Kúpa auta do 2000 €

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
27hor
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 04.02.2018 15:55
Zdieľať na Facebook

Kúpa auta do 2000 €

Príspevok od používateľa 27hor »

Zdravím chcem kúpiť autičko ako úplný začiatočník a na ten začiatok by som chcel niečo jazdené do tých 2 tisíc € ... Bol by som rád ak by ste mi poradili čo sa oplatí alebo čo si skôr vybrať aby som do toho nemusel veľmi vrážať peniaze... Auto by som využíval väčšinou na jazdenie po meste. Čo som si pozeral a zapáčilo sa mi tak je napr. honda civic 6g, peugeot 206, golf IV, ford focus, možno nejaký renault ... rád by som zúžil svoj vyber... Po čom skôr pozerať čo sa teoretický skôr vyplatí lepšie povedané čo niečo vydrží aj po tých rokoch a km :d :D ;-(
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Golf 4 si odtial vyhod. To nekupis ani 1.4ku za tu cenu.

Nic nezuzuj, prave naopak. Hladaj kus od kusu. Corola stara, civig 6g, almera, mazda 323ka, focus 1, fabka 1.4, ibiza, cordoba, 206, scenic, punto, clio, thalka. Nenechaj sa zlakat, snaz sa kupit co najzachovalejsie nech to aspon 2-4 roky zvladne a nabeha aspon 20 000.

Na felicii neprerobis tiez, ale ak budes parkovat pod holym nebom, tak zober skor nieco, co az tak nehrdzavie.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

napis mi SS mam octaviu 1,9 tdi na predaj do rozpočtu sa krasne vojdes
27hor
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 04.02.2018 15:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 27hor »

Octaviu nechcem... chcem nieco kratsie na zaciatok ..a ano bude parkovane auto vonku ale zase chcem aj trocha bezpecia cize feldu asi nie skor nieco co som spominal...poradte mi aspon po com tak asi pozerat pretoze nemam tolko casu aby som vzdy sledoval nove ponuky niekolkych znaciek a modelov... mam pozerat len na celkovy stav auta ale sa mam zameriavat aj na nejaky druh motora alebo podla coho mam usudit ze auto vyzera v dobrom stave ?
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

"podla coho mam usudit ze auto vyzera v dobrom stave"
ked sa do toho nevyznas, tak si hlavne niekoho zober na obhliadku. Znacka viac menej jedno.
27hor
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 04.02.2018 15:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 27hor »

tak ako viem že chcem napr. benzín aby to malo po meste spotrebu max 7 litrov cca a bez korózie a na stav naprav motora a takýchto tech. veci by som už mal toho technika len nemôžem 10x ísť niekde s technikom si pozerať auto .. niečo by trebalo vybrať s menším presvedčením že to chcem a ak bude všetko ok tak beriem.. dnes som napr objavil toto autičko

Kód: Vybrať všetko

https://auto.bazos.sk/inzerat/82221642/Honda-Civic-15-VTEC-sedan.php
A vedel by som si to predstaviť ak by bolo fakt všetko v pohode. Je síce väčšie ale presne to čo chcem akurát je to sedan
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

"nemam tolko casu aby som vzdy sledoval nove ponuky niekolkych znaciek a modelov"

Chces mi povedat, ze za cely den nemas cas 10 minut pozriet ponuky. Alebo jeden podvečer si sadnúť za pc a nastaviť si posielanie ponúk podla filtra na email. Ano aj na bazosi to ide. Telefon sparovany s emailom a nemusis ani za pc sadat.

Cez internet ti nepovieme, ktore ponuky vyzeraju dobre. No take, kde nie su zakryte spzky, je tam vin, slusny popis. Cez telefon tiez barsco odhadnes. Never reciam, ze je tam taka chybicka, ale to staci LEN "xyz" vymenit a bude to opravene. Ale dopredu nikdy nevies.

Preto je dobre pozerat cim blizsie a ked najdes, tak mozes si dohodnut obhliadku najprv sam a potom s mechanikom. Sam si kuknes na nete dopredu co na tom modeli skontrolovat, ake ma caste chyby. Zamerias sa na to, prevezies sa. Pokusis sa preklepnut si ho sam co najviac a potom ti to kukne este mechanik.

Moja osobná rada: Vybral si si dobre pocasie na kupu jazdenky. Dohodni sa najlepsie na stretnuti u predajcu doma. Ideálne vidiet ako to auto štartuje STUDENE a prvý ranný štart. Najlepšie keď aj mrzne. Trval by som na tom. Seriozny človek by s tym nemal mat problem. Uvidíš aj v akom stave jazdi za studena. Či prevodovka neradí cez zuby a tvrdo, ako sa správa volnobeh za studena, motor atd. Kopu benzinakov ma problemy so studenym/prvym startom a potom sa nejde zistit preco.
27hor
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 04.02.2018 15:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 27hor »

tak ďakujem za rady, pokúsim sa pozrieť po niečom bližšie pri mne .. a čo sa týka značky nemám to selektovať ? pozerať hlavne na ten stav ? keď vidím auto napr s 200t km tak môže byť fajn ale nemusí ? zaleží od celkového stavu asi čo ?
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Pozri, ja som laik. Nebudem ti tu tvrdohlavo presadzovat nejaku znacku. Mal som, feldu, fabku, accord stary a este na par bucorach jazdil v robote. Mozes sa zamerat aj na konkretny model ak chces, ale moze to trvat dlhsie a budes si musiet pockat. A mozno nie. Rozpocet je nizsi, ale da sa zohnat, len sa netreba zalubit do kopy plechu a nenechat sa ocarit tuzbou. Najdolezitejsie bude nech ta to vozi z bodu A do bodu B aspon tych 20-30 tisic kilometrov bez vytrhania vlasov zo servisnych nakladov a ekonomickej katastrofy. Hlavne sa snaz nedopadnut tak, ze ta kilometer vyjde 2-3€ namiesto 10-20centov
27hor
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 04.02.2018 15:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 27hor »

Kód: Vybrať všetko

https://auto.bazos.sk/inzerat/81957717/Peugeot-206-GTI.php
Čo poviete na niečo také ? prípadne na čo si dať pozor pri tejto značke ??? Ďakujem.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

kedze som na takom jazdil, az hladas nieco tvrde, co kazdy kamen otlaci v tvojom zadku, nervozne na volante, pazrave u pumpy, tak to je presne preteba :-)

niekto tento zazitok vola hothatch a strasne tuzi mat, niekto strasne tuzi velmi rychlo vystupit :-\
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
27hor
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 04.02.2018 15:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 27hor »

a ak by som chcel ísť do tej 206tky tak akú by si mi odporúčal ?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

som nepovedal ze ju neodporucam, ibaze pre seba neodporucam :-), vyskusaj, je to taka motokara

este som jazdil na 1,4ke v P206 a to zase bolo zufalstvo ohladom motora, subjektivne to neislo vobec, ale spotreba bola velmi dobra zase, a teda nebolo to o tom, ze som doma mal volaky V6, vtedy som mal punto 1,1 a to mi prislo proti tomu jak raketa :40bd:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
27hor
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 04.02.2018 15:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 27hor »

no ak by bola spotreba na tom gti okolo 7-8 l tak okej ... a načo si davať pozor pri tomto aute ? čo treba skontrolovať ?
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: foter a 24 neregistrovaných