Ako čítať inzerciu,to je nádherné zrkadlo duševného stavu národa
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Jaaj sak Slovak vznikol pomiesanim vcielky a svine. Je to v genoch,odrbavat odrbavat a este viac odrbavat. Ono sa to cykli. Oklamali mna tak ja musim oklamat inych este viac. Inzeraty su lepsia zabava ako L+S. A nemyslim na auta ale vseobecne. Amerika si presla obdobim Divokeho Zapadu,obcas si myslim ze to tu chyba. Trosku nasilia a potom by prislo aj na respekt. Ked mi niekto zaklame do telefonu,ja prejdem 400km aby som odhalil zjavne klamstvo tak trest by mal prist. Bohuzial by som skoncil s podmienkou a darebak by este zarobil. Pravo tu mozno je spravodlivost nie.
leonNL
Príspevky: 1239
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

hjundai, divoky zapad sme tu mali v 90-tych rokoch. Neviem aky si stary, no ak si si presiel divokymi devatdesiatymi rokmi, tak som si isty, ze by si nechcel prejst praktikami autickarov. Mam osobnu skusenost, ked som raz isiel kupovat Mercedes s Papayom, ver mi, nechcel by si byt v tom momente predavajucim. Neviem ci dotycny dokaze este aj dnes pozut jedlo poriadne... Dobre je to tak ako to je dnes, nestazujme sa, kedysi bolo ovela horsie, kto na vlastnej kozi zazil praktiky vtedajsich kovbojov, vie o com pisem...
Kazdy kto kupuje auto, sa moze svojvolne rozhodnut ci to ktore auto kupi alebo nie, tak isto predavajuci sa moze rozhodnut ci preda tomu alebo inemu...
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Stary som dost aby som vedel ze tu stale chyba poctivy kapitalizmus, chyba tu kultura, chyba tu respekt,chyba tu ucta. Vobec to nie je dobre ako to je. Pomylene mas slobodu rozhodnutia s klamstvom. Ak niekto na priamu otazku klame nezasluzi si nic ine ako po papuli. Mne predajca tvrdil ze zanovne auto ma 3 servisne za sebou,ja cestujem 400km a nasledne zistim ze prvy olej bol po 30 000km a on to este zbagatelizuje. To teda OK nie je. A zasluzil by si aspon jednu aby si odrbavanie rozmyslel
leonNL
Príspevky: 1239
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

A teraz si predstav druhu stranu mince, a to, ze prides pozriet auto, natrafis na srot a nasledne ta skupinka bezkrkych prinuti to auto kupit, a to si este rad ze si za svoje peniaze dostal aspon kopu zeleza a neprisiel o polovicu chrupu... v tom horsom pripade by si skoncil bez penazi, bez auta, a bez vedomia...
To ze niekto povie do telefonu A a ty na mieste uvidis B, co na tom? Kolkokrat aj v reklame, ci letaku objavis zaujimavy tovar a ked prides do obchodu, realita je uplne niekde inde. Pojdes za veducou predajne a zmlatis ju? Ako tu uz spomenul aj Trucker, co je pre teba srot, pre ineho moze byt zachovale, toto je tak isto relativne ako ze blondiny su krajsie ako brunety, niekomu to inemu ono... Alebo: strcis svoj nos do mojho zadku. Obidvaja mame nos v zadku, no kto z nas je na tom lepsie?
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Leon má pravdu - napríklad mne stačí že má auto 4 kolesá a volant s šaltpákou. Dovliekol som Filcku a prvé čo bolo že som vyhádzal airbagy (potrebujem schránku),ale kontrolku vymontovať sa mi už ťaží. Čo by si pomyslel kupec??? ja našťastie autá nepredávam , len odosielam očesané do šrotu - ale dovtedy ešte hodne pojazdia. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

"160.000 km rovných, za 20 rokov".A čo, veď aj nedávno tu písali borci že majú päť-šesťročné Mercedesy či Passaty a na odomeri 32.000 km, veď áno možné to je ale pravdepodobnosť je tak 1:300:000(aj to skôr pri modeloch Fabia,Sandero,Clio).Ak si niekto kúpi nový naftový Passat,MB, a najazdí na tom 6000 km ročne tak nemá rozum v hlave ale v zadnici.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

leonnl neprehanaj nik ta nedonuti kupit srot mozno ta obalamuti a ty to kupis ale nie donutit nepozeraj moc filmy s talianska ,kupoval som auta aj v 90 rokoch a vtedy sa nedali pozriet fotky ako teraz bolo avizo - a dalsie inzertne noviny kde bol povacsine len text a niekedy jedna foto , po telefonate sa islo auto pozriet a nie vzdy sa kupilo a nikto nikoho nenutil kolko krat som nebral ani peniaze ,ale to robim aj teraz idem pozriem porozmyslam a ked sa paci kupim a nikdy mi nikto nic nenanuti ak sa mi pekac nezaluby
marvolo
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 23.05.2012 12:46
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marvolo »

V idealnej spolocnosti by som bol za, ale v tejto nie som...
Najvacsi odrbavaci nemaju problem nanovo vytvarat inzeraty, myslim ze to viac poskodi cestnych predajcov, ktori nebudu mat nervy na podobne praktiky.
Riesenie skor vidim v inej stranke, ktora by len odkazovala na inzeraty na inych portaloch, nielen adrseou k inzeratu ale aj SPZkou auta, pripadne vin cislom, ktore by obhliadajuci zistil... To samozrejme neriesi ucelove utoky na predajcov, ale zabrani to odrbavacom mazat a nanovo robit inzeraty.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

na mobile ma kazdy predajca hodnotenie. Nevidim odvod, preco by to nemohlo byt aj tu.
Rovnako na aliexprese, mapach google a pod.
Predajca ma niest podnikatelske riziko vratane kvality svojich sluzieb.

Sukromna inzercia by sa dala naviazat napr na max 1 auto za pol roka na jedno telefonne cislo a moznost nahlasit zneuzitie.

Vsetko sa da - len sa netreba bat autickarov a podvodnikov.

Pretoze zakladom je NEKUPOVAt auto od autickara!
focuskombi1
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 23.09.2004 23:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa focuskombi1 »

hjundai napísal:Stary som dost aby som vedel ze tu stale chyba poctivy kapitalizmus, chyba tu kultura, chyba tu respekt,chyba tu ucta. Vobec to nie je dobre ako to je. Pomylene mas slobodu rozhodnutia s klamstvom. Ak niekto na priamu otazku klame nezasluzi si nic ine ako po papuli. Mne predajca tvrdil ze zanovne auto ma 3 servisne za sebou,ja cestujem 400km a nasledne zistim ze prvy olej bol po 30 000km a on to este zbagatelizuje. To teda OK nie je. A zasluzil by si aspon jednu aby si odrbavanie rozmyslel
1. Servis resp long life servis sa robi po 30tkm.
Aj pri novych autach. Netvrdim ze je to spravne ale je to tak.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Po 30 000 km som mal olej v motore menenĂ˝ 4 x .... :4012:

Návrat na "Témy týkajúce sa Autobazar.EU"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní